Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uzupełnianie poziomu oleju w skrzyni... Problem...


Gość maciulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciulek

Wiem gdzie uzupełnia się poziom oleju... Mianowicie tam gdzie wchodzi linka prędkościomierza... Nie w tym problem.

Trzeba poza tą linka odkręcić jeszcze śróbę 10mm no i z nią mam właśnie problem :/ Ciężkie tam dojście bo nie rozkręcałem wszystkiego wykręcilem tylko filtr powietrza i dolot i nie mogę tej k**ewskiej śróbki wykręcić! Próbowałem kluczem 10 płaskim (spod auta) nasadką 10 i nic :/ Strasznie się zapiekła, a ja nie dysponowałem największą siłą bo to głęboko między tymi wszystkimi rurkami :/ Sami wiecie... WD 40 też nie pomogło... :zly2: :zdziw:

Jutro kontynuacja akcji... Mam zamiar dospawać do klucza przedłużkę tak by wygodnie kręcić tą nasadką (znad silnika) będzie musiała mieć długość ok 45 cm i szerokie rozgałęzienie na końcu by mieć sporo przełożenie.

Macie jakiś inny patent :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś inny patent

 

Podobno można odpowietrzeniem, ale to chyba strzykawką z kawałkiem przewodu. Odpowietrznik to jest ten króciec na który jest nałożony przewód gumowy, który z drugiej strony nigdzie nie jest założony. MĘCZARNIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

producent przewidział tylko to miejsce do wlewania oleju.

Ślimak jest jednocześnie linijką kontrolną odnośnie poziomu (jezeli masz naklejke obok tej śruby z zaznaczonymi poziomami oleju).

nasadka długa i po sprawie mi puściła od razu.

tylko po co dolewać oleju?? raczej zlać wszystko i nalać nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pokazuje książka to olej do skrzyni wlewa się w miejscu gdzie wchodzi czujnik światła cofania. I tez mi tak zrobili jak mi 2 tygodnie temu wymieniali olej w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

etam do bani....

wszystko da sie zrobić

ja dałem

mała grzechotka + nasadka lub klucz płask nr 10 i i po kłopocie bo śrubkrętem to nie bardzo

a potem wężyk ok80-90cm z lejkiem podwieszamy pod maskę drucikami i dolewamy mierzac slimakiem poziom...

i montaż w kolejności odwrotnej

cały proces serwisowy z mojego garażu :D

a ile to kosztuje np u mechanika lub w serwisie????

 

acha proponuję puknąc z wyczuciem w łeb śruby przedłużką i młotkiem (jak bedzie możliwośc ) aluminium oksyduje i moze to jest przyczyną że mocno trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukeswirus ale czujik wstecznego światłą jest na samym dole skrzyni :/ jak masz zamiar wlać przez niego olej ?? (odwrócić autko na dach ?? )

wymieniałem olej juz w k10 i k11 i obie mają wlew przez linke prędkościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem dokładniej i rzeczywiście wlewa sie przez linke prędkościomierza, nawet wiem jak można sprawdzić ilość oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciulek

stan oleju w skrzyni to połowa zębnika - on jest miarką :)

Co do napełniania już sobie poradziłem - wchodzi ok 3 litrów ale najpierw lejcie 2,8 i sprawdzcie po 2 dniach ile pokazuje zębnik (stary gęsty olej nie zawsze spłynei do końca). Najlepiej jak jest pośrodku normy. Za dużo też nie dobrze.

 

ps. mała podpowiedź co do uzupełniania. Wasz wężyk będzie miał zapewne niecały metr a sami wiecie jakie są oleje przekładniowe - by szybciej zleciał najlepiej wcześniej rozgrzać go do większej temp.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała podpowiedź co do uzupełniania. Wasz wężyk będzie miał zapewne niecały metr a sami wiecie jakie są oleje przekładniowe - by szybciej zleciał najlepiej wcześniej rozgrzać go do większej temp.

Miałem ten sam problem w Bmce i maluchu polecam zakup pompki do oleju

http://www.allegro.pl/item176916682.html i problem z głowy można samemu wymienić olej.

Mam podobną i używam wprawdzie muszę kilka razy pompować, ale mogę to zrobić bez pomocy 2-giej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie z podgrzaniem albo pompką dobry pomysł:P z kolega wlewalismy przez okolo godzinke:P , alew miedzy czsie sobie ogladalismy tv:P a w garzu bylo cos kolo 7 stopni C :):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolega wlewalismy przez okolo godzinke

Ja do Bmki 3,5l wlałem szybciej - kilka minut no i nie ma problemu z kapiącym olejem przy wyciąganiu rurki.

Szybko i czysto - pompka zwraca się po 1-nej wymianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...