Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa


Gość jarkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ktoś wyedytował mój podpis i dane w profilu ?

 

Na forum nz nikt nie edytuje podpisów i danych, jeżeli wskazują na nkp.

Tu widać niestety chyba się komuś w głowie przewróciło.

Edytowane przez jarkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak był walniety regulator ci.snienia paliwa to na benzynie go całkiem zalewało. U ilu ja fachowców byłem tyle teorii było. Na koniec sam zacząłem dłubać i przypadkowo na pracującym na benzynie silniku zdjąłem przewód podciśnienieniowy co łączy kolektor ssący z regulatorem ciśnienia paliwa ( taki cieńki wężyk w górnej części regulatora) i z regulatora zaczęło strumieniem dawać paliwo. Regulator był do wymiany. W ASO coś około 400 pln, ale ja swój naprawiłem kosztem 1,20 i dwie godzinki roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, ze na LPG jeździsz i jak piszesz dobrze, a na PB wtryski leją paliwo? oczywiście zamiast rozpylac. przez to paliwo sie nie spala , bo nie ma jak :( może nie szukałbym winy regulatora tylko zapieczonych wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz coś z wtryskiem/wtryskami że mimo jak nie dochodzi do nich sygnał (bo jedizesz na gazie) to leją one paliwo... ew. instalacja gazowa wprowadza jakieś zakłucenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to nie będzie wina regulatora. Może któryś wtryskiwacz ci sie zawiesza lub przepuszcza. Trzeba by wyjąć listwę i sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy w NISSANIE jest mapsensor

Nie ma jest jedynie przepływomierz powietrza w zalerzności od silnika albo montowany przy puszcze filtra poweitrza albo w korpusie od przepustnicy gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemowo da się wywołać kody migawkowe. Wystarczyć zewrzeć na 2 sek dwa piny w złączu diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a od czego zaczac jesli silnik odpala idealnie, jesli powolutku sie przyspiesza jest ok, jednak jak sie wdepnie wiecej gazu to sie dusi, tak jakby dostawal za malo paliwa, wiem ze sonda jest walnieta, jednak jej nie potrzebuje wymieniac bo mam zalozony gaz i prawdopodobnie emulator sondy (na gazie jest ok) jednak nie mozna przelaczyc na gaz poki silnik sie nie nagrzeje.

sprobuje jeszcze wymienic filterek paliwa, wyglada na starym, jednak jesli to nie to ?

sonda chyba nie powinna takiego zamętu robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

a od czego zaczac jesli silnik odpala idealnie, jesli powolutku sie przyspiesza jest ok, jednak jak sie wdepnie wiecej gazu to sie dusi, tak jakby dostawal za malo paliwa, wiem ze sonda jest walnieta, jednak jej nie potrzebuje wymieniac bo mam zalozony gaz i prawdopodobnie emulator sondy (na gazie jest ok) jednak nie mozna przelaczyc na gaz poki silnik sie nie nagrzeje.

sprobuje jeszcze wymienic filterek paliwa, wyglada na starym, jednak jesli to nie to ?

sonda chyba nie powinna takiego zamętu robić

mam podobny objaw jak u Ciebie. Czy mozesz mi napisac jak sobie poradziłes? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...