Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] WYCIERACZKI P10


Gość lodidodi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lodidodi

Panowie sprawę mam, coś mi się w mojej P10-ątce (92r, 1.6gaźnik) dzisiaj zrobiło że jak ruszę wycierałkami to zatrzymują mi się na połowie szyby, a opisując szczegółowo to było to tak: 2:00 w nocy, wilgoć, rosa na szybie, załączam wycieraczki standardowo 1 bieg (ten regulowany) żeby mi śmignęło roskę z szyby a tu majt majt ze 4 razy i stanęła mi w połowie! Próba ustawienia w pozycji wyjściowej tych wycieraczek graniczyła z cudem ale się udało ;) Wyczytałem tutaj że może to być wina silnika, jakieś styki w środku czy cos takiego. Ja to w sumie pojęcia nie mam co to może być i dlatego chciałem się zapytać czy jest jakiś przekaźnik do tego czy przełącznik mi siadł a może to jednak ten silnik? Na co wasz mości stawiacie?

Pozdrawiam Łukasz

…i z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadło Ci cięgno z silnika i zatrzymało się - zablokowało o coś - rozbieraj zdejmuj ew. silnik i sprawdź go na "sucho" - czy działa

Słyszysz pracę silniczka jak włączysz wyłącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lodidodi

…to chyba nie będzie cięgno, bo wycieraczki mi chodzą na wszystkich biegach ale jak wyłącze je całkowicie to majtają się jeszcze dobre 4-5 razy i zatrzymują się w połowie szyby, pamiętam jak spadło mi cięgno w zimie to nie chodziły wogóle, a tutaj śmigają ale nie domykają się do końca tylko zatrzymują się gdzie chcą a na taką swawole pozwolić za bardzo nie mogę bo widoczność mi ukróca :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest coś takiego jak czujnik krańcowy.. najpewniej jest to po prostu bolec i zwiera jakis styk i albo go #$^ trafił albo coś przyśniedziało. (w nissanie tego nie robiłem ale chyba wszędzie jest taka sama zasada działania :036: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lodidodi

…no Panowie dzisiaj zgrzeszyłem lekko ale wycierałki zrobiłem, okazało się że obok silniczka jest taka mała brązowa puszka do której podłączona jest wtyczka (od spodu) i po jej odpięciu zauważyłem duże ilości śniedzi na pomarańczowym przewodzie, więc zabrałem się za czyszczenie tego ścierwa i takim to sposobem wycieraczki śmigają dalej i parkują tam gdzie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...