Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Skrzypiący amortyzator P10


Gość gregors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Ostatnio skrzypi mi bardzo przedni lewy amor , wydaje mi się że jest sprawny auto nie buja, trzyma mocno jednak przy jeździe mega skrzypi, doraźnie smarowałem wd40(fyknołem trochę) jednak pomogło tylko na chwile.

Macie jakiś pomysł na zniwelowanie tego skrzypienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić górny wachacz - to standardowy obiaw... bo amortyzator skrzypieć nie może :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio to też nie jest reguła z tym górnym wachaczem, bo u mnie też skrzypiało z lewej strony i po wymianie górnych wachaczy dalej skrzypiało...okazało się że to jakieś łożysko w McPersonie gdzieś na dole....nawalili mi smaru i juz od października spokoj....zapłaciłem 30zł, także może warto sprawdzić zanim gregors "poczuje w kieszeni" że kupił sobie Nissana... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, kupiłem WD40 i smarowałem tulejki górnych wachaczy. 2 tygodniach znowu zaczeło, potem znowu i znowu. Po jakich 6 smarowaniach przestało i od dawna mam z tym spokój. Koszt naprawy - WD40 i troche cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, kupiłem WD40 i smarowałem tulejki górnych wachaczy.

 

Ja akurat mówiłem o jakimś łożysku w McPersonie gdzies w dolnej częsci na którym ponoć sie obraca - dokladnie nie wiem bo nie jestem expert. Może tez warto sprawdzić któryś silentblock ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, kupiłem WD40 i smarowałem tulejki górnych wachaczy. 2 tygodniach znowu zaczeło, potem znowu i znowu. Po jakich 6 smarowaniach przestało i od dawna mam z tym spokój. Koszt naprawy - WD40 i troche cierpliwości.

Akurat pryskanie po gumach produktami typu wd40 mija sie z celem. Ten środek jest ma właściwość która powoduje że "odpycha" wodę a właściwości smarne ma znikome. Więc nawet przy mokrej pogodzie będzie skrzypiało. A tak to przynajmniej w deszczu cisza ;) . Nie ma to jak smar do przgubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Też miałem problem ze skrzypieniem. Okazało się, że w amortyzator weszła guma z osłony, bo była już sparciała. Po jej usunięciu jest już wszystko OK. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...