Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Strumiennica


Gość Karoles20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karoles20

Witam, mam nową łamigłówkę :D

Wiadomo że Primerka ma katalizator,który podobno odbiera jej trochę mocy,więc jakiś tam mądry człowieczek wymyślił srtumiennice montowaną w wydechu,która ma za zadanie zwiększenie mocy i momentu obrotowego poprzez szybsze "wydalanie" spalin z silnika. Czy ktokolwiek miał już strumiennice w swojej P-11 i jaki był tego efekt?Czy rzeczywiście poprawia ona moc i moment obrotowy czy to tylko dodatkowe kilogramy dla autka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strumienica to niezły szajs

( a szczegulnie super tunigujace wydech allegro kity )

ja na Twoim miejscu nie zakładał bym tego ustrojstwa wywal kata wstaw rurke a ekologów się nie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

wierze na słowo ale i tak się jeszcze popytam i poczytam.Osobiście o strumiennicach to wyczytałem a w praktyce niewidziałem i niesłyszałem dlatego tu się zapytałem i sobie przyrymowałem :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wcześniej napisali....strumiennica to szajs...ja jeszcze we wcześniejszym aucie tez usunełem katalizator i wsadziłem sportowy katalizator nemieckiej firmy formelK dedykowany wlaśnie do Oplca Corsy B www.formelk.de

 

Powiem tak,mocy nie widziałem,ale musze powiedziec że spalanie spadło...nieznacznie ale był widoczny spadek

 

Wywal kata, wsadź rure i powiedz czy jest głośniej w środku

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Dobrze myślisz bo podzielę się napewno :D Szkoda tylko,że niewiem kiedy GO wywalę :/ najpierw to muszę się rurę zaopatrzyć ;)

 

 

P.S.A słyszeliście że od kata auto się spaliło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.A słyszeliście że od kata auto się spaliło???

Jakoś cieżko uwierzyć....pewnie prawda była taka że ktoś mial rozgrzany katalizator a jak wiadomo tam są bardzo duże temperatury i wjechał autem na jakąs suchą trawe,albo ściernisko i poszło....ale od samego kata to nie wierze, jest osłona termiczna i nie ma zabardzo co sie tam zapalic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swojej p11 20 Si wstawioną strumienicę..... przez tydzień!!!!! Jeden wielki mit!!! Wywaliłem katalizator,odciąłem od niego uchwyty i użyłem ich do montażu strumienicy. Moc jednak została w "Gwiezdnych wojnach" :D a mój Nismo palił więcej benzyny na trasie litr, a w mieście 1,5 do 2. Do tego z zamontowanym stożkiem zrobiło się głośno , bo strumienica działała!!! - robiła przeciąg -od baku do wydechu.Najlepiej nismo chodzi na katalizatorze.Przynajmniej takie jest moje zdanie bo teraz mam primerę 20 Sri i nie ma kta tylko rurę przelotową i niestety to nie jest ten moment obrotowy!!!Bo układ wydechowy jest tak zbudowany ,że silnik zanim zamknie zawory wydechowe to zasysa odrobinę, mozna by rzec ,spalin, ale coś je musi przytrzymać. A po rugie to gdyby strumienice były takie dobre to czemu nie używa się ich w formule1 i w rajdach?????! Ale gdybyś był z rodzaju uparciuch-niewierny Tomasz to mogę Ci odsprzedać strumienicę za 50% wartości. Powodzonka w pracach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie jak jest z tymi strumienicami ale faktem jest to iż spalanie może faktycznie pójść w dół /napewno nie w górę/

mówię ze może pójść w dół ale tylko wtedy jeśli masz przypchanego kata który dławi autko-jak go wywalisz autko będzie miało lżej

 

ale jeśli chcesz zamontować tą strumienice to kup sobie przynajmniej coś takiego: klik

będziesz miał pewność że jej nie przepali lub nie zeżre w ciągu roku-jest ona wykonana z dobrego materiału więc powinna posłużyć parę lat :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...