Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Likwidacja rdzy


Gość EnDrIu WAWA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EnDrIu WAWA

Niestety jak to w kazdej s13 i u mnie pojawila sie rdza pod spoilerem wogol mocowan. Chcialbym zabezpieczyc ogniska rdzy i nie bardzo wiem jak to zrobic :/ jakie sa srodki do tego potrzebne??NIe musi to profi wygladac ze wzgledu, iz przynajmniej narazie w swoje miejsce powrocie spoiler, natomiast nie chcialbym zeby rdza sie rozpowszechniala na aucie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kucharsku:

 

Składniki:

-papier ścierny gruby(+- 100)

-papier ścierny drobny (+-500)

-benzyna ekstrakcyjna

-hammerite (lub unikor)

 

Miejsc rdzawe wyczyścić, odtłuścić i pomalować.

 

Możesz kupić hammerite czerwony i bedzie pasowało, a nie bedziesz musiał dodatkowo lakieru kupować

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do składników dorzuciłbym jeszcze ;

 

tasma do odcinania-papierzana

mały skrobak

mały pendzelek

farba podkładowa

 

dobrze wyczyscic i dobrze odtłuscic, małe wrzery rdzy rob skrobakiem, mniejsze odpryski np od kamieni robi sie z ''zapałki'' delikatnie aby tylko zabzepieczyc lakier.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

podepnę się pod ten topic bowiem mam pytanie w temacie.

 

Mianowicie mam micrę k11 i zaczęła mi wyłazić rdza spod uszczelki tylniej szyby na klapie.... Generalnie nie jestem osobą zbyt 'techniczną' więc w związku z tym nie wiem czy w ogóle próbować samemu z tym powalczyć czy od razu do lakiernika podjechać bo boje się, że rdza jest też pod uszczelką. Czy sądzicie, że czy konieczne będzie wyjęcie szyby żeby zrobic zaprawki tam? czy może tylko zdjęcie uszczelki wystarczy? Jeżeli trzebaby wyjąć szybę to czy to może zrobić zwykły blacharz-lakiernik? czy konieczny będzie jakiś serwis zajmujący się konkretnie szybami?

 

dzięki z góry za wszelkie rady

 

pozdrawiam

raans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy szybę należy wyjąć to powinien zadecydować lakiernik - tak z opisu to nie wyniknie. Wszystko zależy jak głęboko wlazła rdza - tzn odkąd zaczeła konsumpcje ;) A koszt tego bedzie zależał od tego czy szyba jest na uszczelce czy wklejana... ryzyko podejmuje lakiernik - jeśli jemu pęknie szyba to nic nie zarobi :P:D

NIe musi to profi wygladac
- patrząc na autko to się nie dziwie :P :diabel: :D - Endriu - nie jest to skomplikowna robota - warunkiem jest dokładne oczyszczenie i dokładne odtłuszczenie przed pomalowaniem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...