Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rynek Pickup'ów w Polsce


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andy gordon

cosik tu jest nie tak..Rozmawialem z toyka tu na miejscu(rynek gb i irl to niemal ta sama bajka)i wyraznie uslyszalem ze premiera toyki ze 170 konnym silnikem w pazdzierniku 2007.No niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale nie produkowano chyba takiego silnika w hiluxie w 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
dostepny tylko z kierownica nie po tej stronie
-dla mnie to juz prawidlowa strona :D:D
Produkowano - montownie w Tajlandii hiluxy i forunery 3,0D4D
-widocznie w GB sa potrzebne mocniejsze silniki bo i teren trudniejszy :diabel: :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z ebaya ogloszenie- napisane jest , że import z Taylandii. Ale nam tu w Europe kitują , że auto testują , silniki itp. itd. Te samochody jeżdżą , przetestowane - tylko trzeba chłam ze 100 KM w Europie pchnąć. Ktos musi kupic poprzednią partię produkcyjną - co z tym zrobią potem - założą do kosiarek ????? :kosci:

 

Jak kupowałem Navarę to myślałem też o Patrolu - dostałem ofertę na samochód z prywatnego importu z Taylandii (ale kiera po lewej)- cena o 40 tys zł taniej niż w ASO :one: , razem z transportem - koszt 10 tys. zł :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rok 2006 (podaje dane w zaokrągleniu za Auto Swiat)

 

Nissan Navara - 1100 szt

Mitsubishi L200 - 440 szt

Nissan Pickup - 404

Toyota Hilux - 339

Sangyong - 35

 

:D

 

Niski wynik toyoty i mitsu był spowodowany brakiem dostępności modelu, w przypadku Toyoty było nawet 8 miesięcy! , mitsu nie lepiej . Widocznie importer nissana lepiej się przygotował :) dot. 2006.

Nawet w niemczech nie mozna było w kwietniu kupić samochodu od reki.

 

[ Dodano: Sob 21 Kwi, 2007 21:26 ]

Ford nie sprzedawał żadnego 4x4

Ale będą dyrdymały opowiadać sprzedawcy :D:D Już to czuję :D

Wyznaczeni sprzedawali Explolera, jeżeli to mozna nazwać sprzedażą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Toyki nie sprawdzałem ale Mitsu pod koniec 2006 było od ręki i w większym wyborze niż Nissan. Bardzo mnei kusili L200 ale nie żałuję, że wziąlem Navarę.... Tfu przez lewe ramię. Żebym tylko nie wykrakał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety jedyne takie opracowanie o pickupach , dostępne w jednym miejscu.

 

Zgadzam się , że dużo więcej informacji można zdobyć w necie, ale zajmuje więcej czasu.

 

Ciekawostka jest to że w tym roku pojawi się na polskim rynku Land Rover Defender Pickup. :one: Ten samochód dostępny będzie w dwóch długościach nadwozia, wjedzie wszędzie a i Vat się odliczy. Silnik z Transita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Ot tak napiszę...

 

Siedziałem ostanio w Hiluxie i w Rangerze... Hilux to porażka jak dla mnei pod każdym względem. Silnika wciąż nie ma. Wnętrze to tanie Daewoo. Ogólnie załamka. Ranger jest malutki. To jest raczej godny następca Nissana Pickup ale nie konkurent dla Navary na przykład. Ogólnie tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że navara ma najmniej wad. Bo nie da się ukryć, że ma ich i tak sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, sporo...

Ja to im dłużej nią jeżdżę tym bardziej jestem zachwycony :)

 

A po doświadczeniu z wypadem całą rodzinką nad morze i z powrotem, jeszcze tylko utwierdzam się w przekonaniu że jest cool!

Zapakowaliśmy 3 rowerki, duży dmuchany basen, dużą walizę, torby i w zasadzie można byłoby jeszcze wrzucić 2x tyle, do tego piaskownicę, psa, akwarium, łóżko, kibel, i co by tam człowiek chciał :D

Jako auto na wakacje - u mnie ma 100 pkt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na wakacje ale w ogóle na wypady, szczególnie jak sie jedzie w kilka osób. Jechałem na zlot airsoftowy z kumplami (Bombel raz widział ile mamy sprzętu :D ) i wyposażeniem zapakowaliśmy we trzech całą skrzynie. I nie było problemu ze znalezieniem czegokolwiek bo dostęp do "bagażnika" z trzech stron i sam "bagażnik" bardzo pojemny. ;) A sprzetu na 3 ludzi to jest tyle że z domu po dwa razy trzeba było nosić na jednoego. :diabel:

 

Inna sprawa że Navara to faktycznie trudny do pobicia model pick-up'a. Nie dość solidnie zrobiony - o ile można tak powiedzieć o młodym dość modelu - to jeszcze komfort jazdy daje nieporównywalnie większy niż inne pick-up'y. Fakt że L200 jest mocnym konkurentem, ale niestety nie miałem możliwości jechać nim, tylko oglądałem. Ale sama stylistyka L200 mi nie pasuje a co ma takiego L200 czego by Navara nie przebiła? :diabel: No może z wyjątkiem rozdziału napędu. Bo Hiluz czy Ford/Mazda to konstrukcje zupełnie z innej ery niż Navara i L200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w TVN Turbo - zakup Kontrolowany 3 - zakup pickupa terenowego.

 

W szranki staju Toyka Hilux, Misiek L200, Sangyong Actyon i Navara.

 

No i zgadnijcie który wygrał???

 

Gość chciał już brać Toykę , ale na koniec miał jazdę Navarą , no i odpuścił Toykę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic dziwnego, gdyby wybrał co innego wtedy trzeba byłoby zmienić tytuł programu: "Cała Polska wyje z niego". Navka jest po za konkurencją. Ciekaw jestem czy były podobieństwa z nie dawno ukazanym artykułem w prasie na temat w/w samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sangyong Actyon Sport- czyli ichniejszy pickup , został w piachu wklejony po podłogę i przyjechał po niego Sangyong Rexton , żeby go wyciągnąć.....

 

 

i stały już dwa wklejone w piachu :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...