Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka średnica głośników ?


Gość pawel_316
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_316

witam serdecznie, mam pytanie, wie ktoś może jaka jest średnica głośników z przodu w drzwiach w nissanie 100nx 91r. ?

 

I jeszcze jedno - z tyłu na bokach mam plastikowe zaślepki , to chyba miejsce na głośniki z tyłu bo pod spodem są kable , czy są jakieś specjalne mocowania na głośniki w zamian za te zaślepki ? czy mam sobie poprosu w nich zrobić dziurę ? Czy nie bawić sie w to i zrobić głośniki w półce ?

 

z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
jaka jest średnica głośników z przodu w drzwiach w nissanie 100nx 91r.

 

Ja mam 165mm.

 

A co do tyłu to sobie w półce zamontowałem jajeczka 6*9" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu w drzwiach orginalnie są elipsy tylko nie 6x9 a jakieś mniejsze. Zamiast nich miałem dystanse z mdfu i głośniki 165mm. Z tyłu jeśli nie chcesz robić dziur w półce to warto żebyś poszukał orginalne maskownice w miejsce tych co masz teraz i tam założył jakieś głośniczki, natomiast jeśli nie jest Ci szkoda półki to śmiało w niej coś zamontuj. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

To zależy od ich głębokości montażowej.

 

Ja mam głębokości 70mm i jest to na dystansach z MDF-u bo inaczej nie dałoby się ich zamontować. Z resztą przy tej wielkości głośnika, którą ja mam i tak nie ma miejsca na nic większego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jakiej będą głębokości montażowej to i tak będziesz musiał zastosować dystanse z mdfu. Natomiast głębokość ma tylko 1 znaczenie. Jak będą za głębokie to nie będą się otwerały szyby do końca. Ja miałem w mojej tak pomimo,że zastosowałem dystanse 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Mrozu ma rację.

 

Ja mam dystanse ok.45mm i odległość od automatu wznoszenia/opuszczania szyby to jakiś 1mm także musisz dokładnie policzyć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny a wycinałeś kratki w boczku przy tak dużym dystansie czy lekko odstają Ci boczki :?: Bo 45mm plus sam głośnik wyjdzie jakiś min. 50mm i o ile pamiętam w moim by się nie zmieściło między drzwi a boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siara64

Z przodu w drzwiach są oryginalne Made In Japan głośniki Clarion

4*6*(elipsy 10cm na 15cm)

4omy

moc max 40W

moc rzeczywista 8W

 

Takie same elipsy razem z maskownicą idealnie będą pasować do tyłu w te zaślepki!

 

Jak dla mnie to szkoda półki aby robić dziury lepiej już jest coś wrzucić do bagażnika

np:2zabudowane głośniki, tube lub bum box! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jezeli są elipsy to bez porblemu zamontuje tam 165 mm ? Czy coś trzeba przerabiać ?

 

Ja kupilem dystanse z MDFu pod glosniki 165mm od Radek100nx z forum 100nx.fora.pl. Do tylu wrzucilem te co byly w drzwiach elipsy - ale jak porownalem dzwiek z nimi i bez to te elipsy szybko wylecialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MadziaQDI
Z przodu w drzwiach są oryginalne Made In Japan głośniki Clarion

4*6*(elipsy 10cm na 15cm)

4omy

moc max 40W

moc rzeczywista 8W

 

A ja mam takie pytanie bo jakos nie zakumalam czyli jesli chcialabym zastapic orginalne glosniki jakimis wmiare przyjemnymi dla ucha ale takimi zeby pasowaly w miejsce tych poprzednich(orginalnych) to ide do sklepu i biore jakie wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

MadziaQDI jeżeli masz w drzwiach elipsy to prosisz o głośnik 4*6"

Np takie firmy PYLE:

http://www.allegro.pl/item171438214_pyle_4...ncja_f_vat.html

 

Ja mam cały samochód nagłośniony głośnikami tej firmy z tym, że z serii Eternal i grają naprawdę bardzo dobrze. Sony przy tym to kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia jeśli masz orginalne z przodu to masz na pewno elipsy 4x6 z tym,że większość właścicieli swoich setek decyduje się na zastosowanie dystansów pod głośniki i zakłada okrągłe 165mm które grają o niebo lepiej od tych elips 4x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad można wziaść takie dystanse? znaczy sie gdzie mozna cos takiego kupic?

 

Pare postow wyzej masz napisane :)

Dystanse z MDF wykonuje i sprzedaje Radek100nx z 100nx.fora.pl (Na NKP tez jest zarejestrowany)

Odkrecasz stare plastikowe i wkrecasz jego MDFy (tymi samymi wkretami, otwory pasuja idealnie) i mozesz spokojnie 165mm glosnik wstawic :)

 

Osobiscie zmienilem te elipsy na cos takiego:

http://allegro.pl/item171086539_helix_blue...t_100_watt.html

Glosniczki super graly, w porownaniu do tych elips to nie ma czego porownywac, duzo wiecej dzwiekow sie pojawilo po zmianie no i moc tez duzo wieksza.

Lepiej kupic slabsze 165mm (+ dystanse) niz najlepsze elipsy pasujace do tych oryginalnych mocowan - cenowo wyjdzie podobnie ale doznania sluchowe duuuzo lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnomag

Ja kupiłem głosniki 5x7 (z mysla ze takie beda mial w drzwiach), a tam niestety jeszcze mniejsze. ale mam zamowione u radka dystanse pod 5x7 wiec czekam na nie i zakladam glosniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

siemka mam problem z glosnikami w n14 kombi mozesz dac jakis namiar na kolesia od dystansow?dziexhermoll,

 

[ Dodano: Nie 21 Paź, 2007 17:26 ]

witam tez psiadam niestety 4x6 i to w dodatku na jakims blaszanym systemie przykrecone w drzwiach.prosze o jakis namiar na kolesia od mdfu wielkie dziex za jakiekolwiek info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...