Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Leci sobie olej przez aparat....


BLUETEC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby mi doradzic jak sie zabrac do wymiany oringu i zimmeringu aparatu zaplonowego? mam juz uszczelniacze i dzis zajrzalem jak to wyglada. poniewaz jestem od niedawna posiadaczem sereny chcial bym zasiegnac u was porady w tym temacie. widzialem ze sa tam dwie sruby wkrecane od gory pionowo, czy tylko te sruby trzeba wykrecic zeby zdemnontowac aparat? jak widzialem sa jeszcze dwie sruby wkrecane poziomo i do sruby znajdujacej sie blizej srodka silnika to chyba ciezko sie bedzie dostac jesli zajdzie koniecznosc jej wykrecenia. Jesli mozecie to napiszcie mi krok po kroku jak wydostac aparat. z gory dzieki

 

Dawid

 

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 23:28 ]

czy naprawdę nikt nie wymieniał uszczelniaczy aparatu zapłonowego, że nie ma odzewu?

 

mam jednak nadzieję że ktoś posłuży mi dobrą radą :)

 

Pozdrawiam

Dawid

 

[ Dodano: Sro 12 Mar, 2008 20:57 ]

HELP.... :(

 

[ Dodano: Pon 17 Mar, 2008 20:07 ]

HELP :(

 

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 22:22 ]

Podpowie mi ktoś jak sie zabrać do wymiany tych uszczelek w aparacie zapłonowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Właśnie jestem po regeneracji aparatu zapłonowego w Serenie 2.0 16V (aparat 22100-0C810 / T2T53671 produkcji Mitsubishi)

 

Wymieniłem:

Simering w aparacie 14/24/7
Oring 27/4
Łożysko - 15x32x9 (6002-2RS)

 

Przed wybiciem kołka w motylku napędzającym ośkę aparatu trzeba zaznaczyć sobie jej położenie motylka względem wałka.

Dość trudne jest wybicie starego uszczelniacza. Niebędne okazało się wytoczenie specjalnego narzędzie do tej operacji.

Osobiście polecam użycie elementów do pracy w wysokiej temperaturze, jeżeli nie chcemy naprawiać go zbyt często.

Śruby mocujące zabezpieczyłem przed przypadkowym odkręceniem LOCTITE 243 (niebieski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...