Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Zmiana kierunkowskaza z przodu!!!


Gość Karoles20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karoles20

Kolejna moja łamigłówka :)

Czy zmieniał już ktoś żarówki w P-11 z przodu???Bo ja chciałem i chce nadal. Z tyłu zmieniłem a z przodu ja chce je wyciągnąć a jedna i druga mówią NIEE!!! :< niewiem czy mam je wyciągnąć jakąś tajemniczą siłą czy poprostu na siłe.Jak narazie to problem mam cały czas i niemogę ich zmienić chociaż próbuje. Może tam jest jakiś ukryty guzik albo coś że same wyskakują????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Kolejna moja łamigłówka :)

Czy zmieniał już ktoś żarówki w P-11 z przodu???Bo ja chciałem i chce nadal. Z tyłu zmieniłem a z przodu ja chce je wyciągnąć a jedna i druga mówią NIEE!!! :< niewiem czy mam je wyciągnąć jakąś tajemniczą siłą czy poprostu na siłe.Jak narazie to problem mam cały czas i niemogę ich zmienić chociaż próbuje. Może tam jest jakiś ukryty guzik albo coś że same wyskakują????

Masz problem z wyjęciem żarówki z oprawki czy całej oprawki z reflektora? Bo jeśli to pierwsze to przyznaję, że nie próbowałem, ale jeśli to drugie to żadna filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

no właśnie żeby było śmieszniej to to drugie!!!Normalnia .., mnie strzela z wyciągnięciem tych oprawek z przodu!Wiem że trzeba przekręcić i poprostu wyciągnąć...ale się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
no właśnie żeby było śmieszniej to to drugie!!!Normalnia .., mnie strzela z wyciągnięciem tych oprawek z przodu!Wiem że trzeba przekręcić i poprostu wyciągnąć...ale się nie da.

Ale w obu? Wyciągnąłeś oba kierunki i nie możesz z nich wypruć oprawek? Może Twoje auto miało kiedyś dzwona i poprzedniemu właścicielowi wypadały, to je kropelką potraktował?

Dziwne. Aż sprawdzę u siebie, ale to faktycznie było przekręcenie o pół obrotu i wyjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

tak właśnie w obu a samochód dzwona jeszcze nigdy niemiał ani z przodu ani z góry iwogóle wogóle :) przekręcają się o pół obrotu (oba więc klej odpada) i na tym koniec.Zupełnie jak by jakiś chochlik je od środka 3mał!!! :< zastanawiam się bad teorią:może jeszcze nikt ich niezmieniał i się "przyspawały", ale to mi też niepasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
tak właśnie w obu a samochód dzwona jeszcze nigdy niemiał ani z przodu ani z góry iwogóle wogóle :) przekręcają się o pół obrotu (oba więc klej odpada) i na tym koniec.Zupełnie jak by jakiś chochlik je od środka 3mał!!! :< zastanawiam się bad teorią:może jeszcze nikt ich niezmieniał i się "przyspawały", ale to mi też niepasuje...

No jak przyspawały, skoro się obracają... Pokręć z wyczuciem tak, żebyś poczuł, że "zaskoczyło" i ciągnij na chama... Co zrobisz...? Do odważnych świat należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Właśnie na hama to niechce...nawet jużż obracałem co kawałek i próbowałem i nic...a chciałem nowe ładne pomarańczowe założyć bo z tych co są to już farba spadła i są białe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego tematu może ktoś powie jakie żarówki pasują w kierunki przednie do P11? Bo wiem że są dwa typy, jeden ma symetryczne te bolce,a drugi asymetryczne...chcę kupic te srebrne bo pomarańczowe psują wygląd klosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Srebrne???i niby na jaki to kolor świeci?a klosz masz pomalowany czy cóś???

U mnie to wiem że są symetryczne w kierunkach(mimo że nigdy nieudało mi się ich wyciągnąć to i tak wiem) 21W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne....świecą na pomarańczowo a klosze mam białe....nie pytaj jak srebrna zarówka swieci na pomarańczowo bo nie mam pojęcia...ale duzo lepiej lampa wygląda ze srebrną zarówką niz z tą pomarańczową bulwą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

to że to bulwa to wiem..hehe...będę musiał sprawdzić ten srebrny bajer. Myślałem że te srebrne świecą na biało ale skoro na pomarańczowo...niebędę pytać w jaki sposób... :D chociaż to ciekawe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajere jest naprawde przedni....wygląda zajefajnie w lampie,a jak on swieci na pomarańcz to pojęcia nie mam....to juz tylko Chinole będą wiedzieć bo to ich żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci bo ta srebrna warstwa na wierzchu przepuszcza światło

Możesz rozwinąc? Chodzi ci o to że zarówka pod tą srebrną powłoką jest pomarańczowa i tylko opryskana srebżanką?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy srebżanka przepuszcza światło :) jest tam poprostu pokryte taką powłoką która z jednej strony jest srebrna, ale światło przez nią przechodzi, a pod spodem jest normalna żarówka, nie wiem dokładnie czy jest pod srebrnym pomarańczowa powłoka czy są tak dobrane gazy w żarówce i żarnik że świeci na pomarańczowo, ale kiedyś na forum mazdy był wątek o tych żarówkach że niektóre z allegro to straszny badziew, nie chce mówić że wszystkie są do d... ale wiem że tam niektóre firmy odradzali, bo albo świeciły na biało, albo strasznie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Możesz rozwinąc? Chodzi ci o to że zarówka pod tą srebrną powłoką jest pomarańczowa i tylko opryskana srebżanką?

 

Pozdro

Oczywiście że tak! Weź śrubokręt i poskrob trochę zarówkę. Najpier zejdzie srebrna warstwa ukazując pomarańczowe szkło.

A swoją drogą takich żarówek jest na rynku cała masa. Choć większość jest srebrnych z niebieską poświatą. Osobiście polecam Osram Diadem ( choć nie wiem czy jeszcze są dostępne ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio je widziałem w sklepie więc wydaje mi się że nadal są dostepne...ale też są tańsze na allegro i pewnie tak samo swiecą, trzeba będzie kupic i sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

To że słabo świeciły to chyba od mocy żarówki zależy :/ ale jak tylko wygram wojnę z wyciągnięciem kierunków z reflektora to zaopatrze się w srebrne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych pseudochromów juz było kiedyś pisane że po miesiącu sie wypala to srebrne... Za to ciekawią mnie cakowicie granatowe żarówki z marketów (co musi byc pod spodem żeby z niebieskiego zrobic pomarancz to nie wiem :diabel2: :diabel2: :diabel2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...