Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drobne falowanie obrotow i kilka pytań


Gość Adyjan

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem sekwencje PRINS jestem ogromnie zadowolony.

 

Mam kilka pytań

1. Mam nadzieje że mi to wyregulują bo mam wrazenie ze teraz zarowno na benzynie jak i na gazie jak stoje wskazowka od obrotow silnika delikatnie faluje. To daje efekt taki ze na postoju silnik pracuje mniej plynnie. Czy to normalne albo co moze byc przyczyną?

 

2.Jak się zachowuje wasze auto po kick-downie - u mnie zdarza się że wejdzie na obroty (co jest normalne ze redukuje bieg po depnięciu w podłogę) pozniej tak dosc szybko nagle one spadają oczywiscie raczej nie wiąże się to z szarpnięciem.

Tak samo odkrylem ze zdarza się tak jak auto się rozpędza i bodajże jest na trzecim biegu (w automacie)

 

3.Dziś zauważyłem że mi ubyło trochę wody w chłodnicy, musialem dolewac bo miałem na minimum. A propos czy może byc Dynagel? Zauwazylem ze po przyjechaniu trasy Wrocław-Kraków znów jej trochę ubyło (ale nie dużo). Nie wiem czy wiąże się to z instalacją gazową, nie mam pojęcia. Jutro jadę do regulacji po 1000km.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad3

Tak ma być - układ się odpowietrza - po założeniu instalacji gazowej. Ja dolewałem przez dwa tygodnie i potem juz wszystko było ok.

Ad2

Nie zauważyłem.

Ad1

Miałem tak po pierwszym tankowaniu potem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was w Nissanie Maxima na biegu P, bez naciskania pedalu gazu oczywiscie, wskazówka obrotów silnika zupełnie stoi, ani nie drgnie czy jedak delikatnie się rusza, faluje?

 

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kiedys falowala, bylo to dziwne bo pojechalem na zczytanie kodu i mi pokazalo Knock Sensor. Puzniej jakos otwarlem maske i zobaczylem ze jeden z wezykow podcisnienia sie rozlaczyl. Podlaczylem spowrotem obroty wrocily do normy a i blad z komputera znikl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest delikatne falowanie. Ale nie mam zadnego bledu checkengine w dodatku jak gosciu podlaczyl pod komputer mowil ze wszystko dobrze. Moze silnik ma tak pracowac. Ja nie pamietam jak bylo wczesniej. W kazdym razie to jest ledwie wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

U mnie wskazówka stoi w miejscu i ani drgnie. V6 nie powinien falować. Natomiast jeżeli chodzi o ubytki płynu to może to być spowodowane tym że podczas montażu nie dociągnięto jakiejś opaski od węża wody. Pod układ chłodzenia podpina się reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...