Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rynek Pickup'ów w Polsce


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2006 (podaje dane w zaokrągleniu za Auto Swiat)

 

Nissan Navara - 1100 szt

Mitsubishi L200 - 440 szt

Nissan Pickup - 404

Toyota Hilux - 339

Sangyong - 35

 

 

Wchodzi na rynek nowy zawodnik - Ford Ranger

 

Wzrost sprzedaży Navary w roku 2006 w stosunku do 2005 - 750% !!!!!!

 

Niedługo same Navary na ulicach - a i forum się znacznie rozrośnie. Uważajcie moderatorzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee forum to nie grozi...pickupy kupuja garnitury bo firmy obczaily 100% zwrot vatu

 

ale ducha w nich nie ma...

stoi taki ze mna na swiatlach...warcze silnikiem prowokuje...i co...zostaje jako maly punkcik we wstecznym lusterku...ehh w mitsu czesto zdarzaly sie male rozmowy na swiatlach i krociutkie zawody swiatla-swiatla...

a ford wyczul wzrost sprzedazy i swoje f-shity bedzie pchal do nas...zadnej konkurencji cenowej, design sprzed 4 lat, silnik przecietny...i tajlandia bodajze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ford wyczul wzrost sprzedazy i swoje f-shity bedzie pchal do nas...zadnej konkurencji cenowej, design sprzed 4 lat, silnik przecietny...i tajlandia bodajze...

silnik 2,5 common rally 140 KM ,w najtańszej wersji 2D ma kosztować cos koło 75 tyś a 4D już koło 100tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli ani dizajnu ani palera ani ceny---wychodza z zalozenia ze znajdzie sie glupi to i gowno kupi (o jesu to o mnie:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu w TVN Turbo w Automaniaku pokazują Forda Rangera - źle nie wygląda , silnik 2,5D , 140 KM, 1T ładowności i jak się chwala to cena poniżej 100 tys zł z napędem 4x4 i podwójną kabiną. Napędy jak w Navarze, stały tył , dopinany przód z tym że tradycyjnie czyli lepiej , jest do tego wajcha !!!

 

Trzeba w salonie Forda looknąć na ten model a jak już będzie trzeba pogadać ze sprzedawcami. Ford nie sprzedawał żadnego 4x4 :D Na

 

Ale będą dyrdymały opowiadać sprzedawcy :D:D Już to czuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem co mi mówili o Nawarze jak byłem w salonie, a w fordzie to specjalnie pójdę dopytać, parę pytań szczegółowych i na bank polegną :) wredny jestem :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

testowalem forda rangera.slabszy silnik od navary,wnetrze z dawnych lat.krotsza paka,dodatkowa wajha fajnie dziala(lepsze rozwiazanie niz elektroniczny przelacznik)znajomy kupil.srednio zadowolony.spozniony o okolo 3-4 lata.zrobilby kariere gdyby pojawil sie przed navara.teraz brak zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie wnętrze to typowy wiejski amerykaniec - ubogo i prosto aż do bólu.

 

Wajcha do napedów to bardzo duży plus :one: - w Navarze do przełacznika nie mogę się przyzwyczaić. W Terrano jadę sobie i jeden ruch ręką i mam napęd 4H. A Tutaj musze się rozglądać , zwalniać i jeszcze do końca nie wiem kiedy wreszcie jest zapięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... widzial ktos reklame Hiluxa ? ... zajefajna ... jednak spece ktorzy robia reklamy dla tojki to geniusze ...

 

swoja droga ... jeszcze nigdzie nie widzialem reklamy NAVARY ... no ale nie musza sie na razie reklamowac ... prawie 50% udzial w rynku nie wymaga reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

-powinno sie ja puszczac po 22 :D:D:D

 

[ Dodano: Sob 31 Mar, 2007 04:11 ]

-jest reklama navary i patha w jednym-pamietasz "stwora "pokonujacego gory skaliste?Oto zbliza sie navara do przeszkody nie do pokonania i juz klopocik ..wychodza lapy jakies cztery i hyc do gory ...:diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bylo cos takiego ... ale glupie wiec moge nie pamietac szczegolow :-) ... i tu jest wlasnie magia firmy ktora prowadzi kampanie dla Tojki ... nie wiele jest marek samochodow ktore sie dobrze i skutecznie reklamuja ... wiekszosc po prostu kojarzysz ze bylo ale nie do konca wiesz o co to bylo ... (eh maslo maslane mi wyszlo ale nie wyspany cos dzis jestem) ...

