Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrząd znalazłem w motocom.pl - możecie potwierdzić?


Gość konopnicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konopnicki

Muszę wymienić rozrząd w mojej PRIMERZE..

 

W motocom.pl znalazłem komplet rozrządu, poniżej szczegóły:

 

 

NISSAN - 2000 - PRIMERA WAGON 2000TD

Komplet rozrządu 295.06 zł ilość szt.

Nipparts

Zestaw napinaczy i pasek rozrządu

Pasek rozrządu: 111 zębów, 25,4 MM szerokość,długość 1057 MM; napinacz; rolka prowadząca

 

Czy NIPPARTS to producent? Nie wiem gdzie kupować. Podpowiedzcie?

Czy to dobra cena? I jaka jakość tego rozrządu.

Może pasek osobno kupić?

Czy jest to komplet, który trzeba wymienić?

I jeszcze jedno.... Jak mówi książka, co ile wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam Ci to: http://ssl.allegro.pl/item173238134_rozrza...a_japonski.html

 

Ja kupowałem u tego człowieka sam rozrząd bez elementów napędu pompy wtryskowej i policzył mi 200zł

Nipparts to firma pakująca. Co jest w pudełku nie wiadomo.

Wymieniaj zawsze komplet co 90, lub 60 tys. w zależności kto to wyprodukował.

Napęd pompy Możesz wymieniać rzadziej. Tu jak się pasek zerwie to nic się złego nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konopnicki
Napęd pompy Możesz wymieniać rzadziej. Tu jak się pasek zerwie to nic się złego nie stanie.

 

Mozesz napisać co trzeba wymienić (bo np. na tej aukcji sa pokazane dwa paski).

Ile rolek i ile pasków.

 

Tak bym wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozrządu jest pasek - 111 zębów + rolka napinająca i rolka prowadząca.

Do napędu pompy z drugiej strony silnika jest pasek 76 zębów + rolka napinająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASIA P11 2.0 TD

Uważajcie po wymianie rozrządu!!!

ja 2 tygodnie temu wymieniłam rozrząd kompletny i po wymianie silnik zaczął źle pracować! ( strasznie głośno)

Okazało sie ze mechanik odwrotnie założył rolke napinajacą pompę!

 

[ Dodano: Czw 08 Mar, 2007 19:35 ]

Konopnicki

Witam cie.

Ja za swój rozrząd (kompletny ) zapłaciłam800 zł i do tego gwarancja na 100.000 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maykel132

Witam wszystkich mam chyba ten sam poroblkm gdyz chyba wlasnie odezwal mi sie rozrzad. Mam pytanie od kogo polecacie kupic rozrząd i jakiej firmy oraz czy przy wymianie kompletnego rozrzadu trzeba zdejmować głowicę?? Dodam że chodzi o p10 silnik 1.6 na łańcuchu rozrządu.

pozdrawiam i czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nikt nowy nie uzywa funkcji szukaj, tylko klepie od razu

 

maykel132 poszukaj, sa 2 watki dokladnie opisujace Twoje pytania

nie trzeba zdejmowac ale bez wyjecia silnika ciezko wymienic calosc bo malo miejsca, sadze ze wystarczy u Ciebie wymienic gorny napinacz i gorny lancuch

Kupic to tylko w Nissanie oryginal, napinacz mozna poszukac japonski Zuiko

w stanach mozna kupic kompletny rozrzad za ok 500zl calosc

w nissanie calosc to 1000-1500zl

+robota

dostepne na rynku jedynie to JC chinszczyzna jakos trwalosc masakryczna

 

lancuch gorny w Nissanie to ok 150zl, napinacz bodajze 250 albo wiecej, napinacz Zuiko ok 120zl, zeby wymienic to trzeba zdjac gorna boczna pokrywe rozrzadu i pokrywe zaworow

 

poczytaj moj temat w dziale porady eksploatacyjne - "wymiana rozrzadu w ga1xdx" i johny_fellow w dziale 100nx

sa foty z wymainy i wiele innych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja z tej beczki. Nissan Primera 2.0 TD z 1999 przed liftem. Chodzi o paski rozrządu firmy MITSUBOSHI. Podobno istnieją dwa rodzaje (może więcej?) zwykłe i wzmocnione. Jaka w tym prawda? Po czym je rozpoznać patrząc na pudełko ewentualnie na sam pasek ?

