Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wspomaganie zjazdu w pathfinderze - obserwacja i relacja.


Gość Maxiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Przepraszam, że zawracam d....e takimi drobiazgami, ale w ten weekend udało nam się przetestować na zjeździe do pustyni błędowskiej naszego patha. Kto był ten wie jak wygląda zjazd od tej wysokiej wieży (p.poż chyba) w kierunku piaszczystych "wydm". Mówimy o tym na wprost. Otóż zadaliśmy ten tajemniczy jak dotąd przycisk (heel descent control) i "pionowo" w dół i..... zaskoczenie - działa. Nawet niewprawny kierowca jest w stanie całkowicie kontrolować samochód podczas takiego zjazdu. Samochód jedzie powoli i jest super sterowalny. Spod samochodu dobywają się różne dźwięki pracujących elementów hamulców. Koła nie blokują i wszystko jak po maśle. Tylko siedzenia juz nie trzymają i trzeba się nieźle zaprzeć, żeby nie wpaść na przednią szybę.

Na piachu pomimo zwykłych opon też bez większych kłopotów. W razie czego 4L i wyłaził.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Navarze właczasz 4L i dwójeczkę i masz to samo. :D Zjeżdzasz bez żadnych dodatkowych ustrojstw , a jak trzeba to nawet na tym samym potrafi wjechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

taaaak navara jest the best , wczoraj widziałam jedną jak leciała nad miastem , słyszałam ze jak sie głową uderzy dwa razy w kierownice to rozkładają sie skrzydła ... same ! tak jest fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak navara jest the best , wczoraj widziałam jedną jak leciała nad miastem , słyszałam ze jak sie głową uderzy dwa razy w kierownice to rozkładają sie skrzydła ... same ! tak jest fajna

 

Chyba się reklam Nissana naoglądałaś :D:D

 

Zastanów się jak zachowuje się elektronika w samochodzie jak jedziesz w wodzie o głebokości powyżej kół.

 

Ja jestem sceptykiem jeśli chodzi o faszerowanie elektroniką samochodów terenowych.

 

Elektronika to to pierwsza rzecz , która się może zepsuć , a ja mam na tym polegać.!!!

 

Nie uważam , że Navara jest the best . Path jest OK i wiele razy o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo.. jak dla mnie to navara tez jest elektronika naładowana ciut za bardzo jak na "terenowke" i przeprawiac sie przez rzeke nia nie bede ;) ...nie zebym sie na tym znała czy cos ale takie mam zdanie. natomiast ma jak dla mnie jedna potezna zalete - odzielona pakę- i nie chodzi mi tylko o vat ;) ... jak ja sie ciesze ze w koncu po przewiezieniu czworonożnych członków rodziny nie trzeba bedzie całego auta sprzatac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej elektroniki, to oczywiście racja - WRÓG! Tylko już pare razy jeździliśmy po wodzie ponad kółka i nawet nie stęknął. Może to tylko szczęście, ale...? Następną razą, czyli pewnie w ten weekend postoje troszke w takiej wodzie i dam mu nasiąknąć trochę i zobaczymy. Chociaż w papierach niby ma napisaną głębokość brodzenia równą wysokości kółek, wiec było by durne (niepoprawność polityczna) takie rozwiązanie, które unieruchamiało by auto w kałuży. A tak swoją drogą, to co się dzieje z zalanym alternatorem -ciekawe, bo z tego co sobie popatrzyłem do komory silnika, to wygląda, że to pierwsza rzecz, która może zostać zalana.

A co do 2-ki w nawarze, to nie wiem, bo ja mam automat :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o kurcze! Coś ten system powiadamiania na foruym o nowych wiadomościach niedomaga. Sorki, ale nie wiedziałem, że jest tu jakieś pytanie do mnie.

Już odpowiadam.

Co do przejazdów przez wodę z zalanymi kołami, to nic się do środka nie dostało, ani kropelka!, Wziąć należy jednak pod uwagę, że przejazd nie trwał minuty, tylko kilka sekund. Po tym jak powiedzieliście, że odpowietrzniki są niebezpieczeństwem postanowiłem zweryfikować wiedzę i pogadać z autorytetami ;P Udało mi się dowiedzieć, że macie rację ;) na odpowietrzniki trza zważać, więc postanowiłem nie stać w takiej wodzie, tylko po niej jeździć tak jak dotąd. Okazało się, że podczas przejeżdżania przez wodę równomiernie powstaje zjawisko fali, a jak fali, to za jej szczytem jest dołek i to właśnie daje nam szansę przejechania przez pozornie większą wodę niż to możliwe. Pod silnikiem powstaje wtedy śliczne zagłębienie i woda nie zalewa alternatora. Rzecz wydaje się logiczna i mnie przekonała. Zdarzało się jednak, że woda sięgała ponad progi, ale nie wlewała się do środka. Podkreślam, jeszcze raz, że nie stałem w takiej wodzie, wiec czekamy na innego odważnego! Podejrzewam, że niestety to auto nie jest okrętem i woda się dostanie po postoju około minutki. Trzeba będzie wywiercić dziurę w podłodze i wstawić korek wanienny (tylko żart).

Jeszcze powiem, że onów autorytet offroad opowiadał historię jak jeździł na owej fali po wodach daleko przekraczających ową głębokość brodzenia z powodzeniem i wiecie co??? - wierze mu!!! Wybieram się na szkolenie organizowane niebawem przez niego na jego samochodach, to wam jeszcze troszkę sprzedam info. Niestety to nie będą nissany :(. Samochody przygotowane na fest!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator jak zajrzycie pod maskę jest na szczęscie wysoko. Nie zaleje się tak szybko :one:

 

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 12:28 ]

Niestety to nie będą nissany :(. Samochody przygotowane na fest!

pozdro

 

Może będą to Nissany tylko nie seryjne :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie nissany. Poszedłem do konkurencji :(, bo nissan niestety nie robi nic ciekawego. No może robi, ale ciężko cokolwiek namierzyć. Poza tym będzie okazja powalczyć na serio w terenie i obejrzeć inny samochód. Co jednak najważniejsze pojeździć czymś innym w terenie i porównać i pochwalić się wiedzą na Forum :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...