Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K11 Tylne zawieszenie belka (tarcze, bebny)


Gość nex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat był już poruszony przez yetsika, ale nie pojawiła się nigdzie wyczerpująca odpowiedź.

Prowadziłem dochodzenie co do dostępności belki tylnego zawieszenia do K11(1997rok) (bo taka belka jest mi potrzebna, swoją połamałem) i ustaliłem co następuje: znakomita większość belek do k11 ma mocowania umożliwiające założenie będnów (do belki dospawany jest niejako czworokąt z 4 otworami na śruby - byłem ogladać taka belke na złomie), podobno są takie belki które mają mocowania do bębnów i ponadto gdzieś tam dołożone są czujniki ABS (nie widziałem) ale niektórzy sprzedawcy twierdzą że mają coś takiego(K11 - ABS -bębny z tyłu, na forum jest jeden post gdzie ktoś pisze że też ma bębny z tyłu i abs). Moja Micra natomiast wyposażona jest w ABS i ma z tyłu hamulce tarczowe, ogladałem belki z bębnami i z tarczami i są ewidentnie inne (ta z tarczami ma dospawane coć na kształt 3 rammiennej gwiazdy i jest miejsce na 3 śruby).

 

Belka z ABS+tarcze jest przektcznie nie możliwa do zdobycia. Moje pytanie jest następujące: Czy mogę bez żadnych przeszkód założyć belkę która ma z tyłu bębny? Tzn. zrezygnować z hamulców tarczowych i podłączyć do moich przewodów hamulcowych bębny? Czy wszystko będzie działać? (rozumiem, że działanie ABS uwarunkowane jest istnieniem czujnuków :) )

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Temat był już poruszony przez yetsika, ale nie pojawiła się nigdzie wyczerpująca odpowiedź.

Prowadziłem dochodzenie co do dostępności belki tylnego zawieszenia do K11(1997rok) (bo taka belka jest mi potrzebna, swoją połamałem) i ustaliłem co następuje: znakomita większość belek do k11 ma mocowania umożliwiające założenie będnów (do belki dospawany jest niejako czworokąt z 4 otworami na śruby - byłem ogladać taka belke na złomie), podobno są takie belki które mają mocowania do bębnów i ponadto gdzieś tam dołożone są czujniki ABS (nie widziałem) ale niektórzy sprzedawcy twierdzą że mają coś takiego(K11 - ABS -bębny z tyłu, na forum jest jeden post gdzie ktoś pisze że też ma bębny z tyłu i abs). Moja Micra natomiast wyposażona jest w ABS i ma z tyłu hamulce tarczowe, ogladałem belki z bębnami i z tarczami i są ewidentnie inne (ta z tarczami ma dospawane coć na kształt 3 rammiennej gwiazdy i jest miejsce na 3 śruby).

 

Belka z ABS+tarcze jest przektcznie nie możliwa do zdobycia. Moje pytanie jest następujące: Czy mogę bez żadnych przeszkód założyć belkę która ma z tyłu bębny? Tzn. zrezygnować z hamulców tarczowych i podłączyć do moich przewodów hamulcowych bębny? Czy wszystko będzie działać? (rozumiem, że działanie ABS uwarunkowane jest istnieniem czujnuków :) )

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Troche nie chce mi sie wierzyc.

Prawdopodobnie widziales moj post o belce z bebnami i ABS - bo mialem taki przypadek. No i wlasnie nie udalo mi sie namierzyc takiego egzemplarza na szrotach.

 

jeden handlarz twierdzil ze ma taka - przyslal no i oczywiscie byla to zwykla z bebnami.

 

Poszukaj jeszcze raz - wazna sprawa - kazda belka z tarczami jest pod ABS. Wiec to ulatwia sprawe.

Ja naprawde dostalem bez problemow - fakt spory kawalek czasu temu ale w zasadzie wybieralem nawet gdzie taniej kupic.

 

Oczywiscie nie da sie dostosowac belki bebnowej do ABSu bo nie ma miejsca na czujniki.

No chyba ze kupisz taka przystosowana do ABSu (ale tak jak pisalem wielokrotnie - nawet w serwisie Nissana byli mocno zdziwieni istnieniem tego wariantu).

 

Podzwon po szrotach i powodzenia w poszukiwaniach.

 

Co do techniki, to w zasadzie swap jest bezproblemowy jak bedziesz mial kompletny zestaw, lacznie z linkami hamulca recznego. Bedziesz musial dokupic elastyczne koncowki przewodow hamulcowych bo sie roznia.

 

PS. W razie czego mam komplet tylnich czujnikow ABSu do pogonienia :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia... ja juz szukam tej cholernej belki kolejny miesiac, a opony caly czas sa zjadane... szczesliwie latanie jest coraz tansze i czerwona strzala wiecej ma odpoczynku...

 

a w zasadzie to jakies goowniane te belki skoro tyle pogietych i polamanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...