Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr paliwa


Gość poszept
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie małe pytanie. Jak często wymieniacie filtr paliwa? W książce WKŁ jest napisane, że co 30.000 km lub 1 rok w trudnych warunkach eksploatacji albo co 90.000 km lub 3 lata w normalnych warunkach.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji że jeżdzę na LPG nie zmieniam filtru paliwa zbyt często-ostatnio jakieś 2 lata temu(50tys),ale jeśli ktoś jeżdzi tylko na paliwku myślę ,że nie zaszkodzi zmienić raz w roku ,tym bardziej że nie są to bardzo drogie rzeczy,a nasze paliwa budzą wiele zastrzeżeń.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja filtr paliwa wymieniam przy kazdej wymiane oleju i filtrow czyli co 10tys. Przy polskim paliwie lepiej chyba troszke czesciej wymieniac niz miec problemy z ukladem zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją almerkę kupiłem jak miała przejechanych 111.000 km. Od 141.000 km jeżdżę też na gazie. Teraz mam 155.000 km i właśnie teraz wymieniłem filtr paliwa przy okazji kolejnej wymiany oleju silnika i filtra oleju. Dlatego się zastanawiam i pytam na forum kiedy wymienić znowu filtr paliwa. Mimo instalacji gazowej będę chyba wymieniał filtr paliwa co 15.000 km. Może ktoś ma inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie że się podepnę do wątku :) A czy w almerkach N16 1.5 z 2000r są filtry paliwa?? Bo u siebie jakoś nie mogę znaleść :>

 

Jeśli są to gdzie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij do instrukcji serwisowej w pdf, rozdzial FE -> fe.pdf, strona 12

 

natomiast w zwyklym manualu, przy czestotliwosci wymiany filta paliwa w silnikach QG jest kreska [brak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..::Sewcio::..

witam wszystkich

tak sie zastanawiam czy wymienić filtr paliwa??autko mam od niedawna!!

autko sie krztusi trochę na benzynce!!!zaznaczę ze mam gaz,na którym autko myka bez zarzutu!!

czy to może być filtr paliwa??czy mam szukać problemu gdzie indziej??

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidos21

Oj, skoro na gazie jest OK a na benzynie się krztusi to może oznaczać(ale niekoniecznie) ze pompa paliwowa nawala powoli - miałem takie 2 przypadki - najpierw w oplu i apotem w golfie - powód - zbyt mało paliwa w zbiorniku - pompa się zatarła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij do instrukcji serwisowej w pdf, rozdzial FE -> fe.pdf, strona 12

 

natomiast w zwyklym manualu, przy czestotliwosci wymiany filta paliwa w silnikach QG jest kreska [brak]

 

Czyli mam rozumieć że jedyny filtr jaki jest w tych modelach to filtr wstępny przy pompie paliwa?? O ile się także nie mylę to pewnie nie czyści się go za często?? :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się także nie mylę to pewnie nie czyści się go za często??

 

Jeśli w ogóle coś takiego jest, to jest to bezobsługowe. Przynajmniej według Manual Service Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...