Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno almerki


Gość Groszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem nowy i jeszcze troche nieogarnięty w temacie Nissanów. Zamierzam sobie dziś koło godziny 17 kupić białą almerke z silnikiem 1.5. Niby nic dziwnego w tym, ale jednak jest coś co mnie trapi. Mianowicie cena. Kosztuje on 14.449 tyś. Byłem nim razem z tatą (który zna się bardzo dobrze na samochodach) na jeździe próbnej, później wjechaliśmy na kanał i żadnych oznak wypadku, oprócz małych zaczątków rdzy pod tylnią szybą.

 

Tu zamieszcze link do tej almerki. Mam nadzieje, że to nie jest naruszenie regulaminu :P

http://www.aaaauto.cz/pl/search.php?Action...o=&Pobocka=

To jest ta biała z 2000 roku

 

Czytałem gdzieś na forum, że czasami bierze olej, że coś się psuje z poduszką powietrzną, ale tutaj jest chyba wszystko ok. Dodam, że to jest II właściciel i autko kupione w kraju.

 

Mam do was użytkowników tych aut pytanie na co mam zwrócić uwagę, co sprawdzić, bo ciągle nie wierze, ze za taką cene moge kupić takie autko

A i jeszcze jedno pytanko jak pozanć, że ten samochodzik był robiony w Anglii a nie japonii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, co do autka hmm przydałoby sie pare fotek wiecej, ale z tego co pamietam Amlerki w Bialym kolorze zawsze były duuuzo tansze, co do psujacych sie poduszek to pierwsze słysze, oleju tez nie bierze no chyba ze zajechany silnik jest :) czesciej zdarza sie to w 1.8.

Mam do was użytkowników tych aut pytanie na co mam zwrócić uwagę, co sprawdzić, bo ciągle nie wierze, ze za taką cene moge kupić takie autko

uzyj opcji szukaj a znajdziesz b.duzo informacji na ten temat

A i jeszcze jedno pytanko jak pozanć, że ten samochodzik był robiony w Anglii a nie japonii??

niestety N16 były składane w Angli lub Holandi :/ jeszcze nie s łyszałem zeby ktos kupił Japonska wersje.

Powodzenia w zakupach zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada: To było auto użytkowane przez firmę "Polkomtel"( plus gsm).Auta przeważnie nie oszczędzane.Sprzedawane po okresie eksploatacji na przetargach wewnętrznych dla pracowników.Auto jest wyprodukowane w Anglii- tylko pierwsze sedany były z jp.Przebieg możesz zweryfikować po numerze vin w aso Jaworski-Gajewski Warszawa- tam były one serwisowane.Mogą Ci opowiedzieć całą historię auta.Czy ta rada jest warta + ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i od razu plusik wędruje do Ciebie.

Myślę, że przebieg nie był kręcony bo ma 145 tyś.

To było auto użytkowane przez firmę "Polkomtel"
Niepodobał mi się zestaw głośnomówiący do motorolii zamontowany w środku, bo widziałem podobne w innych autach firmowych Plusa.

Poza tym właśnie ot jest auto serisowane i posiada książkę serwisową, więc to co mówisz się zgadza.

Auta przeważnie nie oszczędzane
Też mam takie zdanie o firmowych autkach. Ale może ten stanowi wyjątek :P

Trochę mnie zmartwiłeś tym postem, ale lepiej wiedzieć teraz niż po zakupie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i od razu plusik wędruje do Ciebie.

Myślę, że przebieg nie był kręcony bo ma 145 tyś.

 

Mógłbyś się zdziwić ile można zrobić kilometrów/rok w aucie firmowym - 50-60 tys. to żaden rekord. A temu idzie siódmy rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się zdziwić ile można zrobić kilometrów/rok w aucie firmowym - 50-60 tys. to żaden rekord. A temu idzie siódmy rok
serwis w ASO ma robiony do 2005 więc sądzę, że do tego czasu był w rękach plusa a od 2005 prywatnego właściciela.

Dzięki chłopaki za odpowiedzi na moje posty, naprawdę dużo pomogliście :D

Tylko teraz prze was mam duuuży dylemat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote taka Almere ogladalem na Modlinskiej w komisie.

Samochodow sluzbowych ja bym nie kupil...

Mam wrazenie ze cena zbyt niska, przebieg zmieniony.

Tylko naklejki zdarte chociaz ciagle widac Plus GSM.

Ja bym odradzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote taka Almere ogladalem na Modlinskiej w komisie.

Samochodow sluzbowych ja bym nie kupil...

Mam wrazenie ze cena zbyt niska, przebieg zmieniony.

Tylko naklejki zdarte chociaz ciagle widac Plus GSM.

Ja bym odradzal.

 

Popieram. Służbowe auto lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać ja bym ją zabrał na badanie geometrii dasz 150zł a wiesz wszystko. Myśle że branie taty do oglądania auta nic nie da jeżeli nie jest mechanikiem siedzącym w tym.

Fakt auta białe są sporo tańsze od innych ale wydasz tą różnice na myjnie :)

 

Tak więc podsumowując bierz na badanie geometri i do aso i nie będziesz miał wątpliwości może warto

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc autko kupione i miejmy nadzieje, że będzie dobrze służyć.

Jeszcze raz gratz dla tego co od razu zgadł skąd jest to autko. Po sprawdzeniu wszystkiego oprócz punktu ASO bo ma trochę daleko :/ postanowiłem wziąść.

Ale jak będę śmigał na studia to zachacze do tego Pana Jaworskiego na Bielany i sprawdzę sobie.

Teraz tylko jeszcze pytanie na jakich olejach jeżdżą najczęściej takie samochody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza :) N15 GA14DE to zadna rewelka ani w dynamice ani w spalaniu.

Mam taka 2 lata i tak jak 1.5 w N16 tak i 1.4 w N15 to taki typ silnika bardziej dla emerytow niz scigania sie.

Wiadomo jesli nie ma sie tego co sie lubi to sie lubi co sie ma :D

Dzis jade ogladac nastepna N16 1.5

Zobaczymy czy warta, bo dla kolegi szukam.

Odradzalem mu 1.5 ale z uwagi ze 1.8 z reguly maja sporo nalatane i mniej sa zadbane staramy sie znalezc cos posredniego by w przyszlosci nie dokladal do niego za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Hondą civic 1.4 16v z 1998 roku i hmmm jest różnica. przesiadłem się na Nissana bo wygodniejszy dla mnie.

Poza tym jestem biedny student i nie stać mnie na 1.8 i dlatego zgadzam się, że się lubi co się ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą białą almerkę widziałem jak szukałem samochodu dla siebie... tylko ja biegałem za n15.. No i co do tej mułowatości niestety musze się zgodzić... ścigacz to z niego żaden, ale na dojazdy na uczelnie wystarczy... Tą białą oglądałem dośc pobieżnie, ale na pierwszy rzut oka nawet nieźle wyglądała... ciekaw jestem czy kupując w komisie AAA miałeś wrażenie zbytniej natarczywości sprzedającego? Mnie próbowali wcisnąć kompletnie skorodowaną Almę za 9,5 tysiąca w "super promocji", tylko musiałem natychmiast się zdecydować... No i ostatecznie odpuściłem sobie... Padło też na białą ale poliftingową n15... Coż może się spotkamy na spocie to wymienimy się wnioskami z poszukiwań zadbanej Almery w przyzwoitym stanie i za rozsądną kasę, bo ja szukając miałem wrażenie, że więcej jest chętnych niż samochodów:D A na spocik trzeba się w końcu wybrać - drugi Nissan w domu a mnie tam jeszcze nie było:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...