Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Zdejmowanie wskazówek na zegarach prędkościomierza itd.


Guest Łukasz

Recommended Posts

Guest Łukasz

Witam wszystkich nissanomaniaków!

 

Mam problem ze zdjęciem wskazówek na zegarach prędko¶ciomierza, obrotomierza, wskaĄnika paliwa i temperatury w moim Nissanie Primera P10, ponieważ chcę wymienić tarczki na białe. Gdyby kto¶ to wiedział, może zdejmował? Proszę pomóżcie!

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest zgrywus

Ja zrobiłem.Zdejmujesz tą czarną nakładke z plastiku która jest na samym początky wskazówki.Baaaardzo delikatnie,jest na takich zatrzaskach które musisz podważyć(sam zobaczysz)!!

Następnie musisz podważyć wskazówke i ją wyciągnąć(do siebie jak masz zegary przed sobą).Baaaardzo delikatknie.Co do kalibracjii zegarów starałem sie zeby te igiełki z których sciągnąłem wskazówki nie ruszyły sie i wydaje mi sie ze efekt jest zadawalający,poźniej tylko wsadziłem wskazówki i wszystko gra i huczy aż się świeci na czerwono:D:D:D

.Ja malowałem wskazówki bez zmiany zegarów:)

Link to comment
Share on other sites

Guest mas444

Kalibracja wskaźników temperatury i paliwa jest prosta.

Przed zdjęciem wskazówek przesuwamy je w maksymalne położenie i robimy delikatny znak na skali ołówkiem.

Przy zakładaniu trzeba zrobić tak:

lekko nasadzić wskazówkę na oś, ale tak by pokazywała dół. Następnie delikatnie kręcimy wskazówką w prawo, aż wyczujemy opór. Mimo oporu pokręcamy do chwili, aż wskazówka pokaże nasze zaznaczone ołówkiem miejsce. Wówczas dociskamy ją mocno i po zawodach.

Link to comment
Share on other sites

Guest szczetke

witam

ja zegary tak samo wyregulowałem jak kolega mas444 ale przy predkościomierzu ja wyciągnołem kołek ustalający i zaznaczyłem miejsce wskazówki (licznik w pozycji pionowej przy zaznaczeniu jak i przy montażu wskazówki)do demontażu przydatny widelec.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...