Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie jest czunjnik IAT w Primerce 1.6 16V '96r. ???


Gość Karoles20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karoles20

jakiś czas temu zakupiłem sobie niby chip podłanczany pod czujnik IAT. Szkoda tylko, że nigdzie niemogę go znaleźć i wogóle niewiem czy ten chip (na rezystorkach zrobiony) wogóle mi coś da i czy nie uszkodzi autka :/ PISZCIE PROSZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku nissana primery ten czujnik stwarza duże niebezpieczenstwo dla silnika.

Jego działanie polega na "zaniżaniu" temp silnika odczytywanej przez ECM z czujnika wkręconego w silnik. i zwiekszeniu dawki paliwa.

Problem polega w tym ze wentylatory sterowane są poprzez ECM... Czyli właczą się również z dużym opóźnieniem lub wcale.

Grozi to przegrzaniem silnika.

ODRADZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

zwiekszenie dawki paliwa (to tak jak jazda na ssaniu), a co za tym idzie jego nadmiar moze spowodowac splukiwanie oleju ze scianek cylindra i doprowadzenie do zatarcia

 

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 08:34 ]

moc rzeczywiscie wzrosnie wspolczynnik nadmiaru powietrza spadnie do ok 0,9 (wtedy auto ma najwieksza moc) wiadra wachy beda lecialy w rure, smrod, brak czystosci spalin... itp przyjemnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Kurcze...ehh...Na początku to DZIĘKUJE za odpowiedź.Nie mam zamiaru zkazywać Primerki na katusze!!!Za bardzo ją lubie. A niewiecie może jakie zmiany w/przy silniku w Primerce są mile widziane??? Czy np jeżeli mam normalny filtr powietrza to czy mogę założyć stożkowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz, chociaz troche musisz pokombinowac zeby go zmiescic.

 

tego rezystora nie montuj. To banalnie tani (jakies powiedzmy 30gr) sposob na robienie interesu na allegro i sprzedawanie byle czego za ponad 30x wiecej niz jest warte.

 

Jedyne co robi taki rezystor (celowo unikam okreslenia chip) to to ze jezdzisz ciagle na ssaniu, czyli z wieksza dawka paliwa.

 

W starych maluchach mozna bylo na stale jezdzic z otwartym ssaniem, miales od tego turbo? To i od tego nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

właśnie staram się coś wymyślić i już sam niewiem :/ rezystorka napewno niebędę podłanczć bo z tego co widze to to czysta bzdura.Ale widze że nieźle musze się nagłówkować żeby wsawić stożek.jeżeli to wogóle możliwe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie staram się coś wymyślić i już sam niewiem :/ rezystorka napewno niebędę podłanczć bo z tego co widze to to czysta bzdura.Ale widze że nieźle musze się nagłówkować żeby wsawić stożek.jeżeli to wogóle możliwe :/

 

nie ma rzeczy niemożliwych. Są mało prawdopodobne, nie prawdopodobne ale nigdy nie nie możliwe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum, znajdziesz napewno wiele ciekawych informacji. Szukaj w dziale tuningowym, w razie czego pytaj sie coobcia, napewno pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Właśnie chyba na tym się skończy że odezwę się do kogoś po pomoc. A mimo że w klubie za długo niejestem to orientuje się że coobcio dużo wie o Primerkach :) także jak niedam sobie rady to napewno się do niego odezwę!

 

P.S.Jak pisałem wcześniej to rezystorka niemontuje!W ramkę i na ścianę jako pierwszy "niewypał" do Primerki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...