Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Zapach zgniłych jaj i inne problemy...

Guest tsunami007
 Share

Recommended Posts

Guest tsunami007

Witam

Posiadam auto nissan sunny 1.4 kat (benzyna + LPG)

Mam kilka problemów ze swoim słoneczkiem mianowicie:

1. Podczas intensywnego gazowania pojawia się nieprzyjemny zapach podobny do zapachu zgniłych jaj(zbuków hehe)

2. Na benzynie nieregularna praca silnika(na biegu jałowym), na LPG w miare dobrze.

3. Samochód ma bardzo słabe przyspieszenie, a spala niemiłośernie (ok 14L na 100km!!)

Bardzo proszę o pomoc, co się dzieje?

Guest Szymeq

No proszę Maćku - może dostaniesz punkcik :P

co do pkt 1 -to na 99% katalizator dokończył żywota... najszybciej i najskuteczniej jest go poprostu wywalić i dać albo uniwersalny katalizator a jeszcze lepiej przelotkę :D:D

tak jak pisał Szymeq wywal katalizator, wyreguluj gaz, filtry i świece to też podstawa a co do nierównej pracy na benzynie to pewnie gaźnik jest zasyfiony :)

Guest Maciek78

O fakt, zapomniałem, że wiem dlaczego nierówno pracuje :)

Panie Tsunami - doraźnie możesz wlać do baku środek STP do gaźników, na chwilę będzie widać sporą różnicę.

Guest fabiozo

ja bym wymienił przewody (tzn spr. czy masz przebicie), to jest ważne jak masz autko na gaz (tak jak ja) mój 1.4 na gazie 75% trasa 25% miasto pali tyle ile w opisie :) staram sie zbierać informacje o spalaniu a potem wporwadzać tam.

Guest tsunami007

Dzieki dzięki,

Co do świec to nowe tak samo z filtrami.

Mechanik powiedział że to wina sondy lambda.

ona reguluje mieszankę i dlatego jest nieregularna praca i ten zapaszek.

Co wy na to?

Guest Maciek78

Ja miałem identyczne objawy i też niby była sonda. A w końcu się okazało, że gaźnik zasyfiony i filtry wymieniane 3 tygodnie wcześniej już zapchane. Sam możesz sprawdzić filtr gazu i powietrza, jak się boisz zmarzniętych palców to wal do Bombla - spec od gazowni :D

Po mojemu to spróbuj STP, zobacz w filtry. Przewody chyba nie mają wpływu na spalanie i na nieregularną pracę na benzynie.

A smród może mieć przyczynę w jakiejść nieszczelności - gdzieś to jest na forum, chyba w dziale LPG i tam może poszukaj. Bo tu chyba sonda też nie ma wpływu.

Punkt 3 to dla mnie tylko i wyłącznie wina zapchanego filtra. A jak się zbiera na benzynie? Jeżeli tak samo to wówczas szukaj innych przyczyn.

Pozdrawiam

Guest tsunami007

A na benzynie jeszcze więcej...

Ale my to może pogadamy osobiście hehe

ok 30 marca robię kapitalny remont nissanka:

Wymiana przedniego zawieszenia, wszystkich opon, przednich amortyzatorów, sprzęgła, usuwam kata i może EGR.

Oj jojjoj będzie tego trochę...

Acha i zapomiałem dodać że dosyć ostro ściąga w lewo(ale to balony na oponach) i nie trzyma się trasy (ale to amory), i nie ciągnie(ale to chyba sprzęgło)

Więc powiem tak: to co zrobiłem z tą fajną furką to może ja przeprosze i wyjdę :)

Ale mam nadzieje że po kapitalnym remoncie powróci jaj blask więc wybaczcie mi hehe