Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Coś stuka przy dodawaniu gazu


Gość przemeck

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemeck

witam.

na samym początku się usprawiedliwię, że przewaliłem wszystkie posty odnośnie "zawieszenia" w p11 i podobnego tematu nie zlalazłem.

kupiłem pół roku temu primerkę po liftingu. auto baja! niestety po paru miesiącach zaczęło coś pukać w zawieszeniu. pojechałem do mechaniora. wymieniono standartowe u primerek wachacze górne z przodu i przegub. polepszyło się odrobionę, ale w gruncie rzeczy dalej jest coś nie tak. na dziurawej drodze (w Polsce - 95%) puka podobnie. z przodu i z tyłu. oprócz tego, gdy auto się toczy i wrzucę dwójkę - szybko puszczę sprzęgło i wcisnę gaz, wtedy wydobywa się bardzo głosne puknięcie, podobnie jest z 2 na 3-kę, ale tylko wtedy, gdy zmieniuę bieg energicznie. myślałem, że to może skrzynia, ale raczej odpada. coś dalej musi się dziać w tym zawieszeniu.

pojechałem znowu do mechanika i dowiedziałem się, że w lewym przednim kole do wymiany sworzeń a w prawym końcówka drążka. już głupi jestem.

może mieliście podobne problemy.

 

... dzięki za każde info...

 

ps. może znacie jakiś dobry warsztat od zawieszeń primerek p11 w okolicach Wa-wy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to poduszka pod silnikiem,skoro jak szarpniesz autem to sie odzywa...tylko że napisales ze slychać z przodu i z tyłu...a z tyłu nie ma silnika, to może puduszki od amorów...a może jakies gumki w zawieszeniu w końcu są z przodu i z tyłu...pojedź gdzies na szarpaki to powinny ci wynaleźć co to jest.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Prawdopodobnie chodzi o sworzeń wahacza dolnego. Koszt sworznia około 50 zł + robota (łatwa wymiana). Cały wahacz na allegro to około 130 zł, ale lepiej założyć dobry sworzeń (nie Ajusa i nie Sidem) do oryginalnego wahacza niż cały zamiennik kupować (chyba że japoński) bo lubią się w zamiennikach rozlatywać te jabłka, które na fotce zaznaczyłem zielonym kółkiem. A sworzeń zaznaczyłem na czerowno

wahacz_d.JPG

Stukać często też lubi jak jest luz na łożysku zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uważam, że to sworzeń wahacza.

Miałem podobny problem. W chwili naciśnięcia sprzęgła przed zmianą biegu głuche łupnięcie.

Diagnoza: sworzeń i końcówka drążka. Górnych wahaczy nie mam, więc łatwo było zlokalizować stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemeck

dzięki serdeczne za mądre i fachowe rady :)

kurcze, już nie będę chodził po warsztatach po omacku.

jak wymienię te elementy, to dam znać, czy pomogło.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to luz na końcówce drążka to można go wyczuć ręką ciągając za drążek w okolicy ko ńcówki albo za koło (oczywiście uniesione) w poziomie, tzn. tak jak się skręca. Luz na sworzniu sprawdzisz na szarpaku albo , jak jest duży, szapiąc kołem w pionie. Jeśli jest luz to go wyczujesz. Pozro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jurgenik wybacz ale po przeczytaniu twojego postu odnosze wrażenie że coś ci się pomyliło z tą ajusą bo to producent uszczelek a swożnie mogą być : Moog, , Sidem,JC,Yamato , 4max,Kager to raczej badziewie.Najlepsze to: Lemforder, TRW, Febi, 555. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

stuka z przodu i z tyłu, sprawdź poduszki na silniku, mialem taki przypadek,w sumie nie w primie ale może mieć związek, podczas energicznego ruszania, zmiany biegu szarpało silnikiem co powodowało, że tłumik stukał o podwozie i na początku też nie miałem pojęcia co to było :dribble: pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuka z przodu i z tyłu, sprawdź poduszki na silniku, mialem taki przypadek,w sumie nie w primie ale może mieć związek, podczas energicznego ruszania, zmiany biegu szarpało silnikiem co powodowało, że tłumik stukał o podwozie i na początku też nie miałem pojęcia co to było :dribble: pozdrawiam..

Kolego odpowiadasz na posta z maja 2008 zaraz będzie 2 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...