Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania stanu oleju na LCD


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem może to być stan inspekcji olejowej, czyli ile jeszcze zostało do wymiany oleju....

choć przy takim przebiegu to powinna być już blisko wymiana. Co pisze instrukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Kontrolka oleju w 1.6 (taki posiadam) mowi o ILOSCI oleju - a NIE o tym ile do wymiany.

Instrukcja pisze wyraznie, ze po nacisnieciu "i" otrzymamy STAN oleju (czyli jego ilosc). Wg mnie jest to fajny sposob na kontrole - choc nie do konca mu wierze.

Jak wiarygodny moze byc pomiar ilosci oleju sekunde po uruchomieniu zimnego silnika... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok,odpalam to mam "oil good"wciskam przycisk są "kwadraciki" a może w ich miejsce da się wprowadzic jakieś liczby (ja nie próbowałem ale to jutro uczynię) do wymiany oleju.przecież oleju nie musisz wymieniać co 30000 tys kilometrów -jak to pokazuje pierwsze wskazanie(ilość kil. do okresowego przeglądu) ,tylko niektórzy pedanci będą to czynić powiedzmy co 10000 tys.i może jest to właśnie dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znalazłem ja mam wszystko czarno na białym.jest napisane ,ba nawet narysowane że jak oil good -to mamy 5 kwadracików,a jak oil low to wtedy mamy 1 kwadracik.jaki wniosek z tego?? taki oto że w miarę zmniejszania się ilości oleju w silniku kratki znikają.

 

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 20:53 ]

acha.jest napisane jeszcze że można sobie indywidualnie ustawić dystans do przejechania do wymiany oleju(niezależnie do dystansu do przeglądu okresowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przydatny gadzet rodem z Renault, zastosowany po raz pierwszy bodajrze w Megane w 1996, a teraz przeszczepiony do N. W Clio 2 jedno kolko-kwadrat oznaczalo okolo 100ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...