Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rowery w navarze


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to co widzieliscie w folderach to sciema bo rowery normalnie w dcab nie wejda z przednim kolem bez otwierania klapy. chyba ze dzieciece.

te ramy do montowania rowerow to tez mala sciema i troche kosztuja

moje rozwiazanie dla navary bez zabudowy to kupno thule do montazu za widelec do podlogi wew samochodu...troche trzeba dorobic mocowanie i 4 (2 w jedna 2 w druga strone) rowery 19" wchodza....no i kola przywiazac trzeba do rowerow...

drugie rozwiazanie wymaga pokrywy przestrzeni ladunkowej i jest latwiejsze (jesli chodzi o montaz rowerow) i zawsze mamy pod klapa duzy bagaznik...na klapie montujemy zwykle bagazniki rowerowe. powinno wejsc 5-6 bajkow

trzeba jednak pamietac o wzmocnieniu zamocowania klapy bo oryginalne mocowanie na pewno odleci razem z klapa i rowerami juz przy niewielkiej predkosci...

no 2 opcja to montaz bagaznika na haku...

 

ps. w tym miesiacu prawwdopodobnie kupie juz klape to wrzuce fotosy jak to zrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby takie wielkie auto a z rowerami lipa. W mojeje wersji, nie ma rur na dachu ( i dobrze, bo wg. mnie są brzydkie ) i mam zamiar zamontować tam zwykły bagaznik dachowy ( Thule-430pln ) tylko się zastanawiam czy wykonalne jest wsadzić tam rower i czy aby nie będzie to za wysokie. Myślę o długich trasach z zapakowanym tyłem, na krótsze-bez przedniego koła pod hard topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee stary nie wstawiaj na dach bo navara i tak ma oplywowosc kiosku ruchu a jak zapodasz na dach rowery to dzisas...bedzie na kadym zakrecie kolysalo :)i spalanie ponad 30

pozatym chyba jeszcze drabinke bedziesz musial wozic..

chyba z takich szybkich rozwiazan to najlepsze to bagaznik na hak

 

 

Ptasiek zatem zglaszam sie na priva - wisz musze pomantykowac jak mi to wyjdzie bo nowa to na firme i kredyt na firme...zatem pm pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rowery przewieźć na pace trzeba niestety zdejmować przednie koła, chyba że są to rowery dziecięce :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
jaka piekna klapa .. .:)
no! juz ja bardzo lubie:)

mysle ze moze nawet 5 bikow wsadzic bedzie mozna

na zalaczonym obrazku bylo 5:) znaczy 3 spakowane pod klapa :))

 

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 16:47 ]

Samochód już masz naprawiony ????

dzisiaj poszedl do T&T...mam natomiast problem z zastepczym bo jestem w trakcie przenoszenia kont do innego banku i nie mam kart kredytowych a duze wypozyczalnie niestety tego wymagaja...w sumie po czesci moja wina bo mialbym almere z t&t ale z niej zrezygnowalem (nie pomyslslaem o zabezpieczeniach w firmach wypozyczajacych) a almera lepsza niz taksowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to na rowno ze zderzakiem opona mojego roweru

mozna sie zmiescic bez wystawania ale to z uchwytami na widelec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już testowaliście, ale można jechać z klapą tylną otwartą pod kątem prawie 45st, wygląda jak uchylona.

 

Ostatnio wiozłem mebel który o parę cm był dłuższy niż wnętrze paki i nie dało się domknąć, więc zacząłem kombinować.

A robi się to tak: otwierasz klapę i linki które ją przytrzymują zahaczasz o bolce które normalnie trzymają zatrzask klapy - przechodzą ciasno ale da się. Dzięki temu cała klapa podnosi się dość sporo w górę, dalej solidnie trzymana na linkach, tyle że nie są one proste, tylko przewinięte przez te bolce.

Być może to będzie akurat tyle ile trzeba żeby rowery pomieścić??

A klapa nie podskakuje przy tym ustawieniu na dziurach, a i czerwonej flagi nie trzeba zakładać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja na swoją Navarę wsadziłem 2 rowery na pakę po przekątnej bez zdejmowania kół przednich, na pionowo i zamknąłem klapę, Do tego miałem zapakowaną resztę burty w torby i tak 300km nad morze bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwycie na widelec mocowanym do podłogi zamknie się kipę

mialem tak zamontowany i sie zamykala...problem z instalacja uchwytow do podlogu bo trzeb jes zrobic samemmu, ja do tego wykorzystalem thulowe do montowania wew samochodow.

ja na swoją Navarę wsadziłem 2 rowery na pakę po przekątnej bez zdejmowania kół przednich, na pionowo i zamknąłem klapę

no sa rowery i rowery. dlugosc naszych nie pozwala. pozatym sprzet za kilka k troche szkoda upychac na sile...moj rower wejdzie po przekatnej ale tylko on sie zmisci i musial bym go jakos linkami podczepiac....na dluzsza mete rozwiazanie bez sensu bo jedzimy w 4 -5 na 1-2 dni w gory

Do tego miałem zapakowaną resztę burty w torby i tak 300km nad morze bez żadnych problemów.
heh bo nie padalo

w 2 osoby to nie problem ale bez paki nie masz teorwtycznie bagaznika...a jak pada to tez troche kicha...pozatym nie zostawisz samochodu zawet na chwile bo Ci buchna zaraz torby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę się z kolegą zgodzić, jak pada to d... blada, wszystko mokre, a z zostawieniem go na chwile również jest problem, ale gdy masz je na pace wszystko jedno jak zamontowane to i tak strach zostawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no paka plaska i solidny bagaznik, 5 rowerow na nim i nikla szansa zeby ktos klape podniosl :) pozatym bajki jeszcze mozna spiac...

wygoda jest o wiele wieksza z klapa: cyk rower zamontowany cyk zdjety

 

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 09:44 ]

no i wyjazd na dlugi weekend: 4 rowery na szynach piaty na pace (troche sie balem o wytrzymalosc klapy - przydadza sie jej male przerobki/wzmocnienia i bedzie mozna 5 rower powiezc).

niestety problemem jest dostanie sie do bagazu (z rowerami podniesienie klapy to wyczyn a zamontowanie rowerow sprawia ze klape mozna podniesc o jakies 10-15 st max) i trzeba wyciagac wszystko jesli jakis misiek przy zaladunku zapomial ze cos tam ma ukryte...ale paka jest na tyle krotka ze nie ma wiekszyc problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś pokusił się o uchwyt rowerowy na hak? Czy można na niego przypiąć 2 rowerki? Paka zawalona na na dach to trzeba będzie drabinkę wozić :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...