Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

witam netową brać ALmery N15


Gość efendi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić ALMERKĘ N15 silniczek 1,4 75 KM sciagniety wąłsnie zza Łaby. W zwiazku z tym mam pytanie do uzytkowników, o eksploatację tego auta czy mordertwem jest kupienie tego auta w wersji hatchback 3 D bez klimy? tylne okna sa stałe nieuchylne.

Z czego almera ma zbiornik paliwa czy z tworzywa czy metalowy i jak wyglada podatnośc jego na korozję?

Myśle o zakupie almery z 1998 r przebieg ponad 100 tys (sprzedawca upiera sie przy niższej wartości niemniej auto w ładnym stanie.

Moze to profanacja, ale kupuje ja z zamiarem zagazowania instalacją sekwencyjną BRC, czy macie z tym jakies doswiadczenia? ile w ogóle ten silnik pali przy spokojnej jezdzie a jak spisuje sie na drodze, awaryjność itd wiem ze wiele zależy od zakładu montujacego, w swym obecnym aucie mam i jestem zachwycony, zero powodów do stękania.

Jak wyglada temat rozrządu, czy drogi jest i dostepność częsci ewentualnych (np tłumik), sa jekies standartowe słabe punkty Almery 1,4 75 KM.

obecnie mam Punto 1.2 8V, jestem pod wrażeniem by zrobić ponad 50 tys km i odwiedzać nim serwis tylko do wymiany olejów filtrów, a to tylko jest Fiat 4 letni już i ma ok 80 tys km.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

jak almereka jest zadbana i nie bita to bedzie ci sluzyla bez awaryjnie dluugie lata jeszcze... Z rozrzadem nie ma problemu bo jest lancuch:)

Pali w zaleznosci od stylu jazdy od 6.5 w gore jak bedziesz mocno dusil)

Ja nie mam klimy i mam 3D, nie narzekam- zalezy kto co lubi.. jak to ma byc samochodzik dla rodzinki to lepiej sedana albo 5D

Co do gazu to Ci nie pomoge bo jezdze na benzynce:)

Mysle ze w porownaniu z punto almerka wypada lepiej:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo pytań;)

co do sprawowania się samochód jest niezły, jego słabym punktem jest ew korozja podwozia- ale to można zabezpieczyć i problem z głowy. Dobre zawieszenie, nie rozwali się szybko na naszych drogach. W wersji 3d wkurzające jest wchodzenie i wychodzenie z tylnych siedzeń samochodu, ale tak mają wszystkie 3d. samochody- trzeba się przyzwyczaić. Jeśli masz rodzinę i samochodem jeździ więcej niż 2 os to lepiej wziąć wersję 5d.

Niemniej jednak brak klimy daje się we znaki- jeśli nadchodzące lato będzie takie jak w 2006 to klimka będzie bardzo przydatna.

W tym wątku poruszyłeś zagadnienia z wielu wątków tego forum. Jeśli chcesz wiedzieć coś konkretnie, przejrzyj uważnie forum, powinieneś znaleźć odpowiedzi. Pisanie takich ogólnych postów mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko w sprawie zbiornika :D

