Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stuki z tyłu


Gość aptekarzpiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja jest taka - wyczyść bagażnik z wszystkiego - trójkąt ( który jest zawieszany na takich gumowych paskach może stukać), gaśnice, lewarek, klucze, koło zapasowe, itp. Sprawdź jesszcze mocowanie głośników.

 

Jarkk ma racje, jak po tych czynnościach ( wyczyszczeniu bagażnika ze wszystkich gratów ) dalej będzie stukać to wtedy warto jest zacząć pchać kase w sprawdzanie i naprawianie zawiechy....zobacz tez czy nie masz czegos położonego pod kolem zapasowym, moze byc nawet nakrętka od szpilki która tam sobie lata a jej nie widać bo jest przysłonięta...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Dzieki za odpowiedzi.Ponieważ mam dostęp do takiej samej P11.144 kombi dziś sostało przełożone całe zawieszenie tylne- dalej, k**wa, puka. Jutro zrobie jak radzicie wyczyszcze bagażnik a jak nic nie pomoże to pościągam tapicerki. Jeszcze raz baedzo dziekuję. Pozdrawiam serdecznie.P.S. Dam znać co zdziałałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłes tłumik, może wydech wali.

 

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 18:57 ]

A ... i jeszcze proponuję zajrzeć do hamulców czy to tarcze, czy bębny - mi stukały zaciski a koledze spadła sprężynka z szczęki i telepało jak diabli. Zobacz,czyprzy hamowaniu dźwięk nie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Przy hamowaniu, zaciągniętym ręcznym itp jest tak samo- czyli puka. zobaczymy jak wyczyszcze bagażnik.

 

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 19:24 ]

Cześć! Wczoraj opróżniłem bagażnik, pukało nadal. rozmontowałem tapicerke w bagażniku i okazało się że wiązka kabli z wężykiem do spryskiwacza była odczepiona razem z mocowaniem i pukała o blachę nadkola. Złożyłem i cisza. Tylko słychać na dużych diurach jak buda pracuje. Dzieki za podpowiedzi. PZD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem i cisza

Gratulacje kolego... :one:

A teraz ja wam coś powiem, ostatnio zauwazyłem że coś mi PUKA w tyle...ale odgłos słyszalny jest tylko jak skręcam w lewo i odciążam lewą strone...jak hamuje to tez odciążam tył....a stuki są tylko z tyłu z lewej strony

 

Ktoś wie co to może być? Czyżby do poduszka padła?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja wam coś powiem, ostatnio zauwazyłem że coś mi PUKA w tyle

Heh, u mnie od jakiegoś tygodnia to samo, wtedy jak jade po małych nierównościach, powoli - odgłos dochodzi z prawej tylnej części samochodu, jakby z okolicy "zaraz za drzwiami". Obawiam się że to poduchy :/

aptekarzpiotr masz jeszcze te swoje z wymiany ? potrzebuje prawą na sprawdzenie, jak co to na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyżby P11 miały pewne okresy w których coś sie odzywa? Skoro juz w dwóch jest podobny efekt,hehe...

aptekarzpiotr po ile płaciłeś za poduchy? I gdzie kupiłes,bo jeśli sie okaże ze to poduszka to trzeba będzie szybko działać....kupic i wymienic,ale musze miec pewność ze to poduszka zebym sie w koszty nie pchał...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam maly problem a mianowicie przy predkosci 70-120 km/h to jakies 2500-3000 obr/min slychac jakies dziwne pukanie wydaje mi sie ze a nawet jestem pewien ze z lewej strony podczas przyspieszania ale tylko podczas jazdy na postoju jadac na luzie tego nie slychac. dzwiek jaki sie wydobywa brzmi jak pukanie czegos metalowego w plastik. moze ktos ma jakies sugestie? lozysko, przegub koncowka drazka? Pomocy... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak czasem pierdoły spędzają sen z powiek.

Całyczas byłem wręcz przekonany, że to poduszki, ale jak się okazało to było źle przykręcone to mocowanie , o które zamykają się drzwi.

A ostatnio bawiłem się w dokręcanie/sprawdzanie różnego rodzaju rzeczy i rzeczywiście przy tym majstrowałem :D

 

 

pastello to nie ten wątek, ale sprawdź osłony pod silnikiem (te plastikowe) i nadkola czy wszystko dobrze się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam panowie. Powoli pasowało by się przymierzyć do usztywnienia tyłu w mojej P11. Nic nie stuka tylko przy szybszym wchodzeniu w zakręt czy jeździe od boku do boku drogi czuć jak buja tyłem. Łożyska są w dobrym stanie ale co to może być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie. Powoli pasowało by się przymierzyć do usztywnienia tyłu w mojej P11. Nic nie stuka tylko przy szybszym wchodzeniu w zakręt czy jeździe od boku do boku drogi czuć jak buja tyłem. Łożyska są w dobrym stanie ale co to może być ? 

 

Za przyczepność odpowiadają amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...