Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapowietrzenie diesla 2.3


Gość ewmarco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewmarco

Czy komuś przydarzyło się zapowietrzyć silnik 2.3 diesel ? Jakie są konsekwencje takiego zapowietrzenia i czy pompa wtryskowa jest w stanie sama się odpowietrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Jakie są konsekwencje takiego zapowietrzenia i czy pompa wtryskowa jest w stanie sama się odpowietrzyć?
w benzynie trza odpowietrzac manualnie :<<<

 

konsekwencje moga byc rozne... wzrosnie temp plynu moze przegrac sie glowica pokrzywic/pojawic sie mikro spekania moze uszczelka sie rozwalic ;p

nie bedzie auto grzalo a zimno jest:D

 

imo diesla sa bardziej podatne na przegrzanie bo pracuja w wyzszych temp:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są konsekwencje takiego zapowietrzenia i czy pompa wtryskowa jest w stanie sama się odpowietrzyć?
wzrosnie temp plynu moze przegrac sie glowica pokrzywic/pojawic sie mikro spekania moze uszczelka sie rozwalic ;p

 

To o który układ tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze chodzi o uklad paliwowy. Jesli tak to nie ma zadnych konsekwencji. Tzn sa auta nie odpalisz dopoki go nie odpowietrzysz :) Jezeli o uklad chlodzacy to tu musisz uwazac. Ale uklad sie sam odpowietrza i po tym jak sie odpowietrzy musisz tylko dolac plynu chlodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o zapowietrzenie układu paliwowego. Miałem kiedyś mercedesa MB100, który w wypadku zapowietrzenia miał na pompie ręczną pompkę, którą się pompowało paliwo do pompy. Mój passat 1,9 td jak złapał końcówkę paliwa, to po dolaniu poszarpało trochę silnikiem, odpowietrzył się sam i jechal dalej. A w serence...? Chciałem sprawdzić jej spalanie ...tzn. jeździć do wysuszenia zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

aha sry nie umie czytac :D moja wina... D: beuehehhe... xD ;x jak chcesz sprawdizc splalanie bez sprawdzenia co si stanie w wypadku zapowietrzenia to wlej do pelna 100 km i dolej do pelna;) imo :> chyba sie nic nie powinno stac:> szczerze mowiac nigdy nie mialem pustego baku :D ale jak jest pusto pompa sie powinna wylaczyc sama jak nie ma czego pompowac (poprawcie sie jezeli sie myle?) biorac pod uwage ze serena to nie trabant... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny masz sposob na sprawdzanie spalania. Zalej do pelna jak sie zapali rezerwa pojedz do cpn-u zalej do pelna, Do zalanych litrow dodaj jedno zero i podziel je przez przejechane kilometry. Wyjdzie Ci srednie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik rezerwy w mojej Sarenie...chyba działa. Jescze jej nie widziałem. Auto mam naprawdę od niedawna...jeżdżę drugi tydzień. Przepraszam za banalne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Zalej do pelna jak sie zapali rezerwa pojedz do cpn-u zalej do pelna, Do zalanych litrow dodaj jedno zero i podziel je przez przejechane kilometry.
a ty masz drogi sposb sprawdzania ;) 60L zalac zeby zoabczyc ile spala auto to troche droga sprawa :x wole zrobic to moja metoda:P albo inaczej do pelna wyjechac wiecej niz 100 KM i dolac do pelna i obliczyc wg tego co jest napisane wyzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód pali tyle, za ile zatankujesz. Jeszcze nikt nie wymyślił inne go sposobu. Jak się układ zapowietrzy, to pod siedzeniem pasażera jest ręczna pomka i przydaja się wtedy równiez narzędzia.

P.S.

Jak masz diesla to musisz pamietać żeby nie wyjeżdzać paliwa do końca. Tez tak miałem i straciłem nie potrzebnie godzinę na odpowierzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Samochód pali, ile zatankuję...szkoda, że trochę dużo, jak na diesla. Oczywiście, sposób na spalanie miałem kiepski, ale już sprawdziłem. Pojawiła się również kontrolka rezerwy (działa). Przy najbliższej okazji poszukam pompki do ręcznego odpowietrzania, tak na wszelki wypadek. Przy okazji: jaką pojemność ma zbiornik paliwa w Serenie (2.3D) ?? Pozdrawiam "Sereniaków" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
przewody paliwowe

3 dni temu wyjeżdziłem cały bak i silnik się zatrzymałprzewody były "suche".Wlałem 5 litrów zakręciłem ze 3 razy i dopalił bez problemu.

Jak nie pali to nie jest ta przyczyna,to może być pompa albo 10 innych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...