Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15 Automat - pali do 16l/100km-czy to normalne?


Gość broadway01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość broadway01

Witam i prosze o pomoc,

 

Mam Almere N15 Sports 1.6 z automatyczna skrzynia biegow, benzyna, rok prod. 1999. Pali mi straszliwie, okolo 16l na 100km. Te "osiagi" mam jezdzac do pracy i z powrotem (ponizej 2km, wskazowka temp silnika nawet nie drgnie zanim dojade) oraz robiac drobne trasy nie przekraczajace kilku kilometrow.

 

Jezeli jade troche dalej - powiedzmy 50km, zuzycie na trasie i przy wiekszych predkosciach wydaje sie sporo mniejsze, trudno mi jednak powiedziec wiecej, bo zazwyczaj jezdze bardzo blisko.

 

Bylem w autoryzowanym serwisie Nissana, zbadawszy komputerkiem pogratulowali mi doskonalego stanu samochodu i stwierdzili ze ostatnio paliwo jest fatalne w sprzedazy. Twierdza, ze wszystko jest jak powinno. Dla jasnosci - to byl serwis w Irlandii.

 

Zrobilem diagnostyke w sposob opisany na forum, wyskakuje kod "brak usterek".

 

Czy zdaniem szanownych Forumowiczow, takie zuzycie jest normalne? Jakies sugestie dotyczace ewentualnych usterek?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę b. krótkie odcinki to może jest to norma.

 

A czy nie taniej i pewniej niż jazda do serwisu będzie zatankowanie do pełna, przejechanie 100 km i dotankowanie ? Wtedy bedziesz miał jasność - koszt tyle ile spali na 100 no i trochu wolnego czasu, żeby wybrać sie gdzieś na testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...