Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana swożnia wachacza prawego pomocy!!


Gość Sylwek_19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwek_19

witam ostatnio cos zaczeło mi pukac w prawym kole, okazało sie po wizycie u mechanika ze sworzeń jest do wymiany, i mam pytanie czy idzie latwo szybko wymienic sam sworzeń czy lepiej zainwestowac w nowy wachacz o cenie pzrekraczajacej 200zł;)

pozdrawiam i odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sworzeń, to lepiej wymienić sam sworzeń niż cały wahacz. Ja wymieniałem 2 lata temu i mam spokój.

Przy okazji, w przypadku tulei wahacza górnego raczej lepiej od razu cały wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień sam sworzeń. wymiana trwa ok 40 min. sworzeń kosztuje 50 zł .wymieniałam miesiąc temu. pozdro!

A u mnie w PZM-ocie biorą za wymianę 17 zł. Przy takiej stawce to i części można lepsze kupować. :) Ja też polecam wymianę samego sworznia bo cały wachacz to niepotrzebny wydatek. Lepiej kupić dobry sworzeń niż byle jaki wachacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwek_19

ok a jak bym sie zdecydował na wymiane samego sworznia to trzeba wyciagac z auta cały wachacz? czy mozna ta czynnosc wykonac w aucie? i do wymiany potzrebna jest jakas prasa aby wprasowac tez sworzeń czy tam jest jakis pierscien?? pozdrawiam i odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak bym sie zdecydował na wymiane samego sworznia to trzeba wyciagac z auta cały wachacz? czy mozna ta czynnosc wykonac w aucie? i do wymiany potzrebna jest jakas prasa aby wprasowac tez sworzeń czy tam jest jakis pierscien?? pozdrawiam i odp

Bez prasy raczej się nie obędzie. A wyjęcie wachacza to nie jakaś filozofia tylko sworzeń dosyć ciężko jest wybić ze zwrotnicy. To jedyna rzecz której w zawieszeniu nie robiłem sam bo bez dobrego podnośnika się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzesz to bez wyjmowania całego wahacza i bez prasy też dasz radę wymienić sworzeń. Ale trzeba sporo cierpliwości i trochę smykałki do majsterkowania. Ja nie wyjmowałem całego wahacza, bo nie mogłem ruszyć żadnej ze śrub mocujących a nie chciałem ich pourywać. Trochę się namęczyłem z wybiciem sworznia, ale jest to możliwe. Co do produktów to za kolegami polecam firmę 555, sworzeń nie kosztuje zbyt dużo ( ja dałem chyba po 46 pln.) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wybijania tego typu rzeczy najlepiej wcześniej podgrzać palnikiem, mój meches właśnie tak zrobił i całkiem mu to gładko poszło. Aha z tego co pamiętam to poluzowywał śruby mocujące wahacz.

A firma oczywiście jw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jednego tylko nie rozumię, dlaczego w książce zarówno od P10 jak i P11 pisze, że sworznia dolnego wahacza nie da się wymienić i trzeba wymieniać cały wahacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w książce zarówno od P10 jak i P11 pisze, że sworznia dolnego wahacza nie da się wymienić i trzeba wymieniać cały wahacz?

...bo tak zrobiliby pewnie w serwisie i odpowiednio Cię za to skasowali :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko nie rozumię, dlaczego w książce zarówno od P10 jak i P11 pisze, że sworznia dolnego wahacza nie da się wymienić i trzeba wymieniać cały wahacz?

 

Większość producentów tak zaleca - ja kiedyś w poprzednim aucie wymieniłem sam sworzeń a niby powinno się wymienić cały wahacz - 2 miesiące później i tak kupiłem nowe wahacze na niewiele się zdała wymiana samego sworznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RALFI15

koledzy własnie wczoraj robiłem w swojej strzale tą operacje z sworzniami nie było łatwo ale się udało.Trzeba troche sie pomeczyc ale wszystko jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...