Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stuki z tyłu


Gość aptekarzpiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aptekarzpiotr

Czesc! Mam pytanie. Czy jest mozliwe, żeby stukały z tyłu górne poduchy amorków, a przy bujaniu tyłem nie było tego słychać? Podczas jazdy puka a na postoju przy bujaniu nic.Dzieki za pomoc.Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, że końcówki stabilizatora - szczególnie na driobnych nierównościach jak niezbyt obciążone auto.

Bierzesz 2 ogrów, co by bujali budą na boki - sam nurkujesz pod auto - łapiesz stabilizator w łapke i patrzysz czy przeskakuje między stabilizatorem a wahaczem - luz

jak cokolwiek wyczujesz - wymiana jest niezbędna wcześniej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wymiany lacznik stabilizatora i tez stuka.

Też to obstawiam. To jest częsta ale na szczęście mało kosztowna usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne zjawisko u siebie, tak jakby luźne rzeczy stukały w bagażniku, w p10 (którą serdecznie pozdrawiam, ktokolwiek nią jeździ :) )wymiana łąćzników i gumek na stabilizatorze pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Mam P11.144 kombi. Dzis patrzyłem (z ogrami), gumy na stabilizatorze wyglądają na całe. Jak siedziałem w bagażniku to mam wrażenie, że słyszałem to z boków bagażnika, dlatego myśle, że to poduchy. Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na gumy które trzymają drążek stabilizacyjny-dają głuche głośne stuki.

 

rada:

 

Wjedz na kanł i poruszaj drążkiem to zobaczysz, sama wymiana gum jest prosta i sporo kasy w kieszeni zostanie.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Mam P11.144 kombi. Dzis patrzyłem (z ogrami), gumy na stabilizatorze wyglądają na całe. Jak siedziałem w bagażniku to mam wrażenie, że słyszałem to z boków bagażnika, dlatego myśle, że to poduchy. Pzd.
a jakie jest zqwwieszenie z tyłu w p11? czy nie jest to przypadkiem sztywna belka z układem scotta-russela, gdzie nie występuje stabilizator tak jak w p10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Mam P11.144 kombi. Dzis patrzyłem (z ogrami), gumy na stabilizatorze wyglądają na całe. Jak siedziałem w bagażniku to mam wrażenie, że słyszałem to z boków bagażnika, dlatego myśle, że to poduchy. Pzd.
a jakie jest zqwwieszenie z tyłu w p11? czy nie jest to przypadkiem sztywna belka z układem scotta-russela, gdzie nie występuje stabilizator tak jak w p10

 

Modele P10, W10 i P11 miały każdy inne rozwiązania tylnego zawieszenia

Miejsce, z którego mogą być słyszalne stuki z okolic boków bagażnika to zazn . na czerwono:

Zawieszenietyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Dzieki za schemat. Dziś po rozebraniu zawieszenia okazało sie, że poduszka amortyzatora nie ma żadnych luzów. Więc dalej nie wiem co puka a już dostaję szału! Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toć pisałem, że jak nic nie puka i na szarpakach i na amorkach - to stabilizator stuka.

Stabilizator nie wyjdzie na żadnej diagnostyce typu szarpaki, płyta diagnosyczna, bo on zadrga wtedy jak harmonicznie zatelepie na dziurach.

Aaa i nie gumy stabilizatora (kuźwa każdy mechanior chce wymieiać i wymienia klientowi gumy sciemniając, ze trzeba - moje w P10 ce od 450 kkm nie wymieniane i siedzą.

PUKAJĄ Ci końcówki stabilizatora, gumy nigdy nie stukają, no jeśli ich w ogle nie ma to może wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUKAJĄ Ci końcówki stabilizatora, gumy nigdy nie stukają, no jeśli ich w ogle nie ma to może wtedy.

Oj w P10 gumy potrafią stukać że hej. Przerabiałem ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zaraz - autor pisze, że gumy sa ok, potem pada stwierdzenie, że w P11 nie ma stabilizatora- to juz nie wiem - bo jeśli jest to powinien sie gdzieś zaczynać i kończyć a połączenie z wahaczem zespawane na stałe raczej nie jest.

W P10 ce wystepuiją gumy i łączniki (końcówki ) stabilizator i przynajmniej te końcówki u mnie były 2 x wymieniane (stukały).

Jeśli w P11 ce nie ma stabilizatora to sorry za wprowadzenie w błąd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w p10 przerabiałem ten temat ale w p11 już nie ma takiego problemu, może właśnie dlatego inżynierowie nissana postanowili wsadzić sztywną belke w zawieszenie, które jest praktycznie bezobsługowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może to co napisze wyda sie komuś głupie,ale akurat w tym przypadku może nasunie jakis pomysł....ja po zmianie kół na letnie ( tydzień temu ) tez zaczołem słyszeć dziwne stuki w tyle...stukało też tylko podczas jazdy, np gdy szybko dolatywałem do skrzyzowania i ostro hamowałem jednocześnie skręcając, albo jak przejeżdzałem przez torowisko....prześwietliłem tył w serwisie i co? I NIC ! ! ! a co sie okazało, po zmianie koł źle włożyłem lewarek i klucz do boczku. Nie wiem czy w P10 też tak jest,ale w P11 lewarek wkłada się w takie miejscie gdzie się go rozkręca-rozchyla i wtedy on tam sie blokuje, a ja nie zrobiłem tego jak trzeba i to lewarek mi latał wydając dziwny dzwięk...moja propozycja - posprzątaj w bagażniku,sprawdź jak masz zamocowany lewarek i klucz który powinien być za nim w takim czarnym etui

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Cześć, może to co napisze wyda sie komuś głupie,ale akurat w tym przypadku może nasunie jakis pomysł....ja po zmianie kół na letnie ( tydzień temu ) tez zaczołem słyszeć dziwne stuki w tyle...stukało też tylko podczas jazdy, np gdy szybko dolatywałem do skrzyzowania i ostro hamowałem jednocześnie skręcając, albo jak przejeżdzałem przez torowisko....prześwietliłem tył w serwisie i co? I NIC ! ! ! a co sie okazało, po zmianie koł źle włożyłem lewarek i klucz do boczku. Nie wiem czy w P10 też tak jest,ale w P11 lewarek wkłada się w takie miejscie gdzie się go rozkręca-rozchyla i wtedy on tam sie blokuje, a ja nie zrobiłem tego jak trzeba i to lewarek mi latał wydając dziwny dzwięk...moja propozycja - posprzątaj w bagażniku,sprawdź jak masz zamocowany lewarek i klucz który powinien być za nim w takim czarnym etui

To wcale nie jest głupie ;) Źle zamocowany lewarek nie jednemu przysporzył wielu niebezpiecznych kosztów ;)

Ale mnie przyszło do głowy jeszcze jedno. Taki metaliczny dźwięk ( do złudzenia przypominający brzęk słoików :) ) powodują luźne klocki hamulcowe, albo wręcz luźne zaciski. Dobrze posłuchaj czy te dziwne dźwięki nie milkną podczas hamowania.

Jeśli to luźne klocki to pół biedy. Obluzowane zaciski ( a to się niestety zdarza ) to już grubsza rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest głupie

 

Dzięki za wsparcie :P ale czesto bałagan albo jakas pierdoła nam puka a mu szukamy winy w zawieszeniu...tak mi kiedyś pukał mój kij baseballowy pod fotelem o szyne...teraz znalazł juz swoje miejsce i nie puka ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja jest taka - wyczyść bagażnik z wszystkiego - trójkąt ( który jest zawieszany na takich gumowych paskach może stukać), gaśnice, lewarek, klucze, koło zapasowe, itp. Sprawdź jesszcze mocowanie głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi kiedyś pusta flaszka stukała i puszki po piwie, lepiej od razu wyrzucić po wypiciu do jest bardzo niebiezpieczne, tak znajomy miał, odebrał nowego fiata uno z salonu , wracając do domy odwrócił się by poparwić stukajać butelkę z tyłu, ułamek sekundy, zjechał na lewą stronę ... efekt... dachowanie w rowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...