 

Reklama tego kaszkaja tez jest w miare fajna ... ale raczje przedmiotem dyskusji przypiwno-grilowych nie bedzie - a hiluxa pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
Reklama tego kaszkaja tez jest w miare fajna ...
-luz,choc wydaje mi sie ze kierowana raczej do kobiet,nie sadzisz?Masz racje, ze o hiluxie mowi sie!Reklama dzwignia handlu! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

W kaszkaju pokazują coś czego się na deskorolcenie nauczyłem nigdy :D "flip"

Reklama Toyoty jest dobra ale i tak nie pomoże bo to najsłabszy silnik w klasie.

Ford..... tylko ceną może wygrać i może go firmy kupią....ale Skanska i tak kupiła już kuuupę D22 w zeszłym roku więc Ford będzie na marginesie sprzedaży.

I teraz ciekawostka.

Po zakupie Navary dzwonili do mnie dwa razy. Raz z Nissana pytając o zadowolenie a później z SMG/KRC. I jakoś dwa tygodnie temu SMG/KRC zadzwoniło do mnei raz jeszcze. Zaprosili mnie na spotkanie, które było nagrywane i przez godzinę wypytywali co i jak. Co mi się podoba a co nie. Pani była bradzo miła i bardzo ładna ;) Soczek był taki sobie ;)

Ale szklanki czyste. Na koniec rozmowy pokazała mi projekty reklam prasowych..... Jako że jestem architektem to mam jakies pojęcie o kompozycji i takich tam innych pierdołach... Reklama w okolicach dna. Na wielkim czarnym tle stała słabo oświetlona Navara z ogonem węża... Nie zrozumiałem co artysta miał na myśłi :D

Powiedziałęm pani żeby jadąc do pracy looknęła na reklamę Hiluxa która wisi prawie w centrym Warszawy. Jest wielkie zdjęcie Hiluxa z profilu i "pieczątka" z tekstem: Pełne odliczenie VAT. Wszystko jasne......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

Gdyby wiec popularnosc navy zalezala od reklamy, to dzis pewnie nie wymienialibysmy uwag na forum nissana..Na szczescie okazuje sie, ze pomimo fali krytyki,nava jakos na europejskim rynku sprzedaje sie jak cieple buleczki. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc wydaje mi sie ze kierowana raczej do kobiet

 

 

he,he...ja powiem tylko ze jak szłam zamawiać z męskim wspomaganiem ;) navarę to byłam delikatnie sterowana do Quashqai-a( podobno jedyne 5,5 ON/100)....i musze przyznac ze gdybym miała inny tryb życia, zainetesowania i navare w garazu to kto wie... :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

-to potwierdza mnie w przekonaniu ,ze wlasnie do kobiet kierowany jest quashqai..Zreszta jak obserwuje na wyspach to bardzo popularne auto wsrod dam. :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ... pierdoly gadacie ... nie ma to jak laska w wielkim aucie ... czasami widuje w okolicy jena w Humerze ... kiedys mnie wyprzedzila blondynka w Range-u ... poszla jak strzala ... raz ztrabilem jedna blondynke w LC 100 (chyba zapomniala ze za nia sa jeszcze ze 4 metry) ... ale na to sie zwraca uwage ... a na panne w Qaszkim ? ... to auto spowszechnieje tak jak lexusy i ta smieszna kia czy ML-ka ... a duze zawsze zwraca uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

przyjedz wiec do irlandii i zobacz kto NAJCZESCIEJ prowadzi TAKIE auta ,ktore w pl sa niemal przypisane do facetow. :diabel: :diabel: Najczesciej jednak dlatego ze kobiety czuja sie w nich poprostu bezpiecznie(dzieci)a nam facetom poza praca oczywiscie sluza jeszcze do czegos wiecej..a moze sie myle?Nadal uwazam wiec ze jesli juz auto terenowe(umownie mowiac)uzywane ma byc na zakupy i do przedszkola to wystarczyloby quashqai,ml,x5 itp. :one: Land rover,hammer,Land criuser-przesada.

 

[ Dodano: Sob 31 Mar, 2007 22:59 ]

-zgadzam sie ze damy za kierownica takich aut wygladaja bosko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety PL dalej jest traktowana dziwnie przez koncerny motoryzacyjne.

 

W GB Toyota Hilux 170 KM do sprzedania z 2005 roku:

 

http://cgi.ebay.co.uk/2005-TOYOTA-BLACK-HI...1QQcmdZViewItem

 

a u nas premiera za ile .... 2 lata :573:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...