Źródło o tym wzmocnionym: http://moto.allegro.pl/item175921895_rozrz...nny_diesel.html

nie znalazłem na forum odpowiedzi

Pozdrawiam - Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Ja też muszę wymienić rozrząd w swojej p11.144 i podobno zamienniki nie pasują, musi być oryginał. W ASO mówią, że może być zamiennik (łańcuch) ale napinacz i łyżwa muszą być oryginalne i co wy na to. Co robić???

 

Czy łańcuch jest ten sam do silników QG1,5; QG1,6 i QG1,8 benzyna ?

Podobno w stanach można kupić dużo taniej, a tam dają do Sentry silnik

QG 1,8 (tak znalazłem) imożna by było kupić tam cały zestaw (KIT), bo

mam możliwość ściągnięcia części z USA, tylko muszę znać kod fabryczny.

Kod fabryczny samego łąńcucha jest 13028-4M512, a znalazłem do sentry

w USA kod 13028-J8000 czy coś takiego (QG1,8), jakby ktoś miał wiedzę

na temat kodów tych części to proszę o pomoc i z góry dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o paski rozrządu firmy MITSUBOSHI. Podobno istnieją dwa rodzaje (może więcej?) zwykłe i wzmocnione. Jaka w tym prawda? Po czym je rozpoznać patrząc na pudełko ewentualnie na sam pasek ?

Źródło o tym wzmocnionym: http://moto.allegro.pl/item175921895_rozrz...nny_diesel.html

nie znalazłem na forum odpowiedzi

Pozdrawiam - Piotrek

Mitsuboshi to dobra firma, jednak niezależnie jaki pasek Kupisz, Powinieneś wymienić go po max 90tys km. Albo 60 tys. jeśli głównie Jeździsz po mieście.

Ja wczoraj sam wymieniłem rozrząd, który teoretycznie miał 20tys ( tak twierdził poprzedni właściciel auta ) Pasek miękki i wyrobiony, a na rolkach taki luzy, że...

To przykład, że nie należy wierzyć sprzedawcy, oraz że mimo markowych części zawsze może zdarzyć się bubel ( paski Mitsuboshi robią w Malezji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsuboshi to dobra firma, jednak niezależnie jaki pasek Kupisz, Powinieneś wymienić go po max 90tys km. Albo 60 tys. jeśli głównie Jeździsz po mieście.

Ja wczoraj sam wymieniłem rozrząd, który teoretycznie miał 20tys ( tak twierdził poprzedni właściciel auta ) ... markowych części zawsze może zdarzyć się bubel ( paski Mitsuboshi robią w Malezji )

To znaczy zgadza się, zamierzam tak robić owszem 70 - 90 tyś (w sumie to właśnie 5000 km temu zmieniałem kompletny rozrząd na paskach Mitsuboshi), tylko mój szwagier ma ten sam model auta co mój (papuga jeden - kupił miesiąc po mnie :P czyli pół roku temu), niby w papierach niemieckiego serwisu jest wymiana jakieś 50 tyś wcześniej, ale i tak zamierza zmienić rozrząd i tu sie obaj potknęliśmy bo wedle linku allegro w poprzednim moim poście wynika, że są przynajmniej dwa rodzaje pasków a nigdzie tu na forum nie znalazłem odpowiedzi na to zagadnienie -ot taka ciekawostka. Stwierdziłem, że jak nie jest pewien to niech weźmie Gates -a, te wszystkie są wzmacniane i nie występują "inne" rodzaje do tego samochodu - bynajmniej to wyczytałem z odpowiedzi zadanej pewnemu koledze tu na forum na priva ;)

Pozdrawiam - Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...