Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gdzie się włącza ogrzewanie lusterek?


Risto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie.Jestem od niedawna posiadaczem Primery P11 98r i zastanawiam sie gdzie mam włącznik ogrzewania lusterek.Koleś co mi to auto sprzedał zapewniał ,że lusterka grzeją,tylko ja się zastanawiam jak to uruchomic.W instrukcji nic nie ma na ten temat.

Szukałem w wyszukiwarce,ale tam ludzie sie radzą co zrobić z niegrzejącymi lusterkami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
Witam

Pytanie jak w temacie.Jestem od niedawna posiadaczem Primery P11 98r i zastanawiam sie gdzie mam włącznik ogrzewania lusterek.Koleś co mi to auto sprzedał zapewniał ,że lusterka grzeją,tylko ja się zastanawiam jak to uruchomic.W instrukcji nic nie ma na ten temat.

Szukałem w wyszukiwarce,ale tam ludzie sie radzą co zrobić z niegrzejącymi lusterkami.

Pozdrawiam

jak włanczasz ogrzewanie tylnej szyby to powinny i lusterka grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem w trasie non stop w deszczu i załączyłem ogrzewanie tylnej szyby(tak właśnie szukałem czy to jest powiązane ze sobą) i lusterka były nadal całe mokre.Jeśli lusterka grzeją tylko jak napisałeś razem z tylną szybą to muszę posprawdzać czy elektryka jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mają rozmrażać lód. Żeby zniknęły Ci krople wody musiałoby grzać chyba z 90*C i to na postoju.

Pomyśl.

no nie zgodzę sie z ta opinią.w pracy w czasie deszczu załączam ogrzewanie lusterka zewnętrznego(prowadzę tramwaj) o napięciu 12 V i mam efekt w postaci czystej powierzchni lustra (nie całego ale jednak).I wcale lusterko nie parzy,a jest lekko ciepłe.Wydaje mi się ,że w samochodzie powinno być tak samo,ale może sie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tramwaj nie osiąga dużych prędkości, a po drugie często się zatrzymuje przez co wiatr nie schładza lusterek. Myślę, że Gdybyś miał deszcz zacinający bezpośrednio na lustro nie zniknęły by krople. Ale może ja także się mylę?

Najlepszą metodą jest sprawdzenie lusterek w aucie. Podłącz voltomierz do akumulatora, Odłącz wtyk do ogrzewania tylnej szyby. Patrząc cały czas na miernik włącz ogrzewanie szyby/lusterek. Jeśli napięcie spadnie, wszystko działa. Oczywiście Sprawdzaj przy włączonym zapłonie i Poczekaj, aż przekaźnik świec wyłączy ich grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlaczysz podgrzewanie luserek yo powinny byc suche sprawdzi instalacje

O to wlasnie mi chodzilo.Po co mi gadżet w postaci ogrzewanych lusterek ,które w czasie opadu deszczu i to po zmroku nie zapewni mi dobrej widocznosci--taką chyba role powinny spełniać,czyż nie?

A lód na lusterku szybciej usunę odmrażaczem w sprayu i nie będe sie pier....ił i czekał, aż mi lusterko zacznie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, posprawdzam z woltomierzam jak to napisał kolega wyżej.Interesiło mnie gdzie się włącza i czy powinno to ustrojstwo radzić sobie z deszczem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mają rozmrażać lód. Żeby zniknęły Ci krople wody musiałoby grzać chyba z 90*C i to na postoju.

Pomyśl.

 

w mojej P12 po przejechaniu jakis 3km zachlapane lusterka sa suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie szyby dostaje po tylku jezeli chodzi na"sucho"

 

A czym sie rozni "chodzenie na sucho" od na "mokro"? Jak idzie na mokro mniejszy prund w niej plynie? ;) W tylek dostaje jak non stop chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Ogrzewanie szyby dostaje po tylku jezeli chodzi na"sucho"

 

A czym sie rozni "chodzenie na sucho" od na "mokro"? Jak idzie na mokro mniejszy prund w niej plynie? ;) W tylek dostaje jak non stop chodzi.

Wlanczaj se ogżewanie szyby jak nie ma mrozu,to zobaczyż o co mi hodzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w P11 '97 SLX - lusterka elektrycznie sterowane - podgrzewanie lusterek jest standardem? Miło by było dowiedzieć się, że tak :) .

 

VIN decoder nic mi nie powie bo nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawid007
U mnie jak włącze grzanie szyby i lusterek to kropelki wody na lustrach szybko znikają i zostają tylko plamy od twardej wody...

 

Potwierdzam u mnie tez ładnie i dość szybko znikają :)

 

Primera P11 SR20DE '97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlanczaj se ogżewanie szyby jak nie ma mrozu,to zobaczyż o co mi hodzi :D

 

Znaczy uzywasz ogrzewania tylnej szyby tylko zima??? :D

przeciez szyby paruja rowniez przy dodatnich temperaturach. i co? Wg Ciebie wowczas nie nalezy uzywac ogrzewania??? :056:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padalo cały dzien wiec poszedłem sprawdzic te moje lustra ,no i po załączeniu ogrz. tylnej szyby okazało sie że grzeją oba.Szkoda,że nie można odseparować ogrzewania tylnej szyby i lusterek,czasem nie zawsze wszystko musi być załączone razem.

Dzięki wszystkim za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konopnicki
Lusterka mają rozmrażać lód. Żeby zniknęły Ci krople wody musiałoby grzać chyba z 90*C i to na postoju.

 

Sorki że sie wtrące, mam P11.144 i nie mam książki.

Czy moze w moim modelu, lusterka też są podgrzewane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mają rozmrażać lód. Żeby zniknęły Ci krople wody musiałoby grzać chyba z 90*C i to na postoju.

Pomyśl.

 

w mojej P12 po przejechaniu jakis 3km zachlapane lusterka sa suche

 

Potwierdzam. W P10 też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar z tego co wiem to w P11 SLX podgrzewane lusterka to standard:)) Wraz z ogrzewaniem tylnej szyby powinno sie włączyć ogrzewanie lusterek.Pozdro

 

Mam SLX-a ale nie mam ogrzewania lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...