Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Jakie diody mam kupić do podświetlenia zegarów?

Guest akira
 Share

Recommended Posts

5W5 z płaską główka

W5W to sa zarówki postojowe, natomiast do podswielenia zegarów są T5 1.2W Zakładałem takie u siebie.

Musisz kupic ich diodowe zamienniki. Jest tego duzo na allegro. W temacie "Ringi na zegary K11" http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22441 jest troche o tym napisane

Aha Bombel Srebrne wewnetrzne naklejeczki Swietne. Pieknie sie błyszcza w słoncu

Pozdrawiam

ostrzegam że T5 diodowe mogą być za grube do gniazd żarówek i wtedu trzeba będzie kombinować. Ja tak właśnie miał, jak zakładem czerwone podświetlenie z diod.

• 5 months later...

oprawki masz w zegarach wiec kup same diody ....

Ale te zzarówki są z plastiku wiec je podskrobałem nozykiem az sie zmiesciły w oprawki
20 min roboty i podswietlenie gotowe :diabel:

Mam zakupic diody T5, tak ??

Czy kupic białe diody, dadza one niebieskawe światło czy dać niebieskie ??

Dzięki z góry

• 1 month later...
  • 3 weeks later...
Guest monsanto

Ja zamontowałem takie:

http://moto.allegro.pl/item261110824__pods...row_t5_r5_.html

ale teraz wskaźnik temperatury jest prawie wcale nie podświetlony :zly: . Przy standardowym podświetleniu wszystkie zegary były oświetlone równomiernie. Czy u was tez tak jest po zamontowaniu diod. A może te dają bardziej rozproszone światło

http://moto.allegro.pl/item257743524_zarow...rjasna_nev.html

Ja mam założone takie jak Redwolf i jestem bardzo zadowolony,wszystko jest idealnie podświetlone i nawet nie musiałem nic skrobać nożykiem :D w niektórych diodach musiałem lekko odgiąć nóżki bo mi sie ruszały w oprawkach.

Moim zdaniem te które podajesz w linku nieźle dają po oczkach w nocy i cena też jest oślepiająca :diabel:

Czyli do N15 do podświetlenia zegarów wchodza takie jak postojówki.

A ile ich trzeba do podświetlenia samych tarcz ?

tej ale to jest temat o K11 a nie o almie :P ...

btw... przepalila mi sie dzisiaj dioda w liczniku ... :/ troche szybko ... a nie minelo nawet pol roku ...

Guest brachu_

Podswietlenie wymienione i u mojej Pani. Niestety zakupione LED W5W nie bardzo sie przydaly - niedoczytalem forum. W5W (czyli postojowki) sa tylko 2 i podswietlaja kontrolki ladowania oraz cisnienia oleju jak dobrze pamietam. Reszta to zarowki T5 - 12szt, a od samego podswietlenia jest 5 szt i 7 szt pozostale kontrolki. Na fabrycznych LED'ach jest jedynie kontrolka Airbag'u.

No i nie majac przy sobie diodowych T5, pojechalem na stacje i zakupilem zwykle zaroweczki. Wymiana jest tak prosta, ze na diody zmieni sie przy nastepnej okazji.

nie strasz, bo zamówiłem te W5W do N15..... a nie chce przedwcześnie rozbierac kokpitu tylko żeby sprawdzić jakie tam siedzą żarówki ......