Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jestem zrozpaczony moim Nx 100 :(( help !!!


Gość grassik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To moj pierwszy raz na forum a wiec jak czegos nie zrobilem to z gory przepraszam.

 

Moj problem z samochodem(nissan 100 NX 1,6 gaźnik 92r) jest po prostu koszmarny !! A wiec wypunktuje co zrobilem w aucie zeby nie bylo ze to i tamto mam do wymiany.

1. wymienilme wszystkie wężyki podciśnień

2.Swiece

3.Przewody zapłonowe

4.palec, kopułka

5.filtr paliwa,oleju, powietrza

6.paski alternatora

7.przczyścielem caly gaźnik, nie psikanie do niego i czyszczenie szczoteczką do zębow, tylko rozmontowany zostal do śrubki u takiego specjalisty od gaźników u mnie w Grudziądzu.

8.5 razy regulowalem oborty, zapłon, jakaś śrubke od wolnych obrotow itd... mechanicy szaleli i niestety ciagle nic :( ...........

 

A problem jest taki:

Jak odpalam samochod to często mi prycha, ssanie sie nie chce wlaczyc, lekko niebieskawy dymek z rurki leci. Nie jest tak zawsze(chodzi o obory, niebieskawy dymek zawsze) , bo czasem jak lekko od razu przegazuje to zostanie na okolo 1500 obr/min i sie spokojnie rozgrzeje. Jak juz pochodzi z 2-3 min to z rury juz normalnie leci.

 

Ale to nie jest moj problem ktorym sie tak martwie :D

Najgorsze teraz :)))

Jak silnik sie rozgrzeje, wskazowka temperatury mniej wiecejh w polowie silnik zaczyna chodzic bardzo nierówno, obroty skaczą. Do tego jak przyśpieszam dławi sie, takimi "skokami" próbuje przyśpieszac, nierówno po prostu chodzi, jak żabka przyśpiesza,calym samochodem potrafi zaczac szarpac, zeby tak sie nie stalo musze albo baaardzo powoli wciskac gaz, albo wejsc tak na okolo 4000-5000 obr :]wtedy ze tak powiem "pojdzie" do przodu,ale chyba nie o to chodzi.. Można sie wściec na trasie jak sie trzyma równo 100 i sie czuje takie pchnięcia do przodu. Tak jest ciagle, nie wiem co mam z tym zrobic. Prosze pomozcie mi bo zaczalem sie ogladac za innymi samochdami ale jak na tego patrze to żal mi d...e ściska zeby go nie sprzedawac tk bardzo go lubie:) Włozylem w niego poza tym tyle kasy ze szkoda gadac. Za kilka dni bedzie kompletna blacharka i lakier. A wiec mam nadzieje ze uda sie naprawic i bedzie poza tym ze dobrze wygladac tez dobrze jeździc.

 

Pozdrawiam wszystkich fanow 100 NX .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...