Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdejmowanie wskazówek na zegarach prędkościomierza itd.


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam wszystkich nissanomaniaków!

 

Mam problem ze zdjęciem wskazówek na zegarach prędko¶ciomierza, obrotomierza, wskaĄnika paliwa i temperatury w moim Nissanie Primera P10, ponieważ chcę wymienić tarczki na białe. Gdyby kto¶ to wiedział, może zdejmował? Proszę pomóżcie!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zgrywus

Ja zrobiłem.Zdejmujesz tą czarną nakładke z plastiku która jest na samym początky wskazówki.Baaaardzo delikatnie,jest na takich zatrzaskach które musisz podważyć(sam zobaczysz)!!

Następnie musisz podważyć wskazówke i ją wyciągnąć(do siebie jak masz zegary przed sobą).Baaaardzo delikatknie.Co do kalibracjii zegarów starałem sie zeby te igiełki z których sciągnąłem wskazówki nie ruszyły sie i wydaje mi sie ze efekt jest zadawalający,poźniej tylko wsadziłem wskazówki i wszystko gra i huczy aż się świeci na czerwono:D:D:D

.Ja malowałem wskazówki bez zmiany zegarów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja wskaźników temperatury i paliwa jest prosta.

Przed zdjęciem wskazówek przesuwamy je w maksymalne położenie i robimy delikatny znak na skali ołówkiem.

Przy zakładaniu trzeba zrobić tak:

lekko nasadzić wskazówkę na oś, ale tak by pokazywała dół. Następnie delikatnie kręcimy wskazówką w prawo, aż wyczujemy opór. Mimo oporu pokręcamy do chwili, aż wskazówka pokaże nasze zaznaczone ołówkiem miejsce. Wówczas dociskamy ją mocno i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczetke

witam

ja zegary tak samo wyregulowałem jak kolega mas444 ale przy predkościomierzu ja wyciągnołem kołek ustalający i zaznaczyłem miejsce wskazówki (licznik w pozycji pionowej przy zaznaczeniu jak i przy montażu wskazówki)do demontażu przydatny widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...