Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gdzie się włącza ogrzewanie lusterek?


Risto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może ukradli? ;)

Też tak myślałem - ale po rozkręceniu tapicerki w drzwiach, okazało się że są tylko przewody od sterowania lusterkiem, od ogrzewania brak. Innych "braków" w wyposażeniu nie stwierdziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w prawych drzwiach oprócz sterowania lusterkiem są inne kabelki, lecz do nich prąd nie dociera. Nie mam pojęcia gdzie te kable idą, a nie chcę rozbebeszać kokpitu. Może kiedyś podjadę do jakiegoś elektryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to w każdej wersji jest instalacja do podłączenia ogrzewania lusterek. I większość lusterek sterowanych elektrycznie ma podgrzewanie (mam kumpla który handluje częściami samochodowymi). Wspomnę tylko że jak miałem P10 z manualnymi lusterkami i mieniłem na elektrykę wykorzystując oryginalne wiązki to ku memu zdziwieniu lusterka po włączeniu ogrzewania szyby tylnej grzały. Co do włączania szyby bez mrozu to jedyne co na tym ucierpi to alternator akumulator oraz zwiększy się spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

a ja mam Bluebirda z 1989 roku i mam fabrycznie podgrzewane lusterka :D

 

jak chcesz na 100% sprawdzić czy masz grzane to odkręc lusterko i będziesz już wiedział.. pod pow. odbijającą jest folia oporowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mają rozmrażać lód. Żeby zniknęły Ci krople wody musiałoby grzać chyba z 90*C i to na postoju.

 

Sorki że sie wtrące, mam P11.144 i nie mam książki.

Czy moze w moim modelu, lusterka też są podgrzewane?

 

Jak najbardziej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Ogrzewanie foteli włączasz klawiszami przy ręcznym - przynajmniej w P11 tam są klawisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam działające ogrzewanie lusterek w P11 98' kombi competence 1.6,

uruchamiane przyciskiem ogrzewania tylnej szyby,

przy obecnych 12 deg C na dworzu wyczuwalnie ciepłe na postoju.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także kropelki znikają, ale tylko z lewego lusterka - prawe nie grzeje i nie wiem czemu. :(

 

dziś sprawdziłem - u mnie to samo - grzeje tylko lusterko po stronie kierowcy. Normalne to? czy awaria? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podgrzewane lusterko powinno być też rozpoznawane po pasku na powierzchni szkła. Taki cienki pasek grzewczy jak na tylnej szybie. Przynajmniej tak jest u mnie w P11 z 97r. Koledzy a co zrobić jak lusterko nie działa? Szyba grzeje a lusterko nie. Przypuszczam że jest to ten sam bezpiecznik co do tylnej szyby więc pozostaje sprawdzenie czy dochodzi napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij wkład, sprawdź czy dochodzi napięcie, i sprawdź czy wkład nie ma przerwy. Jak grzałka ma przerwę to do wymiany. Jak nie dochodzi napięcie, to trzeba sprawdzić instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane lusterko powinno być też rozpoznawane po pasku na powierzchni szkła. Taki cienki pasek grzewczy jak na tylnej szybie. Przynajmniej tak jest u mnie w P11 z 97r.

 

Mylisz się ten pasek nie oznacza podgrzewania lusterka tylko za tym paskiem lusterko jest inne, nieco zniekształca i pozwala wcześniej zobaczyć pojazd z martwym polu

Ja po kupnie primery też sprawdzałem lusterka dmuchnąłem na nie aby zaparowało poczekałem chwilkę para została następnie włączyłem podgrzewanie poczekałem chwilke i znowu dmuchnąłem lusterko nie chciało zaparować więc ok, lato było miernika nie mam w nocy test się udał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

aktualnie mam problem , że nie działa mi przycisk od podgrzewania lusterek/tylnej szyby przy próbie wciśnięcia na chwile zapala się pomarańczowa dioda i słychać pykniecie na czarnym przekaźniku

mialem wymieniana instalacje i nie wiem jaki tam fabrycznie jest włożony przekaznik od podgrzewania lusterek Hella - u mnie jest z numerem 25230 9F915.

Pytanie czy te przekaźniki sie naprawia czy tez tylko można wymienić?

Edytowane przez Cropec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...