Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Warto wkładać gaz ?


Gość pawel_316
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_316

Witam serdecznie,

 

Kupiłem jakiś czas temu nissana 100nx 1,6 na gażniku 91 r , 260tyś km przejechane i mam pytanie ? Czy w auto z takim przebiegiem warto wkładać Gaz ? Nie bedzie żadnych problemów ? Jeżeli nie to jaką instalację tam włożyć. ?

 

Z góry dziękuje za info .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

piszesz na gazniku... zdecydowanie pierwsza generacja koszt ogolny do ok 1300

260 tys

hmm tu moze byc problem, ale latwo go rozwiazac, pomierz cisnienie sprezania w cyl i jak jest jakie takie to zdecydowanie WARTO

Ostatnie pytanko : Duzo jezdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m4rin3r0
Ja powiem otwarcie. Gazowi mówie zdecydowane nie. Poza tym by sie oplacalo bys musial robic z 30tys km rocznie

 

ale to chyba jak chcesz aby instalka zwróciła się w ciągu roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz na forum trwała zaciekła dysputa na temat: "gaz - za i przeciw". Jest tylu zwolenników co przeciwników. Jeśli robisz więcej niż 20kkm rocznie i planujesz pojeździć tym autem dłużej niż 2 lata, to śmiało zakładaj gaz. Zwróci się i jeszcze zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz na forum trwała zaciekła dysputa na temat: "gaz - za i przeciw". Jest tylu zwolenników co przeciwników. Jeśli robisz więcej niż 20kkm rocznie i planujesz pojeździć tym autem dłużej niż 2 lata, to śmiało zakładaj gaz. Zwróci się i jeszcze zarobisz.

 

Dokładnie tez tak myślę. Dlatego po kupnie auta od razu założyłem gaz miałem niewiele jeździć ale okazało sie że jeżdze więcej niz myslałem i tym bardziej się ciesze z mojej decyzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówił qwazar, rozważ ile czasu spędzisz za kólkiem i jakie masz plany co do autka i jego dalszej odpsrzedaży, a jeśli chodzi o silnik nissana to bardzo dobrze znosi zasilanie lpg o ile zostanie instalcja poprawnie zamonotowana, czyli przeważnie dobrze ma być dobrany mikser, w niektórych warsztatach idą na łatwiznę i wsadzają pierwszy z brzegu a później zaklejają dolot taśmą bo nie mogą ustawić mieszanki, skutek spalanie duużo wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki ma być, ale mogę powiedzieć, że jak zakładałem do mojej P10-tki instalację II gen. to mechanik próbował kilka mikserów w końcu dorabił taki, który wyrabiał miesznakę, najważniejsz jest średnica otworu przez który jest zasysana mieszanka, to jest metoda prób i błędów dopasowania odpowiedniego miksera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel_316

dzieki za podpowidzi wiec może odpowiem na kilka pytań,

 

rocznie zamierzam robić jakieś 15 tyś km, ale wiadomo że moze to wzrosnać ;)

a autem chce troche pojedzić bo jest fajne , nie sprzedam go , najwyżej oddam bratu niech on nim jeszcze pojeżdzi do puki sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak zalozyli mikser to sie zalamalem najpierw zalozyli mikser 34mm pozniej 36mm - moc, moment, spalanie masakra

 

dopiero BLOS sprawil ze mnie szczesliwego kierowce jezdzacego na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...