Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szum w tylnim kole


Gość Miras___
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miras___

Witam mam pytanko jakis czas temu walnalem tylnim kolem w kraweznik felga troszke sie skrzywila ale dalo sie wyprostowac. Od tamtego chwili cos mi szumi w tylnym kole najbardziej jak jade tak 90-100kmh i jak wchodze w delikatne zakrety! Co to moze byc bo ja nie mam pojecia. I mam jeszcze jedno pytanko jakis czas temu zdjalem tylna polke i teraz nie moge jej zalozyc chyba cos urwalem bo nie widze jak ja zalozyc! Z gory dziex i pozdro! :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel_316

U mnie tak szumi już kilka miesięcy że w środku jest dość głośno ;) , także na 99% to łozysko, a samego łozyska o ile mi wiadomo nie da sie z tyłu wymienić , tylko razem z piastą a to wydateko ok 350zł :( niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Jeżeli objawy są takie jak opisujesz czyli szumienie przy prędkościach 80-100km/h na zakrętach etc to na bank jest łożysko.

 

Z tego co kiedyś słyszałem to niebezpiecznie jest jeździć z uszkodzonym łożyskiem więc przygotuj się na naprawę.

 

zdjalem tylna polke i teraz nie moge jej zalozyc chyba cos urwalem bo nie widze jak ja zalozyc

 

Obejrzyj zawiasy, czy któregoś przypadkiem nie złamałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to łożysko. Łatwo to sprawdzić. Podnieś autko na lewarku i sprawdź czy nie ma luzów na kole w osi pionowej, oraz zakręć kołem i zobacz czy nie będzie słychać. Cena jaką któryś z kolegów wyżej podał czyli 350pln to jest cena za marną jakość której niestety z doświadczenia nie polecam. Juz lepiej było by poszukać używki z jakimś bardzo małym przebiegiem. Niestety wysoka cena jest tu spowodowana brakiem możliwości wymiany samego łożyska i trzeba to robić z całą piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Pancin_007

a sprawdz czy amorek nie jest czasem krzywy i czy nie leci olej:Ptez tak mialem brat w zime przyszalal (ostatni raz auto pozyczylem:)) u mie tez chuczalo ale nie przez lozysko tylko przez krzywa plaszczyzne opony ,jesli piszesz ze tak jest na zakretach to jest tego wlasnie glowny objaw.podnies autko zakrec kolem i wtedy sprawdz czy szumi ,no i czy niema luzow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanko odnosnie twojej wypowiedz na temat "szum w tylnim kole " w dziale NX z dnia 12 maja.

Mialem podobna przygode do twojego brata niestety osobiscie i z wlasnej glupoty i szumi mi tyl na zakretach ale tylko w prawo :-

1pyt - z ktorej strony szukac uszkodzenia ?(P czy L)

2pyt - jak wykryc "krzywa plaszczyzne opony" co za tym idzie "czy amorek nie jest czasem krzywy" i jakie sa z tym zwiazane ewentualnu dzialania majace na celu usuniecie usterki.

Mam nadzieje ze jesli to 2 to jest to tansze w naprawie niz " nasze kochane lozyska syjamskie z piasta ".

Z gory dzieki za odpowiedz na PW

Pozdrawiam DVD

 

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 20:26 ]

Sorki za balagan mialo isc na PW do kol. Pancin 007 :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tnie Cie opone to raczej masz geometrie rozjechana. Warto podjechać na szrpaki na stacje diagnostyczną i sprawdzić czy zawias nie ma luzów a potem ustawić geometrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pancin_007

odnosnie pozycji 1):P szukaj z tej strony z ktorej chuczy.

odnosnie pozycji 2) na oko to jest praktycznie niermozliwe do zbadania chyba ze potrudzisz sie zmierzyc np odleglosc wewnetrznej strony opony od kolumny amortyzatora po obu stronach auta ,ja doszedlem do tego taki sposobem ze jak zmienialem kola na rozmiar 205 szerokosci z tylu jedno kolo weszlo bez problemu i mialo ok 6mm luzu do kolumny ,natomiast kolo po drugiej stronie poprostu tarlo..:(a jak wyciagnelem tylny amorek wtedy wszystko wydalo sie jasne:P trzon amorka w max wychyleniu mial luzu ok 5 cm... shock jak ja mohglem tym jeszcze jezdzic...;P

pozdrawiam,milej diagnostyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlasnie sie przygladalem w pracy na odleglosc wewnetrznej strony opony od kolumny amortyzatora po obu stronach auta i na moje oko jest ok wiec na 99% bedzie to lozysko tylko bedzie problem ze zlokalizowaniem ktore ze wzgledu na moj skromny w db wydech :diabel2:

dzieki za info

dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz auto podnieść podnośnikiem i zakręcić kołem i jeśli szum jest z łożyska to powinno być słychać pozatym będzie lekki luz na kole w osi pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na podnosniku ani szumu ani luzu i tu jest problem bo rozgladam sie juz za piasta tylko nie wiem ktora i czy to wogole to.

Ale jesli to lozysko to bedzie sie z czasem ujawniac coraz bardziej :D

wtedy je namierze :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi nawet nawet ale tylko na zakrecie w prawo wiec opony bym wykluczyl bo na osi sa takie same a ze problem jest od zimy to i na zimowkach byly te same objawy.

A nissmo jest z ABS tylko wybaczcie ze jestem zielony ale nie wiem jakie to ma znaczenie prosze o wyjasnienia.

A co do poziomu chalasu to nie jest tak glosno zeby mozna stwierdzis z ktorej strony jest przyczyna, natomiast jest na tyle glosno ze denerwoje i daje znac ze beda wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pancin_007

Pytalem sie o abs bo ma to takie znaczenie iz piasta od abs ma na sobie wieniec do tegoz czujnika i niestety bedzie drozsza...a probowales dokrecac juz te piasty?(piaste)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcenie piasty kasuje luz tylko w przypadku łożysk stożkowych takich jak np. ma maluch lub opel corsa z tyłu. W nissanie o ile pamiętam łożysk sie nie dokręca, bo powinny być skręcone na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...