Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z elektryką w Micrze :(


Pawcior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.......

 

Mam pewien, powany moim zdaniem problem z moim autkiem. Otoz niedawno montowalem diodowe podswietlenie schowka(robil mi to elektryk niby fachowiec) przez ok 2 tygodnie dzilalo ok..ale dzis gdy chcialem to wlaczyc,przy wlaczonych swioatlach i otwartych drzwiach (piszczl brzczyk)..wlaczylem i nagle cyk- Wyswietlacz nie dziala(ani predkosciomierz ani obrotomiesz ani inn wskazniki na desce, nie dzial tez brzeczyk od swiatel,podswietlenie kabiny i radio (naszczescie bylo wlaczone ak to sie stalo) CB i swiatla tudziez ogzrewanie itp dzialaja. Gdzie szukac przyczyny :( Ponoc ten koles podpial 2 kable 1 pod radio a drugi pod kabel od deski (dzis sie o tym dowiedzialem)......i trach nei dziala nic i jak tu jezdzic jak sie ni wie ile na obrotku ani km/h....Czy to bezpiczniki czy moze cos z kompem od auta :/ ?? Pomozcie co z tym dalej robic bo w sobote mialem jechac w trase .. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki problem robisz ;) pewnie bezpiecznik sie spalil, tak trudno to sprawdzic? az trzeba posta pisac? ;) (szybciej bys bezpieczniki sprawdzil niz tego posta napisal) pewnie nieudolnie jest to zrobione i gdzies sie zwarcie zrobilo... i bezpiecznik trach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciulek

Może bezpiecznik może koleś coś z kablami pogrzebał... Podłączał się pod radio? Mój kolega po montażu radia w serwisie wracał do domu na lawecie! Uważaj bo z kompem i z elektryką w japońcach nie ma żartów!

Dziwny człowiek tak w ogóle ten elektryk. Ja sam sobie zrobiłem podświetlanie. Prąd wziąłem z zapalniczki bo tam ładnie odłącza się prąd w chwili odpalania auta. Schowek pod radiem świeci się cały czas a ten przed pasażerem jest na przycisk. Całość dziecinnie prosta do zamontowania. 6cio latek by sobie z tym poradził więc następnym razem lepiej rób to sam. Nie ma co ufac tym oflejom...

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech podepnie oświetlenie w inne miejsce, a najlepiej pod zapalniczkę (przynajmniej masę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejki. Ja na Twoim miejscu pojechałabym do fachowca,bo samemu grzebać z elektryką w samochodzie to ryzyko. Ostatnio u nas przez zwarcie w instalacji z samochodu została tylko kupa złomu. Więc lepiej nie ryzykować.

43dxyj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczytałam ,,...elektryk niby fachowiec..." - więc jakby był dobrym fachowcem,to by nic nie spieprzył. :) Faktem jest to,że o dobrego fachowca teraz bieda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj u niego, i okazalo sie ze wywalilo bezpiecznik. Teraz wszystko jest ok..Ale dlaczego go wywalilo to nie umial powiedziec. Na wszelki wypadek juz tego podswietlenia nigdy nie wlacze i juz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewłączysz podswietlenia to po co je montowałes?? :/

hmm musialo byc gdzies zwarcie ze bezpiecznik wywalił

a bezpiecznik od czego wywaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...