Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DMC przyczepy vanette C22


Gość Dredzioch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dredzioch

Przeszukałem całe forum ,ale nie znalazłem ifo którego szukam. mam hak w vanette 91 (hiszpan) ale nie mam w dowodzie wpisanej dopuszczalnej masy przyczepy. Może ktos wie gdzie to moge sprawdzić, albo dysponuje infprmacjami z dowodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli nie masz DMC przyczepy (hamowanej i niehamowanej) w dowodzie tzn, że nie masz go tam "wbitego" - reasumując - dla policji haka nie masz...

Jeżeli masz wbity, a nie masz określonego DMC to jakaś paniusia w wydziale komunikacji dała ciała. Taki wpis wynika z poprzednich dokumentów (i taka pani musi to przepisać) lub w przypadku nowego haka, z homologacji i możliwości samochodu. Mam serenę 2.0 (benzyna) i o ile pamietam w moim dowodzie (mam hak) DMC hamowanej to ok 1400kg. Jeszcze to sprawdzę i Ci podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowni koledzy jakie macie wpisy w dowodach waszych serenek DMC ciągniętych przyczep. Ja mam dla przyczepy bez hamulca najazdowego wartość 500 kg. Jest to dosyć mała wartość dla takiego samochodu o masie własnej siegającej prawie 1,5 tony. Dlatego zastanawiam się czy nie mam jakiegoś błędu we wpisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla przyczepy bez hamulca najazdowego wartość 500 kg. Jest to dosyć mała wartość dla takiego samochodu o masie własnej siegającej prawie 1,5 tony.

Ale może to wynika z "homologacji" haka jaki masz założony. Jest poprostu słabszy niż inne i takie ma dopuszczone masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się Wydziału Komunikacji. Wszystkie te dane zawarte są w homologacji. Czyli takie wartości założył producent. Może być nawet różnica dla tego samego typu pojazdu w wypadku gdy homologacja wydana była na dwa różne rynki zbytu.

W moim dowodzie jest 1200 i 650. Tak było w holenderskich papierach i raczej jest trudne do zmiany. Trzeba się z tym pogodzić. Druga sprawa to hak. On po prostu musi sprostać temu zadaniu. Jeśli podczas przeglądu diagnosta zakwestionuje nośność haka to kicha. Trzeba kupić inny. Pozostaje pytanie czy znacie kogoś komu to zakwestionowano.

Jeśli ktoś uważa że, wartości podane w dowodzie są za małe, musi kupić inne auto.

A tak na marginesie. Przczepa niewiadowska bez hamulca ma nośność 400 kg. Sama waży pewnie ze 200 kg i o co chodzi. O samoróbkach nie ma co wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy ja na razie nie mam wcale haka w mojej Serenie, natomiast mam wpisy 500 kg dla przyczepy bez hamulca i 1200 dla przyczepy z hamulcem najazdowym. Śmieszne jest tylko to że w moim drugim samochodzie Berlingo mam hak o nosności 1300 a wpis 650 i 1100 kg, Mimo że berlingo jest prawie 200 kg lżejszy. Jakie macie wpisy dla serenek 1,6 benzyna ? Nośność haka to oddzielna sprawa i w większości przypadków jest dużo większa niż dopuszczalna masa przyczeoy z dowodu. Ja mam przyczepę o DMC 750 kg i byłoby fajnie gdyby serena taz miała wbite w dowodzie 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim dowodzie "Dopuszczalna masa całkowita przyczepy" - 1200. Przy czym nie mam nic na temat przyczepy z hamulcem czy też bez hamulca. Samochód rejestrowałem w 2003 roku - kupiłem go z zamontowanym już hakiem i taki wpis był w dowodzie poprzedniego właściciela. Serena z 1994 roku z silnikiem 2.0 D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...