Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... założyłem dolot i... no fajne brzmienie, ale na dłużej nieco męczący. Może przyczyną jest to że filtr leży za akumulatorem a nie jest w nadkolu. Niestety zabrakło mi rury 70mm i muszę czekać do jutra. Co do osiągów: na razie nie odczułem różnicy ani na "+" ani na "-" - muszę dłużej pojeździć.

 

P.S. Do ludzi z Wa-wy: gdzie można kupić rurę alu fi 70mm? Najlepiej w okolicach Bródna?

 

[EDIT]

 

Qrka - w NorAuto bida aż piszczy. Będzie rzeźba.

 

[EDIT]

 

Zrobione. Jak wcześniej pisałem musiałem trochę porzeźbić. Mimo to jest dużo ciszej - prawie jak seria. Pozostał tylko dźwięk przyśpieszającej turbiny ;) Wbrew pozorom w nadkolu zbyt dużo miejsca nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to teraz wygląda u mnie ... po zmianie na fi 80 mm

... przyznam że powiększanie tego owalnego otworu do 85 mm to masakra strasnie tam ciasno ale udało się i wyszedł idealny okrąg :D wygładzony i zabezpieczony hamerajtem... rurę zostawiłem z zapasem tyle że po rozciągnięciu wyłazi przez halogen

na zewnątrz... (na razie pozostawiłem halogen ale opcjonalnie na spoty - 2 min i wykręcony...

pomyślę o jakimś czarnym łapaczu powietrza z siatką przeciw dużym owadom :D... ale to temat na następny odcinek... cai1_by_1879pmw.jpg

 

cai2_by_1879pmw.jpg

 

cai3_by_1879pmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurana schamuje moja w czerwcu i w końcu dojde ile mój CAI daje. Zawsze mam seryjną puchę, ale wolałbym stożek, bo ładniej gra. Mam pytanie czy na ul.Mineralnej płaci sie oddzielnie za pomiar pb i lpg, czy w ramach jednej opłaty i ile to kosztuje? Może ktoś w czerwcu sie wybiera to sie podłącze?

 

[ Dodano: Sob 24 Maj, 2008 15:22 ]

przyznam że powiększanie tego owalnego otworu do 85 mm to masakra(PMW)

ja mam otwór w który wchodzi rura fi 77,5 z luzem,wystarczy frez(kamieniem to sobie można otwór dopieścić, bo powiekszać go to głupota, zejdzie sie z 1.5 h) i 20 min., całość na rancie hamerajcikime w przybliżonym kolorze i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ul.Mineralnej płaci sie oddzielnie za pomiar pb i lpg, czy w ramach jednej opłaty i ile to kosztuje?

 

50zl za 3 pomiary, takze na czym sobie zyczysz zmierzyc tak masz :diabel:

osobiscie nie widze sensu meczenia auta i mierzenie go na lpg, wg mnie szybko ma byc na noPb, a oszczednie na lpg takze co za roznica ile ma koni na gazie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ul.Mineralnej płaci sie oddzielnie za pomiar pb i lpg, czy w ramach jednej opłaty i ile to kosztuje?

 

50zl za 3 pomiary, takze na czym sobie zyczysz zmierzyc tak masz :diabel:

osobiscie nie widze sensu meczenia auta i mierzenie go na lpg, wg mnie szybko ma byc na noPb, a oszczednie na lpg takze co za roznica ile ma koni na gazie :D

Dzieki, ale mysle że nie zaszkodzi sprawdzic jakie są straty na lpg wzgledem pb., a i tak odcinka na lpg-6000 obr./min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje ze bedzie otwarta we wtorek zebym wkoncu shamowal Primke :diabel:
a może poczekasz do 05.08 bysmy razem sie ustawili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję pytanie: gdzie można kupić rurę aluminiową w Wa-wie? Muszę rzeźbę spod maski usunąć i przy okazji odmę odłączyć od dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie zgrac z Mackiem od miesiaca, wiec jak bedzie tylko okazja to podjade, chce jak najszybciej to zrobic :diabel2:

Daj znać na PW to i ja sie podłącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o stożkach firmy FUJITA?

Z budowy etc bardzo podobne do APEXI.

Tak zastanawiam się czy sobie takiego nie sprawić :D

http://www.allegro.pl/item367738666_fujita...i_hks_k_n_.html

Bardzo podobny do tego co mam: Jacky. Wiesz, że filtr to nie wszystko jeżeli chodzi o dolot oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o stożkach firmy FUJITA?

 

filtr typu suchego... jak filtruje i jaki ma przepływ nie wiem... ale Yarkoo założył taki u siebie i chyba coś więcej mógłby powiedzieć na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Wiesz, że filtr to nie wszystko jeżeli chodzi o dolot oczywiscie.

Wiem :)

 

PMW z tego co czytałem założyłeś wkładkę K&N tak?

Jak to się sprawuje? Z tego co wyczytałem to chyba jesteś zadowolony z efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o stożkach firmy FUJITA?

Tez znalazlem na allegro i mam zamiar go sobie wkrotce przetestowac :) Ciekawy wyglad i cena.( w porownaniu do K&N) to Dżapański sprzet wiec moze cos z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMW z tego co czytałem założyłeś wkładkę K&N tak?

Jak to się sprawuje? Z tego co wyczytałem to chyba jesteś zadowolony z efektu

 

jest zdecydowana poprawa względem stockowego dolotu, bo oprócz wkładki doprowadziłem do puszki zimne powietrze spoza samochodu przez miejsce na halogen

- poprawił się zdecydowanie dół/reakcja na gaz i trochę góra, której wcale mi nie brakowało ;) zupełnie inny samochód w połączeniu z wydechem od Tomali niezle to zabangla ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fujite i sobie chwale. W sumie ma jedną niepodważalną zalete - nie trzeba go oliwić po myciu, bo to suchy stożek.

 

( w porownaniu do K&N) to Dżapański sprzet wiec moze cos z tego bedzie :)

 

to filtry ze stanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Ja mam fujite i sobie chwale. W sumie ma jedną niepodważalną zalete - nie trzeba go oliwić po myciu, bo to suchy stożek

Akurat oliwienie dla mnie nie stanowi problemu bo mam dużą puchę olejku K&N :D

I tak się zastanawiam czy można go oliwić? Wiem, że tego nie wymaga ale skoro olejek mam to można z niego zrobić użytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o stożkach firmy FUJITA?

 

filtr typu suchego... jak filtruje i jaki ma przepływ nie wiem... ale Yarkoo założył taki u siebie i chyba coś więcej mógłby powiedzieć na ten temat

No to jak sie ma CAI w błotniku, to taki stożek chyba nie wchodzi w rachube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sie ma CAI w błotniku, to taki stożek chyba nie wchodzi w rachube?

 

czemu ?

a jak z deszczem, jesiennym błotem itp. jest na to jakis patent, zwykły sie oliwi i jest ok, a ten ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek który nasącza się olejkiem tak samo przepuści wode jak i suchy.

 

a co do lepszego zabezpieczenia stożka to polecam takie coś :

injen_hydro.jpg

 

taki kondomik zrobiony z materiału przepuszczającego powietrze, a rozpraszającego wodę wzdłuż swojej powierzchni.

 

a tak poza tym to nie słyszałem o przypadku zabicia silnika poprzez CAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...