Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rozmiar opony


Gość MHUalmera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MHUalmera

wejda mi do almery takie kola 215/50 17" czy beda mi obcieraly o nadkola? bo musze zmienic opony i mysle jaka opona bedzie najbardziej odpowiednia na moje 17 calowe felgi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze i od razu 2 pytania

 

czy do n16 wejdzie 205/60R15, jesli tak to jaka szerokosc feli powinna byc do takowej. zastanawiam sie czy nie kupic alusow ale wtedy chcialbym troszke szersze opony od fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze im szerzej tym wolniej bedziesz przyspieszal

czy to bedzie az tak zauwazalna roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze im szerzej tym wolniej bedziesz przyspieszal

czy to bedzie az tak zauwazalna roznica?

Nie jest aż tak źle. Sam mam almerkę 1.5l, która fabrycznie wyjechała z salonu na 185/65/15. Takie tez zostawiłem sobie na zimę. Na lato kupiłem alusy 7x15" i do tego opony 195/60/15. Moge chyba powiedzieć, że różnicy w przyspieszeniach nie odczuwam. Dlatego też na nowy sezon letni zakupiłem 7,5x16" plus oponki 205/50/16. Zgodnie z katalogiem OZ'eta nic nie powinno obcierać.

Nie polecam opon 205/60/15 bo będzie oszukiwał licznik. Lepiej 205/55/15. A dla 7x17" chyba nalepszym wyjściem bedzie 215/45/17. Już kilka osób w klubie na takich kapciach jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky
wejda mi do almery takie kola 215/50 17" czy beda mi obcieraly o nadkola? bo musze zmienic opony i mysle jaka opona bedzie najbardziej odpowiednia na moje 17 calowe felgi??

 

jasne, że nie! Wystarczy bukfelkiem wyciąć większe otwory w błotniku :D:D:D

 

[ Dodano: Wto 13 Mar, 2007 22:44 ]

pamietaj ze im szerzej tym wolniej bedziesz przyspieszal

czy to bedzie az tak zauwazalna roznica?

 

Jak zmienisz ze 185 na 195 to różnica będzie na granicy percepcji.

Jak wsadzisz w miejsce 185 215-ki to gwarantuję, że odczujesz :)

O odczuwaniu większego spalania na poziomie 1-1,5l/100 km nie wspominając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do n16 wejdzie 205/60R15,

wejdzie, ale wydaje misie ze strasznie baloniaste beda te opony i bedziesz sie bujał na nich na zakretach i nierównosciach- taka komfortowa jazda :D ja mam 205/55/16 na 7'' felgach i nic nie obciera, jezt za to roznica w przyspieszaniu troszke mułowaty ale jak sie rozpedzi to jak po szynach no i w zakrety rewelka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65 R15 beda straszne balony, nie dosc ze bieznik bedzie sie szybko zuzywal to jeszcze to plywanie na zakretach. Ja przy 185 r15 mam profil 55 i to jest juz duzo przy tej szerokosci opony. zeby nie przeklamywal licznik do 195 profil 50-55max przy r15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardem jest 185/65R15 wiec opony 195/55R15 beda duzo wiecej przeklamywaly nic te 195/65R15. co do balonow to niestety musze sie zgodzic, beda duuuze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MHUalmera

te rozwazania do mojego tematu sa nie na temat, zadalem pytanie czy na felgach 17 calowych mozna smigac na profilu 55 bo jezdzilem na 45 i chcialem sobie wiecej gumy dac na opony a Wy tu dajecie o swoich 15... hehe

ja mam teraz z przodu 21545 na tych felgach 17 i z tylu 22545 i nie narzekam na to ze slabo przyspiesza ale spalac spala z 12litrow no i dziury i nierwonosci czuc mocno ale wyglada super:D wymienialem opony i chcialem wstawic 215 na 55 to nikt nie umial odpowiedziec na to pytanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie 2 tyg temu zmieniłem opony na letnie - mam w swojej n16 Firestone FHSZ80 w rozmiarze 205/60 R15 i jest bez problemów - średnica koła jest raptem o 1,5 cm chyba wieksza niz standard (185/65 R15) a w nadkolu i tak jest sporo miejsca.

