Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zdjąć przednie tarcze hamulcowe w N16


grzesis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jak zdjąć tarcze hamulcowe przednie w N16. Próbowałem ręcznie ściągnąć (po odkręceniu ,,kopyta,,) ale mocno są obsadzone. Na siłę jakimś narzędziem typu młotek nie próbowałem bo jeszcze nie mam nowych i obawiałem się że ich odkształcę. Co sądzicie o tarczach nipparts lub lucas, do takich się przymierzam?

 

[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tarcze ściągnąłem uderzając młotkiem przez miedziany pręt - oczywiście obracałem tarczą żeby było równomiernie. Trochę się napociłem zanim zeszły. Małe szanse że ich nie odkształcisz więc lepiej zaopatrz się w nowe. Mam założone tarcze polskie od mikody + klocki kashiyama (nie wiem czy tak się pisze) - przejechane jakieś 7000km złego słowa powiedzieć nie mogę. Tylko na początku źle dotarłem klocki bo się "zeszkliła" ich powierzchnia, ale przeszlifowałem na tarczy szlifierskiej i jest OK. Lucasy są montowane oryginalnie, co do Nippartsa nie wypowiem się odnośnie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.mind, tarcze są włożone na wcisk?

A czy z włożeniem też są problemy i trzeba ich uderzać żeby weszły?

Tylne podobnie sie zdejmuje jak przednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniałem szpilkę w przednim kole, w ASO. Nie widziałem jak ściągali tarczę, ale byłem obecny przy zakładaniu. Najpierw gość nałożył zaciski na tarczę, całość razem nałożył na piastę, a na koniec przykręcił dwoma śrubami od tyłu. Wszystko bez wysiłku, lekko, bez młota. Jedynie te śruby mocujące dociskał grzechotką bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, jak wymieniałem ostatnio koła na letnie to zauważyłem,że tarcza z przodu z jednej strony siedzi luźno tak,że trzyma ją głównie zacisk. Po przeciwnej stronie od zacisku normalnie luźno się porusza, myślałem ,że dociskają ją tylko nakrętki kół? tak ma być czy mam latające tarcze? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, jak wymieniałem ostatnio koła na letnie to zauważyłem,że tarcza z przodu z jednej strony siedzi luźno tak,że trzyma ją głównie zacisk. Po przeciwnej stronie od zacisku normalnie luźno się porusza, myślałem ,że dociskają ją tylko nakrętki kół? tak ma być czy mam latające tarcze? :/

 

tarcze trzyma tylko kolo poprzez szpilki

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 21:20 ]

Tzn.mind, tarcze są włożone na wcisk?

A czy z włożeniem też są problemy i trzeba ich uderzać żeby weszły?

Tylne podobnie sie zdejmuje jak przednie?

 

tarcze siedza na wiencu piasty i sa dokrecone poprzez szpili i kolo. Ale wez pod uwage ze tarcze pracuja w nieprzyjaznych warunkach ( zmiany temperatur i duze temp) co sprzyja korozji a ta skutczenie unieruchamia i "zespala" tarcze z piasta! tak wiec dobrze jest przed waleniem mlotkem dobrze oczyyscici powierzchnie widoczna ( frontowa) tak gdzie widac piaste i tarcze. WD40 w tym miejsc ulatwi sprawe

Jesli chodzi o deformacje to polecam walic mlotem przez drewno ale nie na lico tarczy (powierzchnia robocza) a od gory w rant tarczy.

nie ma wala aby nie odskoczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisał vqsoft1. Walić młotkiem i nie odpuszczać. Tylne tarcze tak samo. Z włożeniem nie ma problemu. Pamiętaj aby dokładnie oczyścić piastę z rdzy i nalotów przed założeniem nowej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe odpowiedzi. Chyba zdecyduję sie na zestaw lucasa. ma przystępne ceny . W internecie wypatrzyłem tarcza przód 119,75zł i klocki przód 99,80zł. Co wy na to. Na jakich zestawach hamulcowych jeździcie i jak to sie przedstawia cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu rdzy tarcza nie zejdzie normalnie- jak pisali koledzy trzeba uderzyć parę razy młotkiem między szpilkami i sama odskoczy.W innych modelach - chyba k12 tarcza jest dokręcana do piasty i żeby zdjąć tarczę trzeba odkręcić śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy może wiecie jak ustawić klocki lucasa. Zakupiłem właśnie klocki Lucas i zamierzam je osobiście wymienić tylko jest jeden znak zapytania. Jak je ustawić bo one mają ściętą część cierną z jednej strony tzn. czy ścięcie w kopycie ma być na obydwu klockach ustawione do góry , czy na dół, czy na jednym klocku na dół a drugim do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może wiecie jak ustawić klocki lucasa. Zakupiłem właśnie klocki Lucas i zamierzam je osobiście wymienić tylko jest jeden znak zapytania. Jak je ustawić bo one mają ściętą część cierną z jednej strony tzn. czy ścięcie w kopycie ma być na obydwu klockach ustawione do góry , czy na dół, czy na jednym klocku na dół a drugim do góry?

ja bym to ustawil do dolu - tak aby obracajac sie tarcza na ktorej moze byc rant szla do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...