Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana przednich lamp w almerze


Gość almera2003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość almera2003

Słyszałem o akcji wymiany przednich reflektorów. Zastanawiam się czy to jeszcze jest aktualne Jeśli tak to czy obejmuje to auta po gwarancji i sprowadzone?

Jeśli ktoś coś wie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akcja Nissana wymiany przez ASO wadliwych reflektorów w N16 FL trwa cały czas. Nie ma znaczenia czy samochód jest na czy po gwarancji. Akcją objęte są N16FL wyprodukowane pomiędzy 2002 a 2005 rokiem włącznie. Podstawą do dokonania wymiany reflektorów przednich jest nr VIN pojazdu, który musi znajdować się na wykazie dostarczonym przez Centralę Nissana polskim ASO. Czy lampy podlegają wymianie można sprawdzić telefonicznie wykonując połączenie z ASO i podając nr VIN N16 FL. To tyle. Było na tym forum. W przyszłości używaj Waszmość funkcji szukaj.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Sprawdzenie nr VIN wcześniej, a dzisiaj wymiana, w ASO podczas tzw. dużego przeglądu tj. takiego jak po 60 kkm. Na razie świecą super i nie parują. Zobaczymy jak będzie dalej.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem wczoraj w w ASO Szymański w Dąbrowie Górniczej:) i powiem, że efekt piorunujący:) moja alma nigdy nie miała tak mocnego oświetlenia:) w końcu będzie widać w nocy:) a obsługa w tym ASO jak zwykle na wysokim poziomie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Nissana Almere od tygodnia ;] chciałem załozyc do niej xenony jednak nie wiem jakiego roadzju musze kupic i jak je wymienic. Prosze o kontakt GG 1644029

 

kolego, to trochę nie na temat...

o tym już było w innym dziale, chyba Nissan Power Team. Konkluzja jest taka, że to wątpliwe rozwiązanie. Chodzi o skutki prawne i techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie panowie. Do wymiany potrzebne jest:

1. numer vin - w celu sprawdzenia czy objety jest wymiana

2. ksiazka gwarancyjna - nie wiem do czego ...

 

Ja niestety kupiłem nissana bez ks. gwarancyjnej i niestety nie mogę wymienić reflektorów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie panowie. Do wymiany potrzebne jest:

1. numer vin - w celu sprawdzenia czy objety jest wymiana

2. ksiazka gwarancyjna - nie wiem do czego ...

 

Ja niestety kupiłem nissana bez ks. gwarancyjnej i niestety nie mogę wymienić reflektorów.

 

Witam

Dziwne to !? :zdziw: Ciekawe jak ASO uzasadniało potrzebę posiadania ks. gwarancyjnej skoro auto jest np. po okresie 3 letniej gwarancji. Z tego co mnie jest wiadome wymiana lamp, w ramach programu naprawczego, nie jest wpisywana do takowej. :566:

Może trzeba zmienić ASO. :065: i powoływać się tylko na numer VIN ? Bo skoro centrala Nissana umieściła dane auto w wykazie, to chyba wie lepiej i reflektory podlegają wymianie nawet po gwarancji.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do dwoch punktow w Krakowie i zostalem poinformowany ze ksiazka gwarancyjna jest potrzebna w celu skserowania jej pierwszej strony (po co nie wiem) mimo ze auto jest juz po gwarancji (2002 r). Na marginesie podobno wymieniaja lampy na plastikowe ale nie wiem czy to prawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiazka gwarancyjna jest potrzebna w celu skserowania jej pierwszej strony (po co nie wiem)

Witaj

Tu niestety ja nic więcej nie wyjaśnię. Może nich zabiorą głos Koledzy, którzy dokonywali wymiany lamp i potwierdzą, bądź zaprzeczą konieczności posiadania podczas wymiany reflektorów książki gwarancyjnej oraz kserowania jej pierwszej strony. Możesz jeszcze nawiązać kontakt z Centralą Nissana i poprosić o wyjaśnienie, o ile oczywiście jest to Almera po FL z numerem VIN, który znajduje się na wykazach opracowanych przez Centralę Nissana jako tych w których reflektory podlegają wymianie.