 

Nic nie obciera, nic nie haczy - jest super. Felgi mam oryginalne - 15" Zenith (takie proste 6 ramion, troche w stylu Audo) - szerokość chyba 6,5 albo 7, ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

Witam.

 

Dziś do swojej n16 właśnie załozyłem nowiutkie bbs 17" a dokładniej 7,5 205/45/R17 i nic nie haczy, furka wygląda pięknie tylko jeździ się twardo... ale wygląda bosko... dziś będę spał w garażu chyba i usne koło tych kół :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś do swojej n16 właśnie załozyłem nowiutkie bbs 17" a dokładniej 7,5 205/45/R17 i nic nie haczy, furka wygląda pięknie tylko jeździ się twardo... ale wygląda bosko... dziś będę spał w garażu chyba i usne koło tych kół :)

 

pozdrawiam

No to jakaś fotka by się przydała. U mnie w garażu czekają OZ Racing 7,5x16" z oponami 205/50/16. Czekam na przyszły tydzień kiedy przyjdzie wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafs, gigi6660,

a jak wyglada przyspieszenie? czy widac roznice? czy alma jest bardziej zamulona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem żadnej różnicy - a może nawet jakaś jest, ale niewyczuwalna - wszak zmieniłem profil opony tylko o 2 cm na szerokość i 1cm na wysokość. Jedno co widać, to licznik prędkości przestał tak bardzo przekłamywać.

 

Na standardowych oponach (185/65R15) 100km/h widziane na nawigacji TomTom było przy około 108km/h licznikowych. Teraz na nowych kapciochach (205/60R15) nawigacyjne 100km/h jest przy licznikowych 104km/h. To jedyna zauważalna zmiana, poza oczywiście fajniejszą jazdą, bo opony są o niebo lepsze od salonowych Bridgestone B330 - lepiej trzymają, mniej uslizgu i nie piszą tak szalenie jak tamte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bialy129

witam.kupilem almerke juz na zimowych opnkach ale dostelem w komplecie letnie 215/45ZR17 na przod i 225/45ZR17 na tyl.narazie nie mog ich zalozyc bo auto bylo obnizane i dopuki nie zmienie zawieszenia na orginalne nie bede mogl zmienic.felgi sa 7,5".z tego co widze nikt z was nie ma dokladnie takich wymiarow kol a ja sie zastanawiam czy po zmianie zawieszenia beda pasowaly i czy nic nie bedzie obcierac.oczywiste jest ze bedzie wiecej palic i zrobi sie mulowata ale nie o to mi chodzi.fele wygladaja swietnie ale czy da sie tak jezdzic?

 

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 21:01 ]

nie dodalem ze chodzi o N16 2,2di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

jak wyżej pisałem ja mam 205 i elegancko nic nie haczy więc na 215 myśle że też nie powinno, ewentualnie bardzo mało więc myśle że nie musisz się o to martwić...

 

co do przyspieszenia to szczeże mówiąc nie zauważyłem pogorszenia osiągów < może jestem jakiś dziwny skoro wszyscy piszecie że to takie odczuwalne... > jedyne co zauważyłem to teraz trudniej ją na dwójce zmusić do boksowania bo na tych starych kołach to na dwójce praktycznie zawsze mieliła jak się chciało a teraz trzeba już się postarać żeby ta sztuka się udała. Co do fotek to oto one : < narazie są takie jakie są, jak skończe do reszty wnętrze to pochwale się całością gdzieś tu na forum ;) >

almawy7.th.jpg

p1010108og7.th.jpg

p1010127nl6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigi6660 almerka wygląda bardzo fajnie. No i masz założone super oponki Uniroyal Rainsport 1 - sam sie nad nimi zastanawiam. Przystępna cena i super jakość.

 

Gigi6660 jakie masz ET felgi :?: Przy dobijaniu tyłu nic tam nie szoruje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja zalozylem do n16 opony 225/45/R16 na 7,5" feldze. jak narazie wszystko jest ok. :one:

Wszystko zależy od ET felgi. Ja też mam u siebie 7,5x16 ale maksymalnie weszła opona 205/50/16. Z przodu jest na styk z linia nadwozia a z tyłu delikatnie schowane w podkolach. Nic nigdzie też nie obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...