Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Strumiennica

Guest Karoles20
 Share

Recommended Posts

Guest Karoles20

Witam, mam nową łamigłówkę :D

Wiadomo że Primerka ma katalizator,który podobno odbiera jej trochę mocy,więc jakiś tam mądry człowieczek wymyślił srtumiennice montowaną w wydechu,która ma za zadanie zwiększenie mocy i momentu obrotowego poprzez szybsze "wydalanie" spalin z silnika. Czy ktokolwiek miał już strumiennice w swojej P-11 i jaki był tego efekt?Czy rzeczywiście poprawia ona moc i moment obrotowy czy to tylko dodatkowe kilogramy dla autka???

Guest Yaroo

Moim zdaniem strumienica to niezły szajs

( a szczegulnie super tunigujace wydech allegro kity )

ja na Twoim miejscu nie zakładał bym tego ustrojstwa wywal kata wstaw rurke a ekologów się nie martw

Guest Karoles20

wierze na słowo ale i tak się jeszcze popytam i poczytam.Osobiście o strumiennicach to wyczytałem a w praktyce niewidziałem i niesłyszałem dlatego tu się zapytałem i sobie przyrymowałem :diabel:

Guest Gringo

Tak jak koledzy wcześniej napisali....strumiennica to szajs...ja jeszcze we wcześniejszym aucie tez usunełem katalizator i wsadziłem sportowy katalizator nemieckiej firmy formelK dedykowany wlaśnie do Oplca Corsy B www.formelk.de

Powiem tak,mocy nie widziałem,ale musze powiedziec że spalanie spadło...nieznacznie ale był widoczny spadek

Wywal kata, wsadź rure i powiedz czy jest głośniej w środku

Pozdro

Guest Karoles20

Dobrze myślisz bo podzielę się napewno :D Szkoda tylko,że niewiem kiedy GO wywalę :/ najpierw to muszę się rurę zaopatrzyć ;)

P.S.A słyszeliście że od kata auto się spaliło???

Guest Gringo
P.S.A słyszeliście że od kata auto się spaliło???

Jakoś cieżko uwierzyć....pewnie prawda była taka że ktoś mial rozgrzany katalizator a jak wiadomo tam są bardzo duże temperatury i wjechał autem na jakąs suchą trawe,albo ściernisko i poszło....ale od samego kata to nie wierze, jest osłona termiczna i nie ma zabardzo co sie tam zapalic....

Ja miałem w swojej p11 20 Si wstawioną strumienicę..... przez tydzień!!!!! Jeden wielki mit!!! Wywaliłem katalizator,odciąłem od niego uchwyty i użyłem ich do montażu strumienicy. Moc jednak została w "Gwiezdnych wojnach" :D a mój Nismo palił więcej benzyny na trasie litr, a w mieście 1,5 do 2. Do tego z zamontowanym stożkiem zrobiło się głośno , bo strumienica działała!!! - robiła przeciąg -od baku do wydechu.Najlepiej nismo chodzi na katalizatorze.Przynajmniej takie jest moje zdanie bo teraz mam primerę 20 Sri i nie ma kta tylko rurę przelotową i niestety to nie jest ten moment obrotowy!!!Bo układ wydechowy jest tak zbudowany ,że silnik zanim zamknie zawory wydechowe to zasysa odrobinę, mozna by rzec ,spalin, ale coś je musi przytrzymać. A po rugie to gdyby strumienice były takie dobre to czemu nie używa się ich w formule1 i w rajdach?????! Ale gdybyś był z rodzaju uparciuch-niewierny Tomasz to mogę Ci odsprzedać strumienicę za 50% wartości. Powodzonka w pracach!!!

Guest spine

nie wiem dokładnie jak jest z tymi strumienicami ale faktem jest to iż spalanie może faktycznie pójść w dół /napewno nie w górę/

mówię ze może pójść w dół ale tylko wtedy jeśli masz przypchanego kata który dławi autko-jak go wywalisz autko będzie miało lżej

ale jeśli chcesz zamontować tą strumienice to kup sobie przynajmniej coś takiego: klik

będziesz miał pewność że jej nie przepali lub nie zeżre w ciągu roku-jest ona wykonana z dobrego materiału więc powinna posłużyć parę lat :)

Pozdrawiam