jest metalowy ale nigdy nie słyszałem by zardzewiał i się przedziurawił od tego, mam na wierchu pod wiatą taki zbiornik i nie widać na nim żeby miał się rozpaść a całe swoje 8 lat jeździł w GB, a tam soli jest od ..... i jeszcze trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdże 3d jest mały problemik z siadaniem na tył ale można sie przyzwyczaić , pali dosyć mało i niema problemowz mechaniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam tą wersję. Pali na trasie przy prędkości około 110 km/h jakieś 6,5 litra. w mieście nawet do 9,5l. Czuć brak koni. to ciężki samochód. lepiej poszukaj wersję nie tłumioną, jeszcze lepiej 1,6dm3. spalanie sadzę ze jest to samo. Jak do tej pory nie mam z nią problemu. na liczniku 200 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja co prawda nie jestem długim uzytkownikiem Almery, bo cieszę się nią dopiero 3 dni ale ponieważ jescze tydzien temu jeżziłem Sunnym 1.4 to mam świeże porównanie jak ten sam silnik radzi sobie w obu autkach... I powiem tak - jak jadę sam jest zupełnie ok, ale jak dojdzie jeszcze 2 pasażerów to zaczyna się robić cienko przy szybszej jeżdzie i wyprzedzaniu - troche brakuje mocy. Ale chyba nie jest gorzej jak w Sunnym... Przy czym Almerkę mam w wersji 87 KM a Sunnego miałem 75 KM. Ale decydujący wpływ ma tu chyba większa masa Almerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam tą wersję. Pali na trasie przy prędkości około 110 km/h jakieś 6,5 litra. w mieście nawet do 9,5l. Czuć brak koni. to ciężki samochód. lepiej poszukaj wersję nie tłumioną, jeszcze lepiej 1,6dm3. spalanie sadzę ze jest to samo. Jak do tej pory nie mam z nią problemu. na liczniku 200 tysięcy.

 

Dzieki za wszytkie opinie,

nie ejstem sportowcem, auto celowo trzydzwiowe by zbyt wiele ośób nie jedziło, nie pchałos ie do srodka,by lepsza widocznosć w bocznej szybie kierowcy na boki była nieograniczana słupkami, po wtóre, czytajac inne posty widze,że silniki almer lubią sobie popić, lubią sie krecić...

Skłaniałem sie do wersji 1,4 75 KM, niepotrzebuję mocniejszego... samochód ma być na dojazdy do pracy pewny, niezawodny, a zaraz po zakupie w planie zagazowanie go (sekwencja BRC) .Świadomość ze srednio ok 7.2-7.7 L on pije troszkę mnie boli....:((, ale cóż.

Do tej pory mam punto 1,2 8V na gaz jezdze stosunkowo dużo bo ok 45 w zesżłym roku to juz trochę jest, z tego jestem zadowolony, mało pali (7-8 L gazu/100km), w miare niezawodne przez 2 lata nic po za wycieraczkami, filtrami olejem i teraz accu niewymieniałem auto ma 3,5 roku, zero korozji poki co. Almera czemu- bo trochu wieksza była nie dla mnie, dla bliskiej mi osoby, moge kupic drugiem punto, ale wole używke z klima, odrobiną bezpiczęśńtwa ABS itd i coś niezbyt chodliwego u złodziei, wiiec grupa Vw odpada, Ople korozja także, a inne marki w tych grnicach cen tj do 14000 to wszytsko wersje GD (Gołe Druty).

Almera z wygladu nijaka trochę widze ze ma nieraz przyzwoite ceny, nieliczni wiedza o jej prwdziwm JA, i dobrze :)

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto pali średnio 6,7 i uważam almerę za bardzo oszczędne auto. podobnie lub więcej paliły mi auta o klasę mniejsze jak twingo, corsa b czy 206.

na pewno warto zobaczyć spód i wnętrze bagażnika czy rudego nie za dużo, jesli tylko w sam raz to zrobić i zapomnieć :)

poza tym to w życiu nie miałem tak bezobsługowego samochodu.

silnik uważam za wystarczający, jest elastyczny od niskich obrotów i fajnie przyspiesza na wysokich.

zawieszenie mnie wkurza, trzęsie i jest głośne

i jakbym dużo jezdził autostradami pow. 140km to zmieniłbym auto, ta moja almera jest podatna na wiatr dosyć.

o tych "tłumionych" wersjach było juz wiele na forum, nikt nie znalazł jak one są niby przytłumione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podzielam zdanie poprzedniak. Samochód bezobsługowy, trochę dużo pali i jest trochę za głośny (zawieszenie, silnik) Trudno a wręcz nie przystoi porównywać go do Punto. Przy 3-5 osobach w wersji 87 KM brakuje movy zwłaszcza na trasie przy wyprzedzaniu. Plastiki wysokiej jakości, maechanika i jakość wykonania również. Korozja z kolei nie jest az tak tragiczna jak np w Oplach 8-9 letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...