Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB - gdzie zamontować w K11


Gość dziadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie tez mysle nad CB,bo za duzo nieznakowanych autek policji z kamerą pojawiło sie na drogach... ;) sam myslałem zeby zamontowac CB pod kierownicą,chodz tam rowniez nie bardzo pasuje,dziadek jak wymyslisz cos ciekawego to daj znac,moze na podsufitce?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz Nikiel

Jest jedno fajne miejsce, ale wymaga wycięcia prostokatnego otworu w tylnej ściance dolnego schowka na samym dole konsoli, w plastiku pod popielniczką. CB tam idealnie pasuje, a przewody zasilajace można łatwo schować, nawet jeśli zasilasz z zapalniczki. Ja kupiłem drugi taki plastik, gdybym miał zrezygnować z CB. Postaram sie zrobić fotkę w najbliższym czasie. Miałem tylko problem z mocowaniem "gruchy", ale jakoś wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciulek

Ja jestem za schowkiem przed psażerem lub można przykręcić na specjalnym stelażu do CD pod tym schowkiem a kable przeciągnąć. Jak kolega wcześniej wspomniał z zasilniem nie będzie problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamocowane pod polaczką nad nogami, dostep latwy a gruszke mam na uchwycie przy kierownicy po prawej stronie , zadego wycinania itp. Podlaczone pod przekaznik. Jutro postaram sie cyknac fotki i zapodac jak to wyglada ;D. Wygodniej chyba byc nie może jak dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym sposobem, ktory akurat udalo mi sie wybrac jest zakup alana 42. cale radio masz w gruszce wiec nie potrzeba specjalnego miejsca. no... chyba, ze wieszaczek na nia. ale w klasycznym CB problem z miejscem na gruche tez jest. polecam to male, ale wielkie radio.

pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem swoje radio zrobiłem naprawdę spore rozeznanie po forach internetowych poświęconych cb. W końcu zdecydowałem się na zestaw: CD Cobra 19DX IV + antenka Sirio AS-100 na magnesie (350 pln za komplet). Ogólnie ważne aby radio miało regulację rf-gain, a z tych tańszych regulacją tą mają alan 101 i cobra 19DX IV, z czego opinia o alanach na forach nie jest zbyt dobra dlatego wybrałem cobre. I muszę powiedzieć że jestem zadowolony ze swojego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Cobre DX-IV z antenką Sirio Titanum 1200 i naprawde jestem zadowolony. Spisuje sie świetnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest jedno fajne miejsce, ale wymaga wycięcia prostokatnego otworu w tylnej ściance dolnego schowka na samym dole konsoli, w plastiku pod popielniczką.

 

owszem to dobre miejsce, ale za tylną ścianką jest jeszcze (przynajmniej u mnie) imobilizer a dalej jednowsta sterująca. Należy dodać, że jeśli montować tam radio, to należy imobilizer zdemontować (2 śróbki), i zmienić mu miejsce jego urzędowania.

Co do montarzu samego radia to można: odkręcić plastik przy nodze prawej kierowcy, odkręcić plastikową obudowę dźwigni biegów, odkręcić ten schowek. Po odkręceniu schowka rozłączyć przwód na którym jest dioda (na obudowie drążka zmiany biegów), wyjąc schowek, odkręcić imoboilizer, znalesc nowe miejsce dla imobilizera (tak żeby nie przeszkadzał radiu), przeciągnąc przewody do radia CB, wyciąć odpowiednią dziórę w schowku na radio, zrobić w schowku mocowanie na radio, zamocować radio, podłączyć kabelki do radia (między czasie zestroić antenę, coby drugi raz nie rozkręcać wszystkiego od nowa), zamocować schowek i pozostałe plastiki. A gruchę.... można zawisić gdzieś przy nawiewach............. albo gdziekolwiek :diabel: . I gotowe...... radio jest pod ręką, dla potencjalnego złodzieja, trudno ukraść (bo trochę zajmie demontarz), nie rzuca się w oczy, nie przeszkadza... i sprawdza się na ulicy ;)

 

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 11:39 ]

Ja mam radio uNIDENA 520 xl a na dachu magnes z Presidentem NEW ALASKA ( przy dobrej pogodzie zasięg nawet do 30km !!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzwonek na tylnej klapie, jak znajde baterie to może jakies fotki cykne. Trzyma sie do 180 km/h wiecej nie jechałłem :D. Antenka przykrecana na motylek-przed wjaazdem do garazu odkrecam, szybko i sprawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...