Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oznaczenia bezpieczników_Almera N-16 2.2Di


gaten
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam

Jestem nowym czlonkiem forum i mam problem z odszukaniem bezpiecznika ogrzewania tylnej szyby i lusterek może ktoś podpowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, trzeba wyciagnac ten schowek by sie tam dostac?

przestalo mi dzialac tylne gniazdo zapalniczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, trzeba wyciagnac ten schowek by sie tam dostac?

tak ten schowek musisz mocniej szarpnac i pod spodem masz bezpieczniki :) a na spodniej czesci schowka powinna byc rozpiska ktory bezpiecznik jest od czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest OK ale ten schowek mocno siedział myślałem że coś pęknie ale wytrzymał.

Wszystko rozszyrowałem DZIĘKI :D

teraz muszę się dobrać do podświetlenia tablicy 1zar. nawiewy 1żar. i reg. lusterek

kupiłem Almere z 02r. i dopiero ją poznaję drugi dzień to forum jest Ok dużo informacji praktycznych i porad

moze się komuś też odwdzięcze

Sanok pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę się dobrać do podświetlenia tablicy 1zar. nawiewy 1żar. i reg. lusterek

Regulacja lusterek nie ma podswietlenia wiec nawet nie rozbieraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć mogłem coś spartolić :/ może jeszcze mała podpowiedź jak sie dostać do podświetlenia nawiewu prawa strona nie świeci a nie widzę tam zadnych wkrętów,pewnie sa jakies zatrzaski-co :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewy powiadasz, wiec mocnym ruchem pociagasz za ten gorny zamykany schowek- tylko nie urwij włacznika od awaryjnych,zobaczysz dwie gorne sroby od radia( musisz odkrecic radio i wtedy dojdziesz do podswietlenia nawiewu) nastepnie w ten sam sposob wyciagasz plastik, ktory jest pod radiem a nad tunelem, odkrecasz radio i masz dostep do panela od nawiewów....

jak cos jeszcze to pisz a w miare mozliwosci pomoge....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa zalatwiona, podwazylem srodkowy "dzyndzel" kluczem i schowek z lekkoscia wypadl :]

za tylna zapalniczke odpowiada trzeci bezpiecznik w pierwszym rzedzie - 15A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dieki dla Bartka123 lepiej chyba nie można było tego opisać mając takie porady można wiele problemów rozwiązać samemu

dzięki na razie zajmę się wymianą płynów i filtrów bo almerę mam 4 dni a podświetlenie zostawię na potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, mam problem i nie wiem jak się do tego zabrać. nie działa mi gnizado zapoalniczki z przodu oraz na desce rozdzielczej nie pali mi sie kontrolka od hamulca ręcznego? nie wiecie które bezpiecznik odpowiadają za to? :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, opisywałem rozmieszczenie bezpieczników w nissanie almerze 2,2 dCi i w trakcie nasuneły mi się pytania dotyczące symboli zamieszczonych na puszce np co znaczy symbol BAT, ING, ACC, ST, FL,( czy BAT to akumlator??) jak ktoś potrzebuje to mogę przesłac opis bezpieczników - mam jakies trudnosci z załaczeniem ich do posta - pozdrawiam bardzo serdecznie i zycze wszystkim Wesołych Świąt.

kg877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z .... (użyje okreslenia bezpieczniki bo nie wiem jak sie to fachowo nazywa)

Mianowicie robi mi sie jakies zwarcie... Niebieski "bezpiecznik" bzyczy caly czas i bylem zmuszony go wyjac. Niestety nawet gdy go wyjalem to pyka cos w silniku....

Mialem juz to kiedys lecz samo przestalo... Wczoraj siadł mi aku i po naladowaniu problem wrocil, lecz teraz bzyczy caly czas...

Wie ktos jak to naprawic i czym moze byc to spowodowane?? I prosilbym, aby ktos opisal mi kazdy "bezpiecznik" zebym wiedzial z czym moze byc problem..

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale zdj nie chce mi sie wstawic... Po swietach nad tym pokombinuje... Dowiedzialem sie ze to nie "bezpieczniki" lecz przekazniki... I bzyczenie jest w jednym z nich (niebieskim) natomiast nawet po jego wyjeciu cos sie dzieje w silniku. Doszedlem do wniosku ze prztyka gdzies w rozruszniku... Jest to takie pykanie i bzyczenie jakby sie cos chcialo zalaczyc... postaram sie wstawic zdj jak najszybciej

A i chcialem dodac ze ladowalem wczoraj aku i dzis bylem zmuszony zostawic samochod u rodziny bo padl calkowicie nawet drzwi sie nie otworzyly z pilota... Cos poprostu sciaga prad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tez mi ucieka prad, myslalem ze akumulator slaby ale na nowym to samo. Podlaczylem nie orginalne radio i bylo troche zle podlaczone( mase mialem w innym miejscu na przejsciowce iso i to chyba to) Niestety zanim na to wpadlem najpierw podpielem kolorami( zolty z zoltym) i spalilem pioneera(zolty w nissanie to masa). No nic czlowiek uczy sie na bledach, ale przynajmniej teraz mam nadzieje akumulator nie bedzie padal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie w koncu zdj wstawic :) Opisze teraz dokladnie moj problem...

Problem tkwi chyba w przekaznikach... I nieustajace bzyczenie jest w jednym z nich (niebieskim). Mozliwe ze jest on zepsuty bo cos w nim lata przy potrzachaniu, natomiast nawet po jego wyjeciu cos sie dzieje w silniku. Prztyka gdzies w rozruszniku... Jest to takie pykanie i bzyczenie jakby sie cos chcialo zalaczyc... Mysle ze dzieje sie cos takze w innych przekaznikach...

Po dwukrotnym juz ladowaniu aku problem nie ustal... Musze przy kazdym dluzszym postoju odlaczac aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...