Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena się nie chowa


Gość Wiedziu

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi? włączyłem radio ,zaczęła się wysuwać antena ,w połowie jej drogi stwierdziłem jednak że muszę jeszcze wysiąść i coś zrobić ,wyłączyłem radio ,antena została w swojej pozycji.Włączałem i wyłączałem radio i nic ,stoi jak stała ,można ją wyciągać i chować ręcznie ,ale ja tego w publicznym miejscu robił nie będę przed wejściem i po wyjściu z auta. POMOCY :diabel2: :diabel2: :diabel2:

 

jeśli to silniczek to skąd taki wytrzasnąć? acha w momencie włączenia radia słychac burczenie jakby się wysuwała ale nic się nie dzieje ,ruszałem tą anteną i od ostrony bagażnika (wewnątrz) i z zewnątrz ,nic ,w końcu odłączyłem mechanizm żeby nie "burczało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Jezeli słychać buczenie to znak że z silniczkiem wszystko jest ok.Cały mechanizm zbudowany jest tak że silniczek napędza rolke na którą nawinięta jest (nie wiem jak to nazwać).To wygląda jak żyła plastikowa z ząbkami która przymocowana jest do szczytówki anteny(wewnątrz).Rolka obracając się zwija lub rozwija tą żyłe a ta z kolei pcha lub ściąga szczytówke anteny.Od całe działanie anteny.Zeby dowiedzieć się co się stało najlepiej rozebrać antene.Ale jeżeli piszesz że recznie mozesz wysówac i wsówać antene to na przykładzie mojego opisu mozna sobie wyobrazić co się stało.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam mam problem.. ale dałem sobie z tym spokój po prostu odłączyłem antenę od radia żeby się nie wysuwała a ni chowała i cały czas antenę mam wysuniętą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że plastikowa ta taśma z ząbkami pękła w pół. Więc zablokowałem by się dalej nie wysuwała (zapalniczką) i wysuwa się tylko do połowy.

Konieczne jest wyciągnięcie całościowe silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...