Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szyba od strony pasazera - problem- pomocy.


Gość gen123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow,

 

moze ktos spotkal sie juz z podobnym problemem. Ostatnio przestala mi dzialac elektrycznie otwierana szyba od strony pasazera z przodu (nie otwiera sie przy uzyciu przycisku od strony kierowcy jak i pasazera). Z szyba od strony kierowcy jest wszystko ok.

Pytanie:

- czy to moze oznaczac, ze przepalony jest bezpiecznik? Czy sa osobne obwody elektryczne dla szyby lewej i prawej? Jezeli tak, to ktory bezpiecznik?

- czy prawdobopodne jest, ze zepsul sie silniczek, ktory obsluguje szybe od strony pasazera?

 

Z gory dziek za wszekie sugestie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pierwsza (dość banalna) myśl... może ją zablokowałeś (u siebie w N16 przed FL przynajmniej mam taką opcje blokada otwierania/zamykania szyby dla pasażera z obu stron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele mozliwosci awarii:

- przelacznik od strony pasazera

- instalacja w drzwiach i kosc ktora laczy drzwi z instalacja wewnatrz auta

- silnik podnoszacy szybe

 

Na poczatek bym sprawdzil przelacznik. Sprawdz czy przychodzi zasilanie. Obwod jest tak skonstruowany ze wyciagajac z drzwi pasazera przelacznik przestaje ci dzialac sterowanie od kierowcy.

Pozniej sprawdz czy przychodzi zasilanie na silnik po wcisnieciu przycisku.

 

Bezpiecznik jak wiem jest jeden, wspolny od szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw ten guziczek który znajduje się obok guziczka do blokowania drzwi , bo mojej kochanej żoneczce też tak się zrobiło i dopuki nie pokazałem jej tego magicznego guziczka szyba się nie otwierała i biedna też nie wiedziała co zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal_s-ki

apropos szyby od strony pasazera!!

u mnie jak jest zamknięta na maxa to delikatnie stuka. wystarczy ja o milimetr opuścić zeby przestała. czy ktoś miał podobnie?? jak sobie z tym poradził?? czy trzeba wymieniać jakieś uszczeliki??

 

dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość MickeyM_Wawa

U mnie problem jest podobny: szyba od pasażera opuszcza sie lecz nie idzie już w górę. W końcu zabrałem się do tego, rozebrałem boczek, pogrzebałem przy silniczku i okazało sie że jest walnięte instalacja. W momencie kiedy silniczek jest podpięty do instalacji w drzwiach to kręci się w jedną stronę, natomiast jeżeli podpinam bezpośrednio pod akumulator to jest git- opuszcza sie i podnosi. I teraz mam do was-klubowicze pytanie : co mogę dalej zrobić? Nie jestem elektrykiem wiec niewiem czy sam sobie z tym poradze, może polecicie jakiegoś "fachowego" elektryka?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos szyby od strony pasazera!!

u mnie jak jest zamknięta na maxa to delikatnie stuka. wystarczy ja o milimetr opuścić zeby przestała. czy ktoś miał podobnie?? jak sobie z tym poradził?? czy trzeba wymieniać jakieś uszczeliki??

 

dzięki za odpowiedzi :)

 

a u mnie od strony kierowcy "stuka" jak jest lekko opuszczona - wiec najlepszym wyjsciem jest na maxa w dół lub w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Mam problem przyciskiem od kierowcy otwieram i zamykam szybę pasażera (podczas włączonej blokady/dodatkowy przycisk, nie można otworzyć/zamknąć - prawidłowe działanie blokad).

Przycisk pasażer nie działa ani podczas normalnej próby ani podczas włączonej blokady.

Co należy sprawdzić w drzwiach pasażera aby można było używać przycisku pasażera?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milion razy o tym było poszukajcie na forum.

 

Jest to kwestia czyszczenia styków w przełączniku i tutaj pytanie jaki środek chemiczny jest do tego najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są środki do czyszczenia styków szczoteczka do zębów i jazda złożyć i będzie działać jak nowy. Tylko powoli rozmontowywać tam są takie kuleczki lepiej ich nie pogubić i zobaczyć jak to jest złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...