Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Górne tuleje przedniego wahacza


Gość Morozik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na przeglądzie i diagnosta powiedział że mam do wymiany górne tuleje przedniego wahacza. Ile one kosztują, bo z jakims łożyskiem sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym mówił mi że 170 pln na strone. Czy po wymianie tych tulei trzeba ustawiać zbieżność kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wahacze, ja wymieniałem i kupiłem polecanej firmy 555, ale ustawiałem zbierzność bo po każdej ingerencji w zawieszenie to robie....szkoda opon a 17 calowe nie są tanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje które są dostępne wytrzymają max.10tys.kmWymień cały wahacz to w sumie będzie taniej.Ale z zawieszeniem to lepiej sprawdzic u kogoś zaufanego, a jak nie to u min.2mechanikow.Oj potrafią niektórzy niezły kit wciskać.Kiedyś jeden chciał mi wymieniać łożysko zwrotnicy itd. po miesiącu od wymiany.Oczywiście już się z nimi nie ,,widuję,, a łożysko przejechało 60tys.km i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje które są dostępne wytrzymają max.10tys.km

Gumowe te po 30 zł/kpl - tak

Ale teflonowe - czy coś tego typu - około 100 za komplet i już ponad 20kkm zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJCIECH_BIERĆ

Witam serdecznie! Jeżeli maszkogoś kto ma zniżki w Inter Carsie to kup całe wachacze bo kosztują 120zeta około i nie ma się co bawić z resztą trylko całe wymienć.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moi mili odgrzewam ten temacik bo skrzypiące wahacze doprowadzają mnie do szału, ale jako że narazie kasy brak na nowe wahacze to chce zrzucić stare i przesmarować tuleje i w związku z tym mam pytanie jak się za to zabrać, konkretnie chodzi mi o to jak wyjąć te swożnie z wahaczy żeby umyć i nasmarować tulejki, czy jest jakieś zabezpieczenie pod tymi gumowymi uszczelnieniami? postarajcie się w jak najprostszy sposób mi to opisać czy to wyjdzie bez problemu, czy może jest tam jakaś zawleczka, zabezpieczenie lub cokolwiek w tym rodzaju? jutro bede się za to zabierał i liczę że z waszą pomocą jutro też uda mi się to złożyć :) a nie zepsuć coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się za to zabrać, konkretnie chodzi mi o to jak wyjąć te swożnie z wahaczy żeby umyć i nasmarować tulejki, czy jest jakieś zabezpieczenie pod tymi gumowymi uszczelnieniami? postarajcie się w jak najprostszy sposób mi to opisać czy to wyjdzie bez problemu, czy może jest tam jakaś zawleczka, zabezpieczenie lub cokolwiek w tym rodzaju? jutro bede się za to zabierał i liczę że z waszą pomocą jutro też uda mi się to złożyć :) a nie zepsuć coś :)

 

poczytaj sobie :D:D do dnia dzisiejszego przejechałem ponad 120 tyś km na tych samych wahaczach. Nic nie stuka. Nie wykazuje luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super dzieki za linka z tego co tam widzę na fotkach to te swożnie powinny wyjść bez problemu po wyjęciu tych gumowych uszczelniaczy :) jutro rano walę do sklepu po smar i koło południa rozbieramy wahacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym linku podanym przez widawa też jest że smar silikonowy więc taki kupiłem skoro on sam już tyle czasu na nim jeździ i nie ma problemów. Zaraz zabieram sie za rozbieranie wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, przylepię się trochę do tego tematu.

Posiadam P11.144 z 2001 r. silnik 1,6. Podczas zjazdu z "hopki" czuć i słychać takie puste stuknięcie w prawym przednim kole - co to może być? Wymieniłem tulejkę w górnym wahaczu i dalej się tłucze.

Druga sprawa, od tygodnia zauważyłem, że po wymianie rozrządu (odkręcali przednią belkę) zawieszenie przy małych prędkościach i przy małych nierównościach strasznie słychać przednie zawieszenie, takie stukanie i nie jest to przyjemne. Boję się czy coś mi się nie urwie. Ostatnio jak byłem na przeglądzie i ustawiać geometrię to na szarpakach niby wszystko było OK. Czytałem (używając funkcji szukaj), że to wina górnych wahaczy. Mam pytanie czy z waszego doświadczenia tylko to trzeba wymienić, czy jeszcze jakieś końcówki, łączniki, stabilizatory? Przegób chyba to nie jest bo przy skręcie nie słychać go. Proszę o pomoc i będę wdzięczny za fachową poradę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie puka drążek kierowniczy.

Tak więc lepiej sprawdź zawieszenie w jakimś serwisie robiącym zawieszenia. Mnie to kosztowało 10zł, a nowy wahacz przynajmniej 120 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dzisiaj podjadę do mechanika na przeglądzik, bo trzeba jakieś części zamówić i lepiej wiedzieć co. Dam znoć co było.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras a gdzie we wrocku można przetrzepać zawieszenie żeby ktoś kompetentny mógł mi sprawdzić i powiedzieć co jest do roboty a co jest OK ?

 

Z góry dzięki za pomoc i sorki z OT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tu: www.diagnostyka.wroclaw.pl

Czy kompetentni to zobaczymy, podjechałem do nich głównie dlatego, że mam blisko z pracy :)

Ale ceny mają w porządku. Za wymianę drążka kierowniczego + geometria chcą 110 zł. W Norauto natomiast zawołali 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie smarowania górnych wachaczy to najlepszy jest smar MOBIL 1, taki w tubce (gęsty, koloru niebieskiego). Po zakupie nissanka zawsze pierwszą czynnością jaką sprawdzam to właśnie wachacze górne tj. tuleje i czy jest tam jakiekolwiek smarowanie. Jak tulejki nie są jeszcze wytarte to rozbieram wachacz i myję go w benzynie ekstrakcyjnej a póżniej smaryję i składam. Jeżeli to zrobisz to masz spokój z wachaczami na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...