Namiary na przedstawicielstwo Nissana w Polsce :

tel. infolinii : 0 801 647726

NISSAN SALES CENTRAL & EASTERN EUROPE KFT.

Al. Jerozolimskie 176

Warsaw, 02-486

Pozdrawiam :one:

 

ps. odnośnie reflektorów, to są jeszcze te wątki :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=19531

oraz :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=23244

i tutaj :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=23246

To tyle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, a właściwie moja almera jest po wymianie reflektorów :D

W moim przypadku było wymagane przedstawienie karty gwarancyjnej - w celu, jak to określili, sprawdzenia, kiedy minął okres gwarancji :?: Tylko po co :?:

Myślę, że bez karty gwarancyjnej też dałoby radę wymienić, więc nie ma co zwlekać z decyzją - tylko wymieniać - jak za darmo to korzystajcie. Nowy reflektor to ok. 1000 PLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tydzien temu wymienilem w swojej almie przednie lampy na nowe... nic ode mnie nie chceli - nawet ksiazki gwarancyjnej (alma z konca 2002r!)

mam nadzieje ze te lampy beda juz ok bo to juz moja druga wymiana

apropo jeszcze wymieniali mi jakies dwa czujniki w silniku (polozenia walu czy cos tam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w serwisie uszkodzili mocowanie żarówki w czasie wymiany przepalonej

Zgłosiłem to w ramach reklamacji, czekałem chyba miesiąc czy może ciut dłużej

i zaprosili mnie telefonicznie na wymianę - o dziwo obu reflektorów

 

Zapytałem zostawiając auto, dlaczego wymieniają oba skoro uszkodzony

jest tylko jeden, ale pan z serwisu jakby nie dosłyszał mojego pytania ;)

A ponieważ dzięki temu forum znałem odpowiedź, więc się nie dopytywałem

żeby pana niepotrzebnie nie stresować ;)

 

Teraz mam wymienione w ramach gwarancji i wszystko byłoby Ok gdyby nie to,

że te .... żarówki H7 przepalają się O WIELE ZA SZYBKO A DO TEGO SĄ …. DROGIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wymienione w ramach gwarancji i wszystko byłoby Ok gdyby nie to, że te .... żarówki H7 przepalają się O WIELE ZA SZYBKO A DO TEGO SĄ …. DROGIE!!!

Witaj

Z racji tego, że jeździmy na światłach przez cały rok spróbuj wymienić, w reflektorach świateł mijania, na H7 Philips Longer Life :) . Są to chyba najtrwalsze żarówki H7 ze znajdujących się na rynku, a po wymianie reflektorów strumień świetlny powinien być OK. O tych żarówkach przeczytać możesz tutaj :

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/cons...ing&lang=pl

Pozdrawiam życząc przyjemnej lektury :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wypróbuję przy następnej wymianie, z 1,5 rocznego doświadczenia wiem, że nie będę musiał czekać długo tym bardziej że jest obowiązek jady na światłach

Mam nadzieję, że te Philipsy nie są dużo droższe od zwykłych H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość michal_s

Witam,

 

mamy Almere N16 1.8 rok produkcji 2003 i ok. 2 tygodnie temu stopiła się część reflektora.

Jako, że mam gramotnego tatę udało się to skleić (nie wiem jakim sposobem - wiem, że z użyciem kleju z opiłkami metali :) ) Miało to być rozwiązanie tymczasowe do czasu kupna nowego reflektora. Już nawet przymierzaliśmy się kupić takowy na allegro. Na szczęście w porę zajrzałem na forum i odnalazłem ten post. Zadzwoniłem na infolinie korzystając z info, które podał dastan; podałem VIN konsultant potwierdził, że mogę wymienić reflektory w ramach programu wymiany wadliwych reflektorów. Udałem się do serwisu (a właściwie mój ojciec), pracownik sprawdził VIN i wymienili obydwa reflektory. Koles czepiał się tylko, że trzeci przegląd nie był robiony w ASO Nissan.

 

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

 

moja alma juz nie zalapala sie na wymiane wedlug numeru VIN. Wczesniej aso stwierdzilo ze moje auto powinno miec juz zlikwidowany problem (pekajacych mocowan i wypalonych odblysnikow)

 

I rzeczywiscie mieli racje mowiąc: powinno.

