Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczenie przy niskich prędkosciach na nierównościach


Gość chmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda - ja mam już spokój z tą przypadłością. Zaczęło trzeszczeć jakieś 4 miesiące temu, najpierw cichutko, potem coraz głośniej. Przy wolnej jeździe po nierównościach a potem coraz częściej. Denerwujące dźwięki dochodziły z okolic przedniego lewego koła. Diagności nie znaleźli żadnych luzów, żadnych nieprawidłowości. Po podniesieniu autka znalazłem oberwany odbój amortyzatora nad prawym przednim kołem. Guma była już mało elastyczna i przy każdym ugięciu amorka ścierała się wydając nieprzyjemne trzeszczenie. Może komuś przyda się taka mała wskazówka i nie zawsze trzeba szukać tam skąd dochodzą niepokojące dźwięki :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam podobny objaw w tylnim prawym kole, ale ktoś mi wytłumaczył, że to może być piasek, i wzasadzie tak słychać (piasek ocierający o metal) miałeś podobne "brzmienie" :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "brzmienia" to trudno to określić. U mnie to było słychać jakby trzaski plastikowych elementów osłon w nadkolu. Wszytko dokręciłem i dalej skrzeczało, ustąpiło dopiero po usunięciu naderwanej części odboju, która tarła o trzpień amortyzatora. Wytrwałości w poszukiwaniach życzę ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam podobny objaw w tylnim prawym kole, ale ktoś mi wytłumaczył, że to może być piasek, i wzasadzie tak słychać (piasek ocierający o metal) miałeś podobne "brzmienie" :) ??

Ja mam to samo ale w tylnym lewym kole. Właśnie dzisiaj wieczorkiem chcem zdjąć kółko i zobaczć co tam słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...