Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczny włącznik świateł


Gość jolab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez był bym zainteresowany, nie wiecie jak ten włącznik działa? bo kolega kupił jakiś na allegro i niby jest OK załącza 3sek po uruchomieniu silnika światła ,ale postojowki zapalają mu sie od razu po przekręceniu kluczyka :( jeszcze przed uruchomieniem silnika :( wiec uruchamia silnik z zapalonymi postojowkami ,zawsze to jakieś obciążenie dla akumulatora, zamontowane to jest w Tiko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem zamontowanie czegoś takiego - wydłuży żywotność multiprzełącznika świateł.

Oczywiście jakiś badziewiak konstruktor pozbawił N16 -ek przekaźnika nie tylko świateł mijania ale i drogowych.

Sądzę, że styki multiprzełacznika długo nie wytrzymają, jak bedziemy nimi narabiać i iskrzyć codziennie.

owe urządzenie jest oparte na 2 przekaźnikach i na pewno odciąży ten przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na czasie bo planuja zmienic kodeks.

Z tego co sie orientowalem to wszelakie takie automatyczne wlaczniki dzialaja na zasadzie podania zasilania na przelacznik swiatel.

Tylko ze przy przelaczeniu na swiatla "dlugie" nadal swieca nam "drogowe" i nie jest to nic dobrego i profesjonalnego.

Napewno ulatwia nam wiele i oszczedza wlacznik.

Jedynie co to podlaczyc to sprawnie.

Ja narazie nie wiem czy nie ogranicze sie o bzyczek jakis ktory bedzie przypominal co mam zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie powinno się to podłączyć poza przełacznik - już na same lampy. Problem w tym, że nasze almy nie mają kontrlki św. pozycyjnych i tak troche głupio - zapalasz silnik i nie widzisz, że światła się już palą. Czasem odpalam silnik na parkingu jak czekam na starą i grzeje wnętrze - po co mi wtedy światła?

A i urządzenie musi mieć 3 przekaźniki - wtedy możliwe jest załączanie selektywne pozycyjnych i mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Ale się władowałem z tym przełącznikiem.

Obdzwoniłem serwisy ASO w wawie i montaż takiego przełącznika to jest koszt 120-150 zł, a ja głupi myślałem że zrobią mi to za 40 zł. Z kolei obdzwoniłem kilku prywatnych elektryków i żaden się nie podejmuje tego zrobić. Może ktoś z was zna fachowca od eletryki z warszawy co by mi zrobił ten przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...