 

Reflektory swiecily bardzo slabo i krotko, przy jednej z wymian zarowek, odlamalo mi sie mocowanie. Pojechalem wiec do ASO, wymienieli na nowa lampe.

 

i jak mialem jedna nowa i jedna stare, zauwazylem ze roznica jest kolosalna, starsza lampa swiecila o wiele slabiej i krocej. Wiec pojechalem do ASO, powiedzialem ze slabo swieci starsa lampa, stwierdzili ze wypalony odblysnik i wymienili na nowa.

 

Teraz mam wiec dwie nowe lampy, na ktore jest 5 lat gwarancji.

 

Swiecą rewelacyjnie (i to z fabrycznymi zarowkami) (fakt iz w ASO prosilem o podwyzszenie ustawien, sami stwierdzili ze fabryczne ustawienia sa za niskie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam Almerę N16 FL, jestem drugim właścicielem w Polsce. Pierwszy sprowadził je z Niemiec.

U mnie również występuje problem z reflektorami, jeden nawet już wymieniałem, z powodu stopienia się gniazda.Nowy kupiłem na giełdzie. Obecnie zauważyłem, że drugi reflektor drga w środku, czyli pewnie też padł. No i to światło, w nocy, masakra.

 

Czy ktoś orientuje się, czy almerki sprowadzone z zagranicy również podlegają akcji serwisowej, w Polsce? Oczywiście jeśli tam za granicą nie były poddane akcji wymiany oczek.

Czy ASO posiada numer VIN, np. z Niemiec?

 

Pozdrawiam - szerokości i przyczepności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, czy almerki sprowadzone z zagranicy również podlegają akcji serwisowej, w Polsce? Oczywiście jeśli tam za granicą nie były poddane akcji wymiany oczek.

Czy ASO posiada numer VIN, np. z Niemiec?

Witaj

Przeczytaj posty zamieszczone powyżej, a będziesz wiedział z kim się skontaktować aby uzyskać odpowiedź na postawione pytanie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Przypadkiem zobaczyłem ten temat i mnie bardzo zainteresował :one: ponieważ posiadam już od jakichś 2 miesięcy Almerke N16 2,2dCi i .... i teraz co? też moja almerka sie na to załapiuje o co chdozi z ta wadą lamp ? jedyne co zauważyłem to , że moje lampy często są zaparowany i święca chyba jakoś tak nie za daleko więc koledzy możecie coś doradzić? pozdrawiam :) :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz87, Lampy mają wdliwą konstrukcję gniazda mocowania soczewki (jak się nie mylę). Pod wpływem temperatury topi się plastik, z której zrobiona jest obudowa. Odbija się to na jakości światła, kącie padania strumienia i brakiem możliwości ustawienia tegoż kąta z pozycji kierowcy. Cały reflektor jest już wtedy do bani. (oczywiście to jest moje zdanie, poparte własnym doswiadczeniem).

Co do parowania, to u mnie zdarza się, że tylne są lekko zaparowane, ale nie wiem czy wynika to z jakiejś wady kontr., czy poprostu mają taką urodę. Bardziej bym obstawiał przy wadzie... ale co tam.

Ja mam podobną sytuację, już raz wymieniałem reflektor, teraz kupiłbym drugi na giełdzie! Naszczęście przeczytałem ten temat i wiem, że ASO przeprowadza, myślę że aktualnie też, akcję wymiany oczek na poprawione technicznie (podobno). Muszę tylko zadzwonić i dowiedzieć się, czy moja almerka kwalifikuje się do wymiany oczek. (patrz wyżej)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do tematu.

Moją Almere sprowadziłem ponad miesiąc temu z zagranicy.

Nie wiedziałem wtedy o wadach w oświetleniu, dopiero teraz gdy nia jezdze

to mam dosyc jazd nocą.

Wykonałem dzis telefon do ASO Nissana i o dziwo w przyszłym

tygodniu jade na bezpłatna wymiane lamp :-)

czasem moża byc pozytywnie zaskoczonym

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...