Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co sądzicie o tej maximie


darek101120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oto autko

http://moto.allegro.pl/item173771102_top_n..._2_0_v6_97.html

 

Panowie wlasnie szukam jakiegos autka i zainteresowala mnie ta maxima nic nie wiem o tym modelu i chcialbym dowiedziec sie cos od was:)

 

- czy te auta sa awaryjne???

- ile taki silniczek 2.0 V6 140KM pali???

- w aukcji jest napisane ze silnik mial wymieniany rozrząd czy ten silniczek ma lancuch czy pasek??? jesli lancuch to czy mozliwe jest zeby rozrzad byl do wymiany przy 110 000???

-czy czesci do tego modelu sa drogie??? ( amortyzatory, klocki, tarcze, itp)

Prosze posiadaczy maxim o wypowiedzenie sie na temat tej aukcji co sadzicie o tym autku

 

pozdrawiam Darek101120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje poszukiwania idą we właściwym kierunku - Maxima to jest to ... Radziłbym jednak znależć taką z silnikiem 3,0. Moim zdaniem 2,0 niezbyt pasuje do tej bryki . :/

Auto ładnie wygląda , ale tylko tyle ... Rozrząd budzi moją nieufność - wymieniany z jakiego powodu ?!

Ja bym o nim szybko zapomniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o informacje bede dzwonil jutro zobaczymy co wlasciciel powie, natomiast czy czesto zdazaly sie przypadki w maximach o wymianie rozrzadu przy 110 000 ?????

 

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 23:45 ]

Twoje poszukiwania idą we właściwym kierunku - Maxima to jest to ... Radziłbym jednak znależć taką z silnikiem 3,0. Moim zdaniem 2,0 niezbyt pasuje do tej bryki . :/

Auto ładnie wygląda , ale tylko tyle ... Rozrząd budzi moją nieufność - wymieniany z jakiego powodu ?!

Ja bym o nim szybko zapomniał :)

 

zapomnial bys o wymienionym rozrzadzie czy ogolnie o tym autku bo na pierwszy zut oka to cos tania ta maxima :/ ale nic zadzwonie jutro zobaczymy czego sie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale rzadko . Może ktoś dawał za dużo czadu ... Jeśli sprzedający jest Ci obcy , traktuj jego słowa jak bajeczkę - na wszystko domagaj się dowodów ;) Jeśli ich nie będzie , to :028: dziękujemy !

 

[ Dodano: Pią 16 Mar, 2007 00:06 ]

zapomnial bys o wymienionym rozrzadzie czy ogolnie o tym autku

O autku , oczywiście . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe ze juz kolejny raz widze ze w PL ktos wymienia rozrzad w maximie. W USA to niespotykane.

Szukaj 3.0 silnika. bo 2 litry to za malo na te wage samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje ta aukcja smierdzi na odleglosc za tanie auto, za maly przebieg, no i ten rozrzad.

A co do maximy 3.0 to odpada bo nnie nadąże lac do baku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje ta aukcja smierdzi na odleglosc za tanie auto, za maly przebieg, no i ten rozrzad.

A co do maximy 3.0 to odpada bo nnie nadąże lac do baku ;)

 

to zalezy jak bedziesz jezdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Rzeczywiście autko śmierdzi na odległość. Fury typu użytkowany przez kobietę lub starszą osobą albo lekarza są bardzo podejrzane. Nie wiem kto kupuje maximę jako drugie auto i robi nią 12000km rocznie. Poza tym maximy bez klimy bym nie kupił.

Również polecam motor 3.0 najlepiej z manualem chociaż to rzadkość(mi się udało). Jak bedziesz rozsądnie obchodził się z pedałem gazu to spali Tobie niewiele więcej niż 2.0 a zawsze będziesz miał możliwość mocniejszego wciśnięcia pedału gazu i poczucia prawie 200KM. Mi pali średnio 12.5 litra gazu.

Raczej tym bym się zainteresował

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=172901559

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do maximy 3.0 to odpada bo nnie nadąże lac do baku

Oj kolego, poczytaj sobie o naszych Maximach ;) naprawde spalanie nie jest takie duże, wiadomo, jak sie ma te 200 koni to trzeba im czasami popuścić ;) niech sie wyszaleją zwierzaki :diabel2: wtedy spalają więcej ale za to jaka frajda :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje ta aukcja smierdzi na odleglosc za tanie auto, za maly przebieg, no i ten rozrzad.

A co do maximy 3.0 to odpada bo nnie nadąże lac do baku ;)

 

Trzeba przyznac, ze na zdjeciach ladnie sie prezentuje.

 

Rzecz jaka mnie najbardziej zaskoczyla po zakupie maximy to wlasnie spalanie. Powiem szczerze, nie wierzylem, ze ktos na forum pisal, ze mu silnik 3.0 litra V6 pali mniej niz 10! Doswiadczony spalaniem 100nx'a (GA16DE) (potrafil ponad 10l LPG wciagnac - instalacja II generacji) Troche to bralem z dystansu... do momentu kiedy w trasie zaladowane na full auto + 4 osoby, pierwszy raz moglem przetestowac auto za miastem (przyznaje sie ze jechalem szybko, mase hamowania i duuuuzo wyprzedzania) srednio wyszlo 10.6 litra! Przy takiej jezdzie NX palil mi podobnie lub wiecej !!! Pewnei duza rola jest w instalacji sekwencyjnej, jednak szczerze moge przyznac, ze pali bardzo malo jak na wrazenia jakie oferuje!

 

ps. ta na zdjeciach z tej aukcji wyglada jak (z zewnatrz mam chromowane klamki i listwy dookola drzwi ) tylko fele mam 15" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek101120,

[quote][/quote]

 

Witaj nowy miłośniku Maxy. Jestem użytkownikiem takiego autka ( 3,0 automat ) od 10 lat, nie mogę się jej pozbyć ponieważ spełnia moje wszystkie wymagania, mam mocną nogę, nie zmieniałem ją na gaz bo muszę mieć miejsce w bagażniku i jak chciałem to zrobić to dobra instalacja kosztowała 6000PLN- odpuściłem. Jeżeli mam coś doradzić to tylko wersja 3,0 V6 i już!!!!!!! za dużo tłumaczenia. Spalanie rzeczywiste mojego autka to 12,2 – 12,7 litra obojętnie czy miasto czy trasa ( miasto to W-wa duże korki ) na trasie normalna droga zwykle jeździ się 120-140 Spalanie się zwiększy gdy jedziesz lepszą drogą rzędu 150-180 wtedy wychodzi 13,5-14,5 litrów- temat sprawdzony wielokrotnie z przyzwyczajenia kontroluję zużycie praktycznie przy każdym tankowaniu, powiem jeszcze raz zdarzyło mi się jechać turystycznie na Hel 90-120km/h spalanie wyszło 9,7 litra ale był to jeden przypadek w moich trasach. !!!!!!! Jeszcze ważne gdzie tankujesz są lepsze i gorsze paliwa. Ja tankuję tylko 98 bo na 95 ten wózek nie jeździ i ważna jest stacja paliw. Maxa 3,0 V to jest to!!!! , jak masz zacięcie sportowe to tylko manual- w dodatku mniej pali, ja nie lubię wyścigów i muszę mieć wolną nogę i rękę dlatego mam automat.PS. To co chcesz kupić to nie to, odpuść. Pozdrawiam LWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa ma sie tak od miecha szukam auta juz mi sie znudzilo jak cos mam to okazuje sie ze bita :/ nadzwonilem sie do tych łepkow z allegro pisza w aukcji ze bezwypadkowa jak sie okazuje auto niezle walone :< .

 

Co do spalania to spoko wszystko ok wieże ze ta maxima przy umiarkowanej jezdzie pali 12l ale 3.0 V6 to na mnie za wiele ja bede do tego auta wsadzal gaz wiec do 3.0 bedzie sporo droższy. Aha nie nawidze automatow a w manualu maxime dostac to jakis cod by musial sie zdażyć.

 

Ogolnie to szukam Primery 2.0 ale tak z ciekawosci wszedlem na maximy i tak sie napalilem jak zobaczylem ta czarna maxime ze szok pewnie jak bym sie tym przejechal to bym sie zakochal do szalenstwa.

 

reasumujac przelecialem allegro, gratke i autotrader i cięzko jest kupic maxime do 18 000 pln w manualu :/ luklem tez mobile.de tez wiekszosc to automaty zobacze co sie jeszcze trafi ale chyba zdecyduje sie na Primerke. Zreszta sam juz nie wiem :D

 

Panowie wielkie dzieki za odpowiedzi i pomoc :one:

 

P.S ale ta maxima mi chodzi po glowie teraz poczekam jeszcze moze cos sie pojawi ale jak juz to tylko 2.0 V6 i manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donquijote
. Aha nie nawidze automatow a w manualu maxime dostac to jakis cod by musial sie zdażyć.

 

Automat nie jest zły. Jeśli mieszkasz w wielkim mieście i co dzień tkwisz w korkach, to szybko pokochasz ten rodzaj skrzyni biegów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisalem ze automat jest zly poprostu wyczytalem gdzies na forum ze automatyczna skrzynia to najslabszy punkt maximy, a jak wiadomo naprawa automatu jest kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Rzeczywiście znaleźć dobrą maxi nie jest łatwo bo wiele było kupowanych na tzw. "dzwony" ze względu na drogie części. Ja moją szukałem ponad rok! Nie ma co sie podpalać, masz czym jeździć więc powoli sobie szukaj a w końcu znajdziesz.

A montaż gazu do 2.0 i 3.0 to ten sam wydatek (mówię o silniku V)

 

[ Dodano: Sob 17 Mar, 2007 11:50 ]

mariusz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisze przedmowca, gaz do v6 2.0 czy v6 3.0 to ten sam wydatek.

Co do automatu to zobacz ile osob naprawialo z forum automat a ile wymienialo sprzegla, dociski itp... moim zdaniem manual wiecej sie psuje, 2 lata jezdzilem automatem (13 letnim) i jedyne co zrobilem to wymiana oleju (w automatach sie wymienia)

 

Jednak nie kupuj nic na sile, wybierz cos co Tobie sie bedzie podobalo, zebys nie myslal, ze zrobiles blad za kazdym razem jak wsiadasz do auta.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Maxi maniaków przymierzam się do maxi bo angole do primery nie bardzo się dołożyły do jakości nissana więc wybór padł na maxime w cenie podobnej do mojej primy więc korzystając z tego tematu podłączę się do niego :D

co sądzicie o tej maximie :?:

http://moto.allegro.pl/item207658997_nissa..._sekwencja.html

ta ładniejsza ale silnik nieodpowiedni co :D

http://moto.allegro.pl/item207093311_nissa..._qx_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie sa bardzo ladne :) ale nie oszukuj sie :) 3.0 to jest cos co tygrysy lubia najbardziej :)

 

Ta 3.0 moim zdaniem jakos dziwnie tania, odbiega cenowo od reszty ogloszen z allegro (garazowana, lakier wyglada ladnie) Przebiegiem sie nie przejmuj, rozrzad na lancuchu jest :)

Sprawdzaj detale czy wszystko dziala jak klima, centralne zamki, szyby itp.... nie daj sie oszukac ze klima sprawna tylko nie nabita, jak szukalem swojej to pare osob taki kit wciskalo a jak powiedzialem ze test szczelnosci kosztuje 50zl (lekka sciema) to zaczynali krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku szukałem maximy 2.0 bo 3.0 mnie przerażał (spalanie). Ale po namowach kolegów z forum zdecydowałem się na 3.0 i nie żałuję. To chyba rzeczywiście najoszczędniejsze 3.0V6 na świecie. Niewielka różnica w spalaniu pomiędzy tymi silnikami a frajda z jazdy nieporównywalna. Koleś na allegro trochę przesadził ze spalaniem ale nie za dużo. Ostatnio śmigałem do Szklarskiej Poręby i na trasie wyszło mi 11.5 litrów gazu. Raz mi spaliła 9.5 litra ale przy prędkości 70-90 km/h (taki mały teścik). Cykl mieszany 50/50 to jakieś 12.5 litra. Po samym mieście nidy nie jeździłem. Skrzynia manualna. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem czemu ta czarna jest taka tania - Rodzaj paliwa jest dosc zaskakujacy. O ile wiem co to LPG, to o BĘZYNIE nigdy nie slyszalem:]

 

Jesli macie opory przed wiekszym silnikiem, bo ktos Wam nagadal o paliwozernosci to zapraszam do tematu odnosnie spalania. Czarno na różowym widać, ze nie jest tak zle :]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...