Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabezpieczenie przed kradzeza


Gość KRAMER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was montowal juz do P12 odciecie zaplonu - chodzi o taki "samorob". Slyszalem, ze take sa nalepsze. Prosze o opinie i ewentualnie schemat elektryczny lub info na ktorym z przewodow mozna cos takiego wstawic bez szkody dla komputera.

Niestety jedna Prime juz stracilem i nie chcialbym, zeby sie to powtozylo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi - te patenty typu samorób są też łatwe do obejścia. - Najlepszy jest kret.

 

Jakis czas temu w siakiejs gazecie byl obszerny wywwiad z "jumakiem".

Gosciu mowil, ze samorobne, dobrze zrobione odciecie zaplonu to najwiekszy problem i zdarzao sie, ze rezygnowali z kradziezy bo nie chcieli tracic czasu na szukanie obejscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zestrojony miernik pola elektromagnetycznego pozwoli w przybliżeniu znaleźć miejsce przerwanego obwodu.

Krety to najogólniej emulatory różnego rodzaju czujników, które okłamują ECU emulując fałszywy sygnał, tak by ECU nie zarejestrował awarii, a nie mógł wysterować zapłonem, wtryskiwaczami itp. Oczywiście samoróba - typu kret nie musi być lepsza niż ukryty pstryk, albo pstryk pstryka...

Kiedyś miałem np. blokadę otwarcia maski - bo na moim osiedlu głównie ginęły części a nie auta (gł reflektory). Niestety coraz trudniej robić krety bo ukł. sterowania nowych bryk coraz bardziej skomplikowane. I odcięcie byle czego wywali błąd ECU. Wolę jednak AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdanie warto zainwestować w dobry alarm, dobry to nie znaczy drogi i do tego dodatkowo immo ze zdalną obsługą i wież mi w to że to dobrze zrobione i ukryte jest bardzo cięzkie do znalezienia, bo zazwyczaj alrm ma 2 odcięcia + bezobsługowa blokada 2 i to są dość małe urządzenia i łatwo je schować i jak to jest dobrze zrobione to cięzko zlokalizować.

No ale zgadzam się z @p_flori że najlepsze jest AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A...co to takiego?

A temat typu blokada skrzyni biegow ? jest to w ogole cos warte?

chciałem to założyć do swojej, ale gość który tym się zajmuje powiedział, że może założyć, ale nie będzie spełniała swoich funkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka ze:

1. takich aut jak P11 juz nikt nie kradnie bo po co? Na częsci? Z UK mozna przywieźć za grosze

2. jak mają ukraść to i tak ukradną,a zadne zabezpieczenie nie obroni nas przed tym, jedynie co to wk***i zlodzieja i jeszcze nam cos w aucie popsuje....

 

Moim zdaniem warto miec zabezpieczenia chociazby dla Auto Casco,ale to i tak nie daje nam pewności...Takie jest moje zdanie i kazdy moze sie z nim nie zgadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A...co to takiego?

A temat typu blokada skrzyni biegow ? jest to w ogole cos warte?

chciałem to założyć do swojej, ale gość który tym się zajmuje powiedział, że może założyć, ale nie będzie spełniała swoich funkcji.

W Nissanach będzie to li tylko atrapą (przynajmniej w N16 i P10 ce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. takich aut jak P11 juz nikt nie kradnie bo po co? Na częsci? Z UK mozna przywieźć za grosze

 

Żebys sie kiedyś nie zdziwił...., a co do zabezpieczeń to najlepsze AC, ale dobra jest tez podobno blokada skrzyni i odcięcie zapłonu. Wszelkiego rodzaju alarmy są mało warte i działają tylko na amatorów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaliście artykuł z GW tu na forum o primerze w 28 sekund?? to poszukajcie i przeczytajcie, dla gościów nic nie stanowiło zapory tylko raz ponoć vectra miała jakas samoróbke i zostawili.... a blokady skrzyni pisał że no problem bo odjeżdza się na piątce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to dość trudne do obejścia a łatwe do zrobienia (przez elektronika) jest zamienienie w komputerze z imo oraz w gnieździe do tego kompa pinów odpowiadających za zasilanie (zamienić + i -) goście podchodzą do auta i wkładają swojego kompa (standardowego) i on całkowicie siada - a nie mają czasu na szukanie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr676

Witam,

 

Ja we wszystkich swoich samochodach montowałem elektrozawór odcinający paliwo.Montowałem go pod samochodem i dodatkowo maskowałem blachą,ta że ciężko było go wypatrzyć.Sterowanie oczywiście radiowe z kodem dynamicznym.Praktycznie nie do obejścia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy montowanie elektrozaworu na przewodzie paliwowym jest bezpieczne,

czy nie stanowi czasem dodatkowego zagrożenia na styku instalacji paliwowej

z instalacją elektryczną